همه گیر upends کلمبیا بحث مواد مخدر طرح جنگ به سر هوایی پاشش

برای دهه کلمبیا مورد استفاده قرار گیرد هوایی سمپاشی علف کش glyphosate به کشتن کوکا محصولات استفاده می شود به کوکائین است. اما آن را متوقف تمرین در سال 2015 به دلیل نگرانی در مورد سلامت انسان خطرات ناشی از مواد شیمیایی.

ELIANA APONTE/ایسنا

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

این COVID-19 همه گیر است حداقل به طور موقت مانع از شکل گیری یک طرح بحث برانگیز توسط دولت کلمبیا به سر هوایی سمپاشی قوی شیمیایی استفاده می شود برای کشتن کوکا محصولات است که تغذیه جهانی تجارت کوکائین است.

اواخر ماه گذشته یک کلمبیا دادگاه حکم داد که سمپاشی علف کش glyphosate که برخی از مطالعات مرتبط با سلامت انسان و محیط زیست مشکلات نمی توانند رزومه تا زمانی که دولت به اطلاع و مشورت با جوامع آسیب دیده — یک فرایند است که به شدت مختل مداوم بیماری همه گیر. دولت در حال برنامه ریزی برای برگزاری جلسات مجازی با جوامع اما محیط زیست و گروه های حقوق بشر به دادگاه رفت و برای به چالش کشیدن که طرح این استدلال که کلمبیا جوامع روستایی اغلب فاقد اعتماد, اینترنت, تلفن همراه و یا خدمات رادیویی. در 27 مارس حکم دادگاه طرفه با گروه سفارش دولت به تجدید نظر مشاوره طرح است.

کلمبیا بزرگترین تولید کننده کوکائین و برای چند دهه دولت استفاده glyphosate به کشتن کوکا محصولات کشاورزی در تلاش برای کاهش عرضه مواد مخدر است. اما در سال 2015 پس از سازمان بهداشت جهانی تحقیقات سرطان سازمان به این نتیجه رسیدند که glyphosate “احتمالا” ناشی از سرطان در انسان, کلمبیا لغو آن هوایی پاشش برنامه است که به شدت پشتیبانی شده توسط دولت آمریکا را در مبارزه با مواد مخدر برنامه. پس از کلمبیا دادگاه قانون اساسی گفت: دولت می تواند رزومه پاشش تنها اگر آن را مطابق با شرایط خاصی مانند حفاظت از ذخایر طبیعت و مشاوره با ساکنان مناطق به اسپری و تکمیل مطالعات از سلامت انسان و محیط زیست در خطر است.

رئیس جمهور کلمبیا, Iván دوقو مارکز مواجه شده است فشار به سر glyphosate پاشش از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و هر دو از رهبران استدلال کرده اند که در کلمبیا تولید کوکا رشد کرده است به نگرانی در سطح در سال های اخیر است. اوایل سال جاری دولت کلمبیا اعلام کرد که امیدوار به استفاده از انواع روش ها برای از بین بردن 130,000 هکتار از کوکا در این سال و افزایش تلاش های خود برای راه اندازی مجدد هوایی پاشش.

منتقدان هوایی پاشش مطرح شده زنگ است. سلامتی انسان را به خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض glyphosate شده اند به شدت مورد بحث است اما مطالعات مرتبط علف کش به نقص هنگام تولد و دیگر مشکلات. یک سال 2017 مطالعه انجام شده در کلمبیا افزایش خطر ابتلا به اختلالات پوستی و بیماری های تنفسی و سقط جنین در میان مردم ساکن در مناطق با اسپری glyphosate. “نتایج ما بر اساس هوایی fumigations که در آن آنها با استفاده از هواپیماهای کوچک و بسیار کوچک کنترل بیش از که در آن قطرات سقوط” اقتصاددان می گوید: آدریانا کاماچو از دانشگاه لوس آندس یکی از نویسندگان. بیشتر کنترل پاشش او می افزاید: می تواند به کاهش خطرات به مردم است.

مطالعات دیگر نشان داده است که glyphosate که کشته شدن یک آرایه وسیعی از گیاهان می تواند اثرات مضر بر حیات وحش از جمله پستانداران و حشرات است. یک 2019 مطالعه انجام شده توسط محققان در دانشگاه ملی کلمبیا نشان داد که مواد شیمیایی می تواند باعث آسیب به سیستم عصبی و تنفسی از برخی از ماهی بومی گاهی اوقات منجر به مرگ شود. اضافی نگرانی منتقدان می گویند این است که کوکا کنی—از جمله پاشش—می تواند ترویج زدایی با تشویق کشاورزان به نقل مکان مزارع خود را به جنگل.

یک سال 2016 مطالعه همچنین نشان داد که هوایی پاشش بود پر هزینه و ناکارآمد در مقایسه با روش های دیگر. هواپیما مجبور به اسپری 32 هکتار به منظور دستیابی به 1 هکتار کاهش و نویسندگان برآورد پاشش هزینه 2400 دلار در هر هکتار به این معنی آن را در مورد هزینه $57,000 برای از بین بردن یک هکتار از کوکا.

دولت گفته است که چگونه آن را به پاسخ اخیر حکم دادگاه. در این میان آن است که در مواجهه با پرونده های حقوقی دیگر با هدف مسدود کردن هوایی پاشش آورده محلی کوکا تولید کنندگان استدلال می کنند که دولت به نیست زندگی به وعده های ساخته شده پس از حل و فصل کلمبیا جنگ داخلی برای کمک به آنها انتقال به دیگر معیشت. اما گابریل جان Tobón Quintero, یک متخصص محیط زیست و مطالعات روستايی در پاپی Xavierian دانشگاه معتقد است دولت در نهایت راهی به دنبال از طریق در طرح خود برای از سرگیری هوایی پاشش. “تصمیم سیاسی” او می گوید: “در حال حاضر ساخته شده است و اعلام کرد ماه پیش.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>