بیماران با COVID-19 may توسعه تیروئید و عفونت

COVID-19 عفونت ممکن است باعث تيروئيديت تحت حاد با توجه به جدید مورد مطالعه منتشر شده در مجله Clinical Endocrinology & Metabolism.

تيروئيديت تحت حاد التهابی تیروئید بیماری گردن درد است و معمولا با یک عفونت دستگاه تنفسی فوقانی. این ممکن است ناشی از یک عفونت ویروسی و یا یک پست-ویروسی واکنش التهابی و بسیاری از ویروس ها مرتبط شده اند به این بیماری است.

SARS-CoV-2 (COVID-19) پدید آمده است به عنوان یک بیماری همه گیر شدید تنفسی و علائم ممکن است شامل ارگان های دیگر. بیش از 3 میلیون نفر از COVID-19 تایید شده است در سراسر جهان.

“ما گزارش اولین مورد از تيروئيديت تحت حاد پس از SARS-CoV-2 عفونت گفت:” فرانچسکو Latrofa, M. D., از بیمارستان دانشگاه پیزا در پیزا, ایتالیا. “پزشکان باید هشدار در مورد امکان این اضافی بالينی مربوط به COVID-19.”

پزشکان به بررسی 18 سال بود که مبتلا به COVID-19 پس از در معرض بودن با پدر او است. او به طور کامل بهبود از COVID-19 تست منفی چند روز بعد از آن شروع به تجربه برخی از علائم اضافی. زن جوان تا به حال گردن تیروئید و درد و تب و افزایش ضربان قلب. او را به بیمارستان که در آن او مبتلا به تيروئيديت تحت حاد. او تا به حال عادی عملکرد تیروئید و تصویربرداری فقط یک ماه زودتر.

“از آنجا که از زمانی انجمن SARS-CoV-2 در نظر گرفته شود ممکن پاسخگو برای شروع تيروئيديت تحت حاد,” Latrofa گفت.

دیگر نویسندگان شامل الساندرو Brancatella همدیگر استفاده کنیم Ricci, نیکولا, ویولا, Daniele Sgrò و و ferruccio Santini از بیمارستان دانشگاه پیزا.

این مطالعه با حمایت دانشگاه پیزا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط این غدد جامعه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de