یک مقام بهداشتی با استفاده از تصویربرداری حرارتی دستگاه را از راه دور اندازه گیری دما از مسافران از چین ورود در نووسیبیرسک فرودگاه بین المللی.

Kirill Kukhmar/TASS via Getty Images

در یک حرکت است که برخی از منتقدان می گویند باید اتفاق 1 هفته پیش سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام وقوع یک رمان coronavirus در چین یک اورژانس بهداشت جهانی. که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus اعلام کرد که این حرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی روز پنج شنبه در ژنو است. این بیماری جدید برای اولین بار ساخته شده توسط چین در 31 دسامبر 2019 در حال حاضر به 18 کشور; 7834 مردم آلوده شده اند و 170 از آنها در چین کشته شده اند.

که کمیته اضطراری در این بیماری همه گیر در ملاقات بعد از ظهر و توصیه می شود تعیین شیوع بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی (PHEIC) فقط این ششمین بار است که مورد استفاده قرار گیرد که برچسب پس از تعیین 15 سال پیش معرفی شد. این تصمیم شده است “تقریبا به اتفاق آرا,” Didier Houssin صندلی اضطراری کمیته در کنفرانس مطبوعاتی گفت:.

“دلیل اصلی این بیانیه است نه به خاطر آنچه که اتفاق می افتد در چین اما به دلیل آنچه که اتفاق می افتد در کشورهای دیگر” Tedros در کنفرانس مطبوعاتی گفت:. “ما بزرگترین نگرانی این است که پتانسیل برای این ویروس به گسترش به کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی و که در حال آمادگی برای مقابله با آن است. اجازه دهید من روشن شود این بیانیه است نه یک رأی عدم اعتماد به نفس در چین است. در حالی که همچنان به اعتماد به نفس در چین ظرفیت برای کنترل شیوع بیماری است.” Tedros همچنین مشخص توصیه های ساخته شده توسط این کمیته اضطراری برای کنترل شیوع بیماری از جمله شتاب توسعه واکسن و مواد مخدر و مقابله با گسترش اطلاعات غلط.

Tedros همچنین تاکید کرد که است که در مقابل محدود کردن تجارت و یا سفر بین کشورها است. “ما از همه کشورها به اجرای تصمیمات است که مبتنی بر شواهد” او گفت:. “این اعلامیه را فراهم خواهد کرد که توانایی به سوال این اقدامات است که در حال حاضر گرفته شده توسط برخی از کشورها” Houssin اضافه شده است.

دیگر کارشناسان بهداشت عمومی به سرعت تحسین که حرکت می کند. “من فکر می کنم این تصمیم درست است. آن را به وضوح از نگرانی های بین المللی می گوید:” تام Inglesby مدیر مرکز بهداشت امنیتی در دانشگاه جانز هاپکینز بلومبرگ دانشکده بهداشت عمومی. “اعلامیه بین المللی اضطراری بدون شک تیز دولت تمرکز بر حفاظت از شهروندان” متخصص بیماری های عفونی جرمی Farrar, رئیس, ولکام تراست یک خیریه انگلستان که بودجه پزشکی و بهداشت عمومی, پژوهش, نوشت, در بیانیه ای.

بسیاری از این کارشناسان بودند گیج هفته گذشته زمانی که در کمیته اضطراری برای ملاقات و 2 روز و باقی مانده تقسیم در مورد تصمیم گیری PHEIC منجر Tedros برای قرار دادن کردن این تصمیم است. “من فکر می کنم او باید اعلام PHEIC سپس می گوید:” Ashish Jha که متخصص بهداشت جهانی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. “اما من فکر نمی کنم این تاخیر 1 هفته است در معرض خطر جهان در برخی از عظیم در راه است.”

تحت مقررات بین المللی بهداشت (IHRs) یک الزام مجموعه ای از قوانین تصویب شده در سال 2005 اعلام PHEIC می دهد که برخی از قدرت های اضافی بیش از آن عضو سازمان ملل از جمله توصیه محدودیت های مسافرتی است که کشورها باید به دنبال. که قدرت کمی برای به اجرا درآوردن آن توصیه این و در طول شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا بسیاری از کشورها مرزهای خود را بسته و یا محدود سفر در تضاد مستقیم که توصیه.

اگر چه اعلام می کند کمی به تغییر ویژگی های و یا لجستیکی طرف از مبارزه با شیوع نیز وجود دارد که سیاسی طرف به چنین مبارزه Jha می گوید. “یک PHEIC فقط افزایش سطح سیاسی مورد توجه است. و بیشتر آن را می دهد اقتدار اخلاقی به چه کسی است.” آن را همچنین می توانید بسیج منابع برای مبارزه با شیوع او می افزاید.

قبلی PHEICs شامل شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا در سال 2014 مداوم در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) این بیماری همه گیر آنفلوآنزا در سال 2009 فلج اطفال در سال 2014 و Zika ویروس در سال 2016. فلج اطفال انتقال و شیوع بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو هنوز هم در نظر گرفته PHEICs توسط چه کسی.

این سیستم به خودی خود ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی ، قبلی کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه شب Tedros پیشنهاد yes/no در تصمیم گیری PHEIC نیاز به تغییر است. “این مؤسسه در حال حاضر PHEIC یا هیچ PHEIC یا سبز و یا قرمز است. من فکر می کنم ما باید به حال تجدید نظر است که او گفت:” نشان می دهد وجود دارد باید زرد هشدار بین دو کشور می باشد. “ما امیدواریم که به آدرس برخی از مجادلات.” که ایده مورد بحث قرار گرفته ، برای مثال 2015 که سفارش گزارش درس های آموخته شده از غرب آفریقا شیوع ابولا مطرح شده امکان “سطح متوسط که هشدار و تعامل با مجامع بین المللی در مرحله قبل از بحران بهداشتی.”

اگر چه هیچ مرگ و میر ناشی از رمان coronavirus ثبت شده در خارج از چین و چهار کشور دیگر گزارش داده اند که انسان-به-انسان انتقال ویروس: آلمان و ژاپن و تایلند و ایالات متحده Tedros گفت: در روز پنج شنبه. “تنها راه ما خواهد شکست شیوع این است که برای همه کشورها به کار با هم در یک روح همبستگی و همکاری است. ما همه در این با هم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de