فیزیکدانان پیدا کردن شواهد قبلا نهان گذار در ferroelectrics

در یک مطالعه اخیر دانشگاه آرکانزاس فیزیک محققان شواهدی را از یک معکوس انتقال در فروالکتريک نازک فیلم که می تواند منجر به پیشرفت در توسعه ذخیره سازی اطلاعات ریز الکترونیک و سنسور.

“ما دریافتیم که یک اختلال تودرتو فاز تبدیل به بیشتر دستور موازی خط خطی ساختار بر بالا بردن درجه حرارت گفت:” Yousra Nahas, اولین نویسنده این مطالعه با عنوان “معکوس انتقال تودرتو دامنه الگوهای در فروالکتريک نازک فیلم” منتشر شده در مجله طبیعت. سابق و حال تو از فیزیک محققان سرگئی Prokhorenko بن زو سرگئی Prosandeev و استاد برجسته لوران Bellaiche همراه با همکاران در فرانسه نیز به مطالعه است.

پیشنهاد یک قرن پیش, این نوع از انتقال به نظر می رسد در تضاد با قانون اساسی است که اختلال با افزایش دما است. آنها پیدا شده است در سیستم های دیگر مانند ابررساناهای پروتئین مایع کریستال و آلیاژ فلزی. اما آنها تا به حال یافت شده در مواد فروالکتريک که مورد علاقه دانشمندان است زیرا آنها خود به خود دارای قطبش الکتریکی است که می تواند معکوس با استفاده از یک میدان الکتریکی.

دانشگاه آرکانزاس محققان قادر به مدل انتقال با استفاده از آرکانزاس محاسبات با کارایی بالا مرکز, است که در, بودجه در بخش, توسط, آرکانزاس, توسعه اقتصادی کمیسیون. محققان در فرانسه نشان داد که مدل پیش بینی از طریق آزمایش های آزمایشگاهی.

“این یافته ها ممکن است قرار داده و در استفاده از جهش فراتر از فن آوری های فعلی قادر می سازد اساسا جدید اصول طراحی و topologically ویژگی های بهبود یافته در فروالکتريک فیلم” گفت: Nahas.

این مطالعه با حمایت مالی از دفاع پروژه های تحقیقاتی پیشرفته سازمان و ارتش پژوهش ،

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آرکانزاس. Original نوشته شده توسط باب نگاشته شدهاست. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر