یک گزارش جدید منتشر شده در علم پیشرفت در ظهور کشاورزی در هایلند پاپوآ گینه نو نشان می دهد پیشرفت اغلب در ارتباط با بعد از دوره نوسنگی رخ داده است حدود 1000 سال زودتر از آنچه قبلا تصور.

دانشگاه اتاگو باستان شناسی برنامه استاد و گزارش co-نویسنده گلن Summerhayes می گوید یافته های ظهور نوسنگی در هایلند گینه جدید با 5000 تا 4000 سال پیش ارائه بینش به هنگام و چگونه ارتفاعات بودند را اشغال کردند; نقش اقتصادی گیاهان در این روند توسعه مسیرهای تجاری که منجر به انتقال از گیاهان و فن آوری; و همراه ضبط از چشم انداز محیط زیست و تغییرات آب و هوایی در طول زمان است.

در این گزارش جزئیات اولین پیوند کنده کاری روی سنگ و به طور رسمی تولید pestles در اقیانوسیه, دوستیابی به 5050 به 4200 سال پیش که پیدا شد در یک سایت حفاری در Waim. نیز یافت شد اولین planilateral تبر-adzes کشف شده در گینه نو به تاریخ و اولین شواهد برای fibrecraft و interisland ابسیدین انتقال از همسایه سلیمان در فواصل حداقل 800km.

“این شواهد جدید از Waim پر انتقادی شکاف در درک ما از تغییرات اجتماعی و تکنولوژیک نوآوری است که باید کمک به توسعه تنوع فرهنگی در گینه نو” استاد Summerhayes می گوید.

ترکیب نمادین اجتماعی سیستم های فن آوری های پیچیده و کوهستانی کشاورزی تشدید پشتیبانی مستقل ظهور یک نوسنگی در حدود 1000 سال قبل از ورود نوسنگی مهاجران به Lapita از جنوب شرقی آسیا. زمانی که در نظر گرفته شده همراه با رشد جسم از مطالعات نشان می دهد گسترش و تشدید فعالیت های کشاورزی, این ترکیب عناصر فرهنگی نشان دهنده توسعه منطقه ای مجزا نوسنگی.

تحقیقات برقرار دوستیابی برای دیگر می یابد در این سایت از جمله آتش روشنایی ابزار postholes و fibrecraft ابزار با خاک سرخ احتمالا استفاده می شود برای رنگ آمیزی رشته فیبر.

این گزارش نشان می دهد افزایش جمعیت و فشار بر توزیع نابرابر منابع طبیعی به احتمال زیاد سوار این روند که بیشتر استنباط از طریق زبان و واگرایی ژنتیکی.

این پروژه به وجود آمد از یک شورای پژوهش استرالیا اعطا به دکتر جودیت زمینه (University of New South Wales) و استاد Summerhayes.

“سابق Otago, کارشناسی ارشد, دانش آموز Dr بن شاو به کار گرفته شد به عنوان همکار فوق دکترا به انجام “کار پا در میدان” و دکتر آنه فورد (Otago باستان شناسی برنامه) کمک به درک از سنگ ابزار فن آوری. آن را به عنوان کار می کرد بسیاری از این غنی اکتشافات ساخته شد توسط Dr شاو. آن را یکی از بهترین قرار ملاقات Dr میشه و من تا کنون ساخته شده است. من افتخار ما Otago فارغ التحصیلان که هستند برخی از بهترین در جهان است.”

استاد Summerhayes و تیم خود را قبلا به اتمام مارسدن بودجه پروژه در Ivane دره پاپوآ ایجاد ابتدای شغل انسان در 50000 سال پیش. نتایج حاصل از این کار منتشر شد در علم در سال 2010.

“این پروژه را دنبال کنید-در جایی که ما می خواستیم برای ساخت یک وقایع نگاری از حضور انسان در Simbai/Kaironk دره پاپوآ گینه نو منظم باستان شناسی با پس از آن حفاری و تحلیل یک شماره را انتخاب کنید از سایت.

“این کار آهنگ های طرح بلند مدت حل و فصل, تاریخچه استفاده از منابع و تجارت و ایجاد یک زمینه محیط زیست برای این تحولات با تدوین پوشش گیاهی تاریخ خاص با توجه به آتش تاریخ شاخص های چشم انداز اختلال و نشانگر تنوع آب و هوا. این را اضافه کنید به درک از مردم تاثیر بر محیط زیست.”

استاد Summerhayes دریافت مارسدن گرانت در اواخر سال 2019 برای پروژه “عبور از تقسیم از آسیا به اقیانوسیه: درک Austronesian استعمار دروازه به اقیانوس آرام.” این شامل کار در Ramu دره بود که زمانی بخشی از یک دریای داخلی و کراوات را در تحولات کوهستانی گینه نو با حرکات Austronesian سخنرانان به اقیانوس آرام.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اتاگو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de