پرمافراست ذوب خیلی سریع آن را درآوردن سوراخ در قطب شمال

این شاید بهترین و شناخته شده و نگران کننده تر از آب و هوا حلقه های بازخورد: به عنوان سیاره گرم پرمافراست—مناظر یخ زده خاک و سنگ شروع به گرم شدن. و هنگامی که آن را ندارد, میکروب مصرف ماده آلی انتشار CO2 و متان به اتمسفر منجر به گرم شدن بیشتر و بیشتر ذوب و حتی بیشتر کربن تولید گازهای گلخانه ای.

اما در اینجا چیزی است که شما احتمالا هرگز از شنیده می شود و این چیزی است که حتی سازمان ملل متحد پنل بین دولتی تغییر آب و هوا واقعا در نظر گرفته شود: thermokarst. که زمین می شود که ویران هر زمان که پرمافراست thaws به سرعت در حال. به عنوان یخ است که دارای خاک با هم از بین می رود دامنه کوه سقوط و عظیم sinkholes باز کردن. دانشمندان آب و هوا مشغول به کار تدریجی ذوب پرمافراست به مدل های خود را—تغییرات که در اجرای سانتی متر عمیق بیش از چند دهه و یا قرن ها. اما ناگهانی پرمافراست گرم شدن اتفاق می افتد در مقیاس متر طول ماه یا سال. که شوک چشم انداز اطراف به انتشار به طور بالقوه حتی بیشتر کربن نسبت می خواهم که اگر آن را ذوب در بیشتر باهستگی.

امروز در مجله طبیعت علوممحققان استدلال می کنند که بدون در نظر گرفتن ناگهانی thaws به حساب ما کم بها دادن به تاثیر از پرمافراست گرم شدن 50 درصد است. “مقدار کربن آینده که بسیار باریک مقدار گرم شدن ناگهانی در چشم انداز است که منطقه کوچک است که هنوز هم به اندازه کافی بزرگ برای آب و هوا عواقب و پرمافراست کربن پیشنهادات و انتقادات می گوید:” مطالعه منجر نویسنده مریت Turetsky از دانشگاه گوئلف و دانشگاه کلرادو در بولدر.

کمتر از 20 درصد از شمال پرمافراست زمین مستعد ابتلا به این نوع از سریع گرم شدن. برخی از پرمافراست است که به سادگی منجمد سنگ و یا حتی شن و ماسه. اما نوع ما نگران هستیم در اینجا شامل زیادی از آب است. “که در آن پرمافراست گرایش به دریاچه رسوب یا خاک های آلی, نوع زمین مواد است که می تواند نگه داشتن مقدار زیادی از آب این هستند که مانند اسفنج در چشم انداز می گوید:” Turetsky. “هنگامی که شما به گرم شدن می بینیم واقعا پویا و تغییرات سریع.”

که به دلیل آب منجمد طول می کشد تا فضای بیشتری از آب مایع است. زمانی که پرمافراست thaws آن را از دست می دهد و یک مقدار خوبی از حجم آن است. فکر می کنم از آن را مانند آب شدن یخ ساخته شده از آب و کود: اگر شما یخ زدایی سینی سبزی را به پایین فرو رفتن و حل و فصل. “این دقیقا همان چیزی اتفاق می افتد در این اکوسیستم که پرمافراست زیادی از یخ را در آن و آن thaws می گوید:” Turetsky. “هر چه بود در سطح فقط اسلامپ راست به پایین. بنابراین شما می توانید این چاله ها در زمین گاهی اوقات متر عمق. آنها مانند sinkholes در حال توسعه در زمین است.”

“در اصل ما در حال گرفتن terra firma و ساخت آن ترا ابکی,” Turetsky می افزاید.

به عنوان زمین تبدیل به سوپ, چشم انداز شروع به اسکار. این روند بسیار سریع و بنابراین خشونت Turetsky می گوید که گاهی اوقات هنگامی که او را برمی گرداند به سایت او نظارت برای بررسی دما و سنسور متان او را پیدا و آنها از بین رفته اند. “هنگامی که شما دوباره در این دریاچه وجود دارد و سه متر از آب در سطح. شما باید احتمالا خداحافظی به تجهیزات خود را,” او می گوید.

هنگامی که این گرم شدن زمین آنها بازی میزبان تعدادی از فرآیندهای. به یخ تبدیل به مایع آب درختان سیل و مرگ. در نتیجه نور بیشتری می رسد خاک بیشتر شتاب ذوب. این است که در مقایسه با گرم شدن تدریجی که گیاه جامعه تا حد زیادی باقی می ماند همان یخ thaws. یخ خاک در سطح می شود ضخیم تر و ضخیم تر اما نمی catastrophically سقوط.

concaved land
عکس: دیوید Olefeldt

علاوه بر این زمانی که شما فکر می کنم از پرمافراست مناطق, شما ممکن است فکر می کنم از جنبه tundras اما بسیاری است که در واقع boreal forest. این جنگل های شمال را به تازگی دیده می شود تعداد بی سابقه ای از آتش سوزی. “بسیاری از boreal forest سوختگی بیشتر و بیشتر و زمانی که اکوسیستم سوختگی آن را در واقع می تواند سرعت بخشیدن به ذوب پرمافراست می گوید:” دیوید Olefeldt از دانشگاه آلبرتا coauthor بر روی کاغذ. بدون پوشش از این درختان به سایه آن گرم خاک همیشه شدت بیشتر.

