وقتی که می آید به فضای اعزامی لایه بندی درستی نیست مد—این یک موضوع از زندگی یا مرگ یا حداقل اجتناب از ناراحتی شدید. به طور سنتی شما می خواهم را انتخاب کنید و نفوذ ناپذیر سخت پوسته ژاکت به صورت باران یا برف در حالی که تنفس عایق اما کمتر آب-مقاوم در برابر نرم-پوسته خوب است برای تقریبا هر نوع فعالیت در شرایط دیگر.

چون من در هوای بارانی شمال غربی اقیانوس آرام من پوشیده نیست و نرم-پوسته ژاکت خارج در بیش از 10 سال است. برخی (با نام مستعار سیمی مؤلف مت Jancer) ممکن است می گویند من صرف آن سال کله پاچه بی اراده در بدن خود آب اما چه می توانم بگویم ؟ من می خواهم به جای گرم و مرطوب از داخل و نه از هوای سرد و مرطوب از خارج است.

اما نسل جدید کت معنی است که من نمی باید به را انتخاب کنید. پس از سپتامبر, من در حال اجرا است و در صورت شمال نور تنفس Futurelight ژاکت باران. من چک کردن سیمی مؤلف پارکر هال راحت Futurelight پوسته در حالی که اسنوبورد. و برای سه هفته گذشته من شده است, پیاده روی, دوچرخه سواری و پیاده روی سگ من در ایستگاه فضایی قنتد, ژاکت از آزاد پژوهش (یا).

این ایستگاه فضایی ساخته شده است از AscentShell یا اختصاصی پارچه. AscentShell سه لایه پارچه که مثل Futurelight متکی فوق العاده نازک الکتریکی چرخید غشای ضد آب برای حفظ باران در حالی که اجازه دادن به عرق بخار عبور کند. این یک زرق و برق دار, ژاکت, اما در خارج از نگه داشتن آب آن را نیز اجازه می دهد تا انتخاب کنید و را انتخاب کنید که چه عایق لایه بپوشید زیر. به زودی شاید هر قنتد, ژاکت خواهد بود غیر قابل نفوذ به رطوبت. آینده این است که به دنبال بسیار خشک است.

کوه بالا

Image may contain Clothing Apparel Coat and Raincoat
عکس: عمومی تحقیقات

پس از 2016, هوای آزاد, پژوهش استفاده کرده است AscentShell در یک سری از برنده جایزه بالا آلپ کت. آلپ نوردی بسیار متغیر محیط زیست—گاهی اوقات شما در حال هل دادن سر بالایی سخت تر از شما تا کنون در زندگی خود و پنج دقیقه بعد شما به انتهای دیگر طناب در حال انتظار برای کسی که برای گرفتن و تلاش برای یخ به مرگ است. هر قنتد, ژاکت شما می خواهم برای استفاده از آلپ نوردی نیاز به رقابت با انواع شرایط—که باعث می شود آن را یک ژاکت برای تمام انواع فعالیت ها و محیط های.

به AscentShell شما اسپری اندازه نانو الیاف پلی یورتان در یک قوس بیش از یک بار الکتریکی که ایجاد یک غشای ضد آب است که به عنوان نور و نازک آب نبات پنبه. شما ساندویچ اين غشاء در بین دوام چهره پارچه و راحت داخلی حمایت پارچه. AscentShell است که درجه نفوذ پذیر است که اجازه می دهد تا گرم و مرطوب و عرق عبور, اما آن را نیز بافته شده و محکم به اندازه کافی برای نگه داشتن باد سرد و باران. متاسفانه بر خلاف Futurelight فرایند است نه perfluorocarbon-رایگان.

این ایستگاه فضایی است که آخرین و یا خط از سبک آلپی پوسته, اما من با استفاده از آن به عنوان باران و پیاده روی ژاکت. زنان متوسط قنتد, ژاکت وزن 11.9 اونس است که فوق العاده , نور, اما از آن است که قابل مقایسه در وزن به دیگر بالا پایان پیاده روی کت مانند arc’teryx زتا SL.

طراحی عاقلانه آن فایده است. ژاکت صورتحساب به عنوان یک اصلاح مناسب, اما آن را بسیار boxier از دیگر باران کت من سعی کردم— یک جایزه از آنجا که به من اجازه داد تا مقدار زیادی از اتاق را به جا چندین لایه عایق. (ژاکت خود را لخت.) این قابل تنظیم نوار چسب کافهای با جادار اسلحه—من نفرت یک ژاکت باران با سلاح های که بیش از حد نازک متناسب با لایه ها در آنها—قابل تنظیم با یک کلاه-سازگار هود.

ژاکت دارای دو جیب روی سینه و دو به پایین تنه که همه مش-صف برای تهویه; در غیر این صورت قنتد, ژاکت هیچ دریچه. جلو و قفسه سینه فشرده در حال آب دافع زیپ و پایین دست در جیب حفاظت شده توسط باران تصویه هوا. وجود دارد هیچ آسیب پذیر درز بر روی شانه و آن را به داخل درز نوار.

دم باد

تکنولوژی فوق العاده است. من اغلب فکر این را به خودم کشیده در ایستگاه فضایی و پریدند در محموله دوچرخه به انتخاب بچه ها در مدرسه. این ایستگاه فضایی نگه داشته من خشک در drizzly باران; نگه داشته تا 40-درجه 18-mph gusts از نفوذ به هسته; من مناسب پشم گوسفند وجانوران دیگر hoodie زیر آن به من گرم نگه داشتن و اجازه عرق بخار از حداکثر سرعت دویدن-سربالایی رکاب زدن چون من دیر شده بود.

مانند Futurelight, AscentShell قابل ملاحظه ای پارچه-می خواهم به لمس است. بسیاری از باران کت است که با استفاده از دوام دافع آب (DWR) هستند crinkly و پلاستیک-y ناخوشایند بافت که بر خلاف پوشیدن مرطوب پوست دلفین. این ایستگاه فضایی را با پارچه نرم بود زیگ زاگ رایگان و نور است.

و در حالی که دیگر ویژگی های ضد آب کت تکیه بر بیان—به عنوان مثال بسیاری از درزها و پانل های اضافی به شما می دهد طیف گسترده ای از حرکت در ایستگاه فضایی چسبناک به اندازه کافی است که من به آن نیاز نیست. من biked, clambered بیش از درختان و برداشت کودک نو پا من همه بدون احساس من اسلحه یا پشت pinioned توسط کت من. من نیز قادر به قرار دادن نوردی, مهار بیش از آن (اگر چه تسمه آیا نشستن بیش از دو پایین تر جیب) و متناسب با الماس سیاه نوردی کلاه در زیر هود.

لایه بندی مهم است اما من برای اولین بار به اعتراف است که داشتن یک گنجه پر از کت های مختلف می تواند اتلاف وقت و پول است. با ظهور بسیار متنوع تر پارچه های ضد آب ما می تواند به توقف خرید خیلی پوشاک و صرف پول در سفر به جای. پس از همه, اگر شما می توانید یک ژاکت که ضد آب و تنفس چرا شما نمی خواهد ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی