محققان نمی خواهد بود قادر به مشاهده تغییر رابطه بین این دو مرد شمپانزه ها که بزرگ شد با هم در اوگاندا اما در حال حاضر متعلق به نیروهای رقیب.

جان Mitani

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

هنگامی که جین گودال شاهد یک شامپانزه سربازان تقسیم دو نوارهای در سال 1974 او به نام رویداد “یک بار در طول عمر” فرصت. در حال حاضر گروهی از شمپانزه محققان ترس از دست رفته خود را یک بار-در-یک-لحظه طول عمر به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. دو سال پیش آنها هم شاهد یک شمپانزه گروه شکافت در پارک ملی Kibale در اوگاندا. عواقب آنها را غافلگیر: مردان از یک گروه به تازگی مورد حمله و ضرب و شتم زنان است. “من هرگز پیش بینی شده است که مردان که باید رشد همراه خواهد بود در گلوی یکدیگر می گوید:” جان Mitani یک primatologist در دانشگاه Michigan, Ann Arbor. اما او و همکارانش به احتمال زیاد باقی می ماند نادان در مورد چگونگی این مبارزه قدرت بازی می کند در ماه های آینده و یا حتی سال آینده.

به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس بسیاری از تحقیقات تیم اتحاد چپ کشور است. Mitani می گوید چنین احتیاطی را حس برای انسان و شامپانزه که به احتمال زیاد در معرض COVID-19 هم با توجه به 11 مارس preprint در bioRxiv. اما او و همکارانش ممکن است از دست اتفاقات نادری است که ساختار شامپانزه جامعه است.

از مناطق استوایی به قطب زمینه محققان در حال ترک سایت های مطالعه به دلیل محدودیت های مسافرتی و ترس از ابتلا یا پخش جدید کروناویروس. رهبران پروژه در حال ساخت سخت گیری در مورد لغو زمینه پروژه های در حال تقلا برای کمک به دانش آموزان ماندن مولد. ناوگان تحقیقات عروق شده است پایه و خدمه قرنطینه. به عنوان یک نتیجه محققان steeling خود را به صورت بالقوه ویرانگر شکاف در دراز مدت مجموعه داده در جهان فلور, آب و هوا و شیمی. حتی خودکار نظرسنجی در خطر به عنوان بسیاری از گران قیمت ابزار نیاز انسان مناقصات. “شده است وجود دارد هرگز زمان دیگری در تاریخ جایی که ما دیده ایم یک اصل جهانی قطع نظر سنجی و جمع آوری اطلاعات در مورد گونه ها و اکوسیستم ها می گوید:” بن Halpern یک بوم شناس در مرکز ملی زیست محیطی تجزیه و تحلیل و سنتز در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا.

این سال داده شکاف در حال آمدن است فقط به عنوان همه گیر خود را ارائه می دهد ناظران یک بار در یک عمر در یک لحظه. با کسب و کار و سفر تقریبا در یک وقفه آلودگی و دیگر انسان اثرات کاهش یافته اند در سراسر جهان ارائه یک فرصت نادر برای دیدن چگونه جهان کار می کند با ضعیف در انسان, رد پای. “آن را مانند ارسال یک فضاپیما به زحل برای یک پرواز بررسی این سیاره تنها به تمام ابزار دقیق توقف کار درست زمانی که فضاپیما مگس” Halpern می گوید.

ماه گذشته پیتر Marra حفاظت از محیط زیست زیست شناس در دانشگاه جورج تاون انجام شده رسمی توییتر بررسی زمینه دانشمندان است. تنها 8.5 درصد از 450 پاسخ گوی بیشتر به محیط زیست شدند پیش رفتن با برنامه ریزی کار میدانی. یک سوم تا به حال خود را لغو زمینه فصل است. حتی آمریکای شمالی پرورش پرنده نظرسنجی عظیم 54 ساله شهروند پروژه های علمی که نگه زبانه ها در پرندگان در سراسر نیمکره شمالی در انتظار قرار داده شد. محققان ترس از دست دادن آهنگ از تولید مثل و جمعیت روند در حیوانات آنها را دنبال کردهاید و برای چندین دهه است.

Cruises برای به روز رسانی ابزار اندازه گیری در شمال اقیانوس اطلس جریان اتفاق می افتد ممکن است این سال است.

ایزابلا LE BRAS/SCRIPPS موسسه اقیانوس شناسی/UCSD

راسل Hopcroft یک بیولوژیکی اقیانوس شناس در دانشگاه آلاسکا فیربنکس باقی می ماند و خوش بینانه است. به عنوان او انجام داده برای دهه او قرار بود به مجموعه بادبان در این ماه به گرفتن سالانه پلانکتون بلوم در خلیج آلاسکا و جمع آوری داده ها از ابزار خودکار که دنبال شرایط آب منجر به شکوفه. پلانکتون در پایگاه دریایی غذا, وب, ارائه bellwether برای بهره وری از این مهم ماهیگیری در زمین که می تواند به طور چشمگیری متفاوت سال به سال. “این مجموعه صحنه را برای چگونه ما انتظار داریم که در تمام سال به بازی” Hopcroft می گوید. اقیانوس آرام شمالی شیلات مدیریت شورای بستگی به این و دیگر داده ها به مجموعه ای از گرفتن سهمیه برای فصل.