گرم شدن ناگهانی نیز تشدید گازهای گلخانه ای از پرمافراست. در تدریجی ذوب شدن گرم شدن لایه های بالای خاک باز تا گرسنه میکروب که مصرف مواد مغذی و به خارج از شرکت2. “در تابستان پرمافراست—لایه حداقل—thaws و سپس ترک می ساخت و می گوید:” Northern Arizona University biogeochemist و گیاه ecophysiologist کریستینا Schaedel که همکاری با نویسندگان این مقاله جدید اما نبود درگیر در کار است. در پاییز آن یخ ایجاد یک چرخه است که در آن لایه های خاک مخلوط را به سنگ بستر تمرکز کربن در پایین. “با گرم شدن ناگهانی شما در حال افشای لایه های عمیق تر به مقدار درجه حرارت گرمتر و لایه های عمیق در پرمافراست می تواند حاوی مقادیر بسیار بالایی از کربن” Schaedel می گوید.

این می تواند تبدیل به مشکل از انتشار نظر اگر سقوط زمین به شکل یک حوضچه آب با اکسیژن کم محتوا و با یک لایه غنی از کربن در پایین. میکروب ها است که رشد در این نوع از محیط زیست تولید متان به عنوان یک محصول جانبی به مراتب قوی تر از گاز گلخانه ای از شرکت2.

در اینجا یک توجه مهم: در هنگام ذوب پرمافراست به طور ناگهانی آن را نمی کند فقط انتشار کربن و سپس بازنشسته شود. که اکوسیستم می تواند زخم التیام یابد و شروع sequestering کربن دوباره. اگر زمین ذوب شده و سپس سقوط کرد و تبدیل هولناک با آب درختان جدید نمی توانند رشد کنند. به جای آن که اکوسیستم است که به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به تحت سلطه خزه و چمن-مانند جگن. به این دلیل که مواد گیاهی است که از اب اشباع, تجزیه در واقع کاهش می یابد و آن را به عنوان اشکال ذغال سنگ—ضخیم, کثیف, لایه از مواد آلی.

aerial of mountains

اگر در یک شیب ناگهانی گرم شدن می تواند نشت مقدار عظیم از زمین است.

عکس: کارولین گیبسون

“بنابراین این سریع پس از گرم شدن ذغال سنگ نارس تجمع اتفاق می افتد که در نهایت چگونه آن را بازیابی برخی از کربن است که از دست داده بود می گوید:” USGS تحقیقات زمین شناسی میریام جونز coauthor در مقاله جدید. “اما من می گویم که در پرمافراست کربن انباشته شده بیش از هزار سال. و بنابراین پس از گرم شدن آن به سرعت در حال از دست رفته در سال برای چند دهه.”

آن را قرنها یا هزاران سال بسته به اکوسیستم برای جدا کردن تمام است که کربن دوباره. و البته در قطب شمال است که گرم شدن کره زمین دو بار به عنوان سریع به عنوان بقیه سیاره ترکیب گونه های گیاهی را تشکیل می دهند که برخی از آن اکوسیستم در حال تبدیل به نوبه خود تغییر چگونه آنها جدا کردن کربن.

بیشتر از نزدیک دانشمندان می توانند تجزیه و تحلیل کنند چه اتفاقی می افتد زمانی که پرمافراست thaws به سرعت در حال بهتر است آنها را به حساب این که چگونه این مناظر منتشر می کنند گازهای گلخانه ای و در نهایت جدا کردن برخی از, بیش از حد. خبر بد این است که تولید گازهای گلخانه ای می تواند معادل کل کشور صنعتی گلخانه ای خروجی. بهتر است اخبار است که نمی توان آن را به عنوان آنجا که بشریت جهانی تلفن. “حتی اگر این نقاط داغ از کربن و انتشار آن را به دهه برای کسانی که نقاط داغ برای تبدیل شدن به اندازه کافی بزرگ را به طور جدی تاثیر سیستم آب و هوا می گوید:” Turetsky. “اما این چیزی است که ما نیاز به اقدامات جدی است.”

و این چیزی است که نیاز به مراتب بیشتر تحقیق. هر آب و هوا مدل همراه با عدم قطعیت ذاتی—به هیچ وجه کاملا نشان دهنده چنین سیستم های پیچیده. عدم اطمینان در اینجا این است که طرح چقدر زمین ممکن است به تسلیم ناگهانی ذوب می گوید: University of Alaska Fairbanks پرمافراست متخصص ژئو فیزیك ولادیمیر Romanovsky که نبودم درگیر در کار است. دانشمندان تنها شروع به مطالعه این سریع گرم شدن حوادث که اغلب اتفاق می افتد در بسیار کوچک مقیاس.

“این بسیار دشوار است در این مورد خاص به استفاده از گذشته به پیش بینی آینده می گوید:” Romanovsky. “قابل فهم است و قطعا وجود دارد برخی از راه به سعی کنید برای محدود کردن این عدم قطعیت است. اما این اطمینان وجود دارد خواهد بود برای همیشه به دلیل محدودیت از همه مدل ها برای پیش بینی این روند در آینده به ویژه در کل منطقه از پرمافراست وجود است.”

چه روشن است که اکوسیستم در قطب شمال هستند به معنای واقعی کلمه در تحول. و سریع تر از ما کاهش تولید گازهای گلخانه ای کمتر آنها را رنج می برند.


بزرگ تر سیمی داستان
  • علامت هشداردهنده طول می کشد در بزرگ و با تکنولوژی روسی, جاسوس
  • کریس ایوانز به واشنگتن می رود
  • شکسته آینده از مرورگر حریم خصوصی
  • من فکر کردم بچه ها من در حال مرگ بودند. آنها فقط درشت
  • نحوه خرید و استفاده از چرخ دنده در eBay—هوشمند امن راه
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر