یک تیم تحقیقاتی از موسسه علوم نظری و تجربی بیوفیزیک از آکادمی علوم روسیه باید سنتز مواد است که مناسب برای حفاظت از اندام تنفسی تحلیلی و پژوهشی از دیگر اهداف عملی. تقریبا وزن پارچه های ساخته شده از نایلون نانوالیاف با قطر کمتر از 15 نانومتر ضربان سایر مواد مشابه از نظر فیلترینگ و خواص نوری.

دانشمندان که کار منتشر شده در اروپا پلیمر مجلهتوصیف خود را به عنوان مواد سبک وزن (10-20 mg/m2) تقریبا نامرئی (95% انتقال نور: بیش از یک پنجره شیشه ای) نشان دادن مقاومت کم در برابر جریان هوا و کارآمد رهگیری از <1 میکرومتر از ذرات ریز.

عبارت “نانوالیاف” در این محققان مقاله است که بیش از یک بیانیه مد. قبلا همان تیم نشان داد که کاهش قطر الیاف از 200 نانومتر را به 20 کاهش فیلتر مقاومت در برابر جریان هوا توسط دو سوم این اثر می تواند دیگر نمی توان توضیح داد کلاسیک آیرودینامیک. زمانی که یک مانع اندازه کوچکتر از رایگان مسیر گاز مولکول روش استاندارد برآورد مقاومت آیرودینامیکی بر اساس تئوری زنجیره هیچ کار دیگر. در شرایط عادی ميانگين رایگان مسیر مولکول های هوا باعث می شود 65 نانومتر.

ميانگين رایگان راه است متوسط فاصله یک مولکول موفق به پوشش قبل از برخورد با یکی دیگر از. تنها اگر تمام موانع بسیار بزرگتر از این مقدار این جریان در آینده آنها را می توان به حق در نظر گرفته مداوم متوسط.

دانشمندان با استفاده از این تکنیک به نام electrospinning: یک هواپیمای جت از یک محلول پلیمر است که خارج از طریق یک نازل ویژه با هدف در هدف تحت عمل یک میدان