دولت و سازمان های فدرال باید کنار تحقیق و عروق است که جمع آوری داده ها. در عین حال Hopcroft است فریبنده به دریافت مجوز خاص برای یک مقدار کاهش کروز قبل از اواسط ماه مه. کشتی خود را با خدمه است که در قرنطینه بعد از ورود از واشنگتن COVID-19 نقطه داغ و Hopcroft و دو داوطلب خواهد خود را منزوی شروع این هفته به مطمئن شوید که آنها آلوده هستند. آنها می خواهند به آماده به هاپ در هیئت مدیره باید در آلاسکا را 30 روز سرکوب شل در 1 مارس. “ما نمی آماده به پرتاب در حوله,” او می گوید.

اقیانوس شناس Fiammetta Straneo از Scripps موسسه اقیانوس شناسی است که کمتر امیدوار در مورد برنامه ریزی کروز در ماه ژوئن برای واژگون در Subpolar آتلانتیک شمالی برنامه که مستقر در زیر آب ابزار به طور مداوم پیگیری دما و شوری و زمان به سرعت در اعماق مختلف در سراسر شمال اقیانوس اطلس به مدت 4 سال. هدف از این مشترک آمریکا و اروپا تلاش برنامه ریزی شده برای اجرا به مدت 10 سال است به درک که چگونه اقیانوس گردش خون در حال تغییر است که به نوبه خود تاثیر می گذارد که چگونه تغییرات آب و هوایی ایفا می کند. ابزار داده ها را به طور خودکار اما اگر Straneo نمی کند و به روز رسانی آنها احتمال توقف ضبط و پس از این تابستان. “داشتن 1 سال فاصله خواهد بود عمده از دست دادن” او می گوید.

در این سال نیز یک فرصت از دست رفته برای یکی از محیط زیست بزرگترین اطلاعات پروژه های ملی زیست محیطی رصدخانه شبکه (نئون). دهه در ساخت نئون با هدف نظارت بر تغییرات زیست محیطی در طیف وسیعی از آمریکای شمالی اکوسیستم و 2019-20 بود که به اولین سال کامل که آن را می تواند جمع آوری استاندارد فیزیکی و شیمیایی محیطی و بیولوژیکی داده از همه خود 81 سایت های ایالات متحده. برخی از سایت های جدید هستند اما برخی دیگر عملیاتی شده است برای تقریبا 10 سال است.

اما در 23 مارس, نئون متوقف شد و همه inperson و در محل کار مانند به دام انداختن پستانداران و حشرات و نمونه برداری از خاک و آب است. خودکار ابزار جمع آوری بسیاری از نئون داده است. اما پائولا Mabee نئون علمی مدیر می گوید: او شگفت زده چگونه بسیاری از ابزار خودکار نیاز انسان مناقصه کالیبراسیون و یا برای مدیریت مواد شیمیایی خطرناک. از 73 داده محصولات بر روی خلبان اتوماتیک “ما فعالانه تعطیل” 24 از جمله اندازه گیری دی اکسید کربن و بارندگی او می گوید:.

گم شده داده خواهد شد که در کوتاه مدت و دراز مدت پیامدهای می گوید: مایکل Dietze, یک بوم شناس در دانشگاه بوستون. برای مثال داده های تیک تیک و پستانداران جمعیت های کلیدی به تیم خود سالانه پیش بینی در مورد زمانی که و چگونه بسیاری از پوره گوزن کنه که انتقال بیماری لایم پدیدار خواهد شد.

یکی از بزرگترین ضربات است که پایه نئون هواپیما. آنها مجهز به دوربین های دیجیتال و سنجش از راه دور تجهیزات برای نگه داشتن زبانه ها در چنین متغیرهای ارتفاع درختان و کلروفیل و نیتروژن محتوا از گیاهان که مهم هستند برای محاسبه کربن جذب. فیلیپ تاونسند یک بوم شناس در دانشگاه ویسکانسین مدیسون کار کرده است به نوبه خود به اندازه گیری آن را به آسان به استفاده از نقشه های. او برنامه ریزی شده به groundtruth تلاش های خود را با جمع آوری برگ های این فصل است. اما این بهار وجود دارد خواهد بود هر دو هوابرد اندازه گیری و جمع آوری برگ ها در خود نگه دارد.

در عین حال به عنوان نا امید که او و دیگران هستند و به تأخیر انداختن و یا خاموش کردن چنین عملیات “است که به وضوح حق تصمیم گیری” تاونسند می گوید. “شما می خواهید مردم به امن است.”

با گزارش ان گیبونز و پل Voosen.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im