یک روش جدید برای تجزیه و تحلیل داده های لرزه ای نشان می دهد عمیق عمودی مناطق کم سرعت لرزه ای در سیستم لوله کشی اساسی آلاسکا آتشفشان کلیولند یکی از فعال ترین از بیش از 70 Aleutian آتشفشان. یافته های منتشر شده در علمی, گزارش توسط هلن Janiszewski به تازگی از دانشگاه کارنگی در حال حاضر در دانشگاه هاوایی?من در M?گلسرخ و کارنگی لارا واگنر و دیانا روم.

قوس آتشفشان مانند کلیولند فرم بیش از مرزهای که در آن یک صفحه تکتونیکی اسلاید در زیر یکی دیگر از. آنها مربوط به گوشته زمین را پیچیده ساختارهای زیرسطحی که عبور از ضخامت کامل از پوسته سیاره. این سازه در حال پیچیده تر از بزرگ اتاق از سنگ مذاب است که شبیه به یک کتاب درسی تصویر از یک آتشفشان. بلکه آنها شامل یک بسته مجموعه ای از سنگ جامد و “احساساتی” ترکیبی از بخشی از سنگ مذاب و جامد کریستال.

حل و فصل این قنات معماری بسیار مهم است برای برنامه ریزی اضطراری و صرفه جویی در زندگی انسان است. اما این مناطق دشوار بوده است به تصویر.

پس از آن غیر ممکن است برای انسان به طور مستقیم مشاهده اعماق سیاره ما را داخل دانشمندان نیاز به ابزار برای کمک به آنها را تجسم آنچه که اتفاق می افتد وجود دارد. به طور سنتی, انواع ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی روش های مستقر هستند برای تعیین ساختار وجود دارد که در زیر آتشفشان.

برای مثال امواج لرزه ای ناشی از زلزله می تواند مورد استفاده قرار گیرد مانند سونوگرافی به نقشه داخل زمین است. اما برای این کار امواج باید به این قنات سازه که دانشمندان می خواهید به مطالعه. اگر چه کلیولند مکرر گازهای انفجار و سپرده خاکستر در آن سطح بسیار کمی وجود دارد که شواهد از فعالیت های لرزه ای در اعماق آتشفشان. این باعث می شود تصویر برداری معماری از پایین و متوسط پوسته زیر کلیولند بسیار چالش برانگیز است.

تا به حال تعداد زیادی از ابزار های مورد نیاز برای استفاده از امواج لرزه ای در سفر از بیشتر دور زمین لرزه برای تصویربرداری شد سنگین است.

در این کار Janiszewski نشان داد یک رمان تکنیک است که با استفاده از امواج لرزه ای که از دور زمین لرزه اما جدا فقط بخشی از آنها را که متاثر از حرکت از طریق مرز بین زمین گوشته و پوسته. این اجازه Janiszewski به ساخت مدل هایی که بهتر تشخیص نیمه مذاب از مناطق اطراف سنگ جامد در این دشوار برای رسیدن به اعماق زیر آتشفشان کلیولند بدون نیاز به بسیار-بیشتر-تعداد گسترده ای از ایستگاه لرزه نگاری در سطح.

“ما نشان داد آتشفشان عمیق قنات ساختار هرگز قبل دیده می شود جزئیات با استفاده از کمتر ابزارهای منظور از قدر کمتر از معمول است به صورت دقیق تصویربرداری لرزه در آتشفشان” Janiszewski گفت.

بر خلاف معمول تصویربرداری لرزه آزمایش که استقرار ده ها تن از seismometers این مطالعه با استفاده از تنها هشت. شش نفر از این ایستگاه اعزام شده بودند به عنوان بخشی از NSF-بودجه سلیمان از چهار کوه آزمایش بین آگوست جولای 2015 و 2016. دو بودند دائمی آلاسکا آتشفشان رصدخانه ایستگاه.

“روش اجازه خواهد داد که تصویربرداری از ساختارهای زیر آتشفشان که در آن وجود دارد تنها چند ایستگاه و یا که در آن فقدان عمیق زمین لرزه در مجاورت باعث می شود روش های دیگر دشوار است” Janiszewski اضافه شده است.

این کار پشتیبانی شده توسط NSF GeoPRISMS برنامه [اعطای گوش-1456939 به DCR] و آلاسکا آتشفشان رصدخانه.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه کارنگی برای علم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im