آفت کش ها سرعت گسترش مرگبار پاتوژن های منتقله از راه آب

استفاده گسترده از آفت کش ها و دیگر agrochemicals مورد می تواند سرعت انتقال ناتوان کننده بیماری شیستوزومیازیس, در حالی که همچنین ناراحت کننده توازن زیست محیطی در محیط های آبی است که به جلوگیری از عفونت پیدا می کند یک مطالعه جدید به رهبری محققان در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است.

شیستوزومیازیس, همچنین شناخته شده به عنوان حلزون تب ناشی از کرم های انگلی است که توسعه و تکثیر در داخل حلزون های آب شیرین و انتقال از طریق تماس با آب آلوده است. عفونت است که می تواند مادام العمر کبد و کلیه آسیب می گذارد صدها میلیون نفر از مردم در هر سال است و دوم تنها به مالاریا در میان بیماری های انگلی در شرایط جهانی آن تاثیر بر سلامت انسان.

مطالعه منتشر شده در مجله لانست سیاره سلامتدریافتند که داس را افزایش می دهد انتقال از schistosome worm در شمار راه: به طور مستقیم موثر بر بقای آب انگل را decimating آبزی شکارچیان که خوراک حلزون که حامل انگل و با تغییر ترکیب جلبک در آب فراهم می کند که عمده منبع غذایی برای حلزون.

“ما می دانیم که ساخت و ساز سد و آبیاری گسترش افزایش شیستوزومیازیس انتقال کم درآمد تنظیمات اخلال در اکوسیستم آب شیرین” گفت: UC برکلی کریستوفر هوور دانشجوی دکتری بهداشت محیط, علوم و نویسنده سرب از مطالعه. “ما شوکه شده بودند توسط قدرت شواهد ما در بر داشت همچنین ارتباط كشاورز آلودگی به تقویت شیستوزومیازیس انتقال است.”

این یافته ها می آیند به عنوان ارتباط بین محیط زیست و بیماری های عفونی گذاشته شده است که لخت توسط COVID-19 همه گیر است که ناشی از ظهور پاتوژن تصور می شود مربوط به حیات وحش است.

“آلاینده های زیست محیطی افزایش می دهد قرار گرفتن در معرض ما و استعداد ابتلا به بیماری های عفونی گفت:” جاستین Remais صندلی از بخش علوم بهداشت محیط زیست در دانشگاه برکلی دانشکده بهداشت و نویسنده ارشد این مطالعه است. “از دیوکسین کاهش مقاومت به ویروس آنفلوانزا به آلاینده های هوا افزایش COVID-19 مرگ و میر به آرسنیک تأثیر تحتانی دستگاه تنفسی و روده ای عفونت — تحقیقات نشان داده است که کاهش آلودگی هوا است که یک راه مهم برای محافظت از جمعیت از بیماری های عفونی.”

بعد از ترکیب از طریق نزدیک به 1000 مطالعات جمع آوری شده در یک ادبیات سیستماتیک بررسی های تیم تحقیقاتی شناسایی 144 آزمایش ارائه شده است که اطلاعات اتصال كشاورز به غلظت اجزای schistosome چرخه زندگی. سپس آنها گنجانیده شده است این داده ها را به یک مدل ریاضی است که قطاری از انتقال نوسانات انگل. مدل شبیه سازی غلظت مشترک agrochemicals مورد زیر درخواست خود را به مزارع کشاورزی و تخمین می زند و در نتیجه اثرات عفونت در نزدیکی جمعیت انسانی.

محققان دریافتند که حتی در غلظت های پایین از شایع آفت کش ها — از جمله آترازین glyphosate و chlorpyrifos — می تواند به افزایش نرخ انتقال و تداخل با تلاش برای کنترل شیستوزومیازیس. كشاورز تکثير انگل انتقال بود نه بی اهمیت. در مطالعه جوامع در سنگال حوضه رودخانه در غرب آفریقا بیش از بار بیماری ها مربوط به كشاورز آلودگی بود که در تاریخ همتراز با بیماری های ناشی از مواجهه با سرب بالا و سدیم رژیم غذایی و فعالیت بدنی کم.

“ما نیاز به توسعه سیاست هایی که محافظت از بهداشت عمومی با محدود کردن تکثير شیستوزومیازیس انتقال توسط كشاورز آلودگی” هوور گفت. “بیش از 90 درصد از شیستوزومیازیس موارد رخ می دهد در مناطق جنوب صحرای آفریقا که در آن كشاورز با استفاده از در حال گسترش است. اگر ما می توانیم با تدبیر و راه هایی برای حفظ کشاورزی از مزایای این مواد شیمیایی در حالی که خود را محدود به استفاده بیش از حد در شیستوزومیازیس-بومی مناطق ما می تواند به جلوگیری از آسیب های اضافی به بهداشت عمومی در جوامع است که در حال حاضر تجربه بالا و غیر قابل قبول بار بیماری است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – برکلی. Original نوشته شده توسط Kara Manke. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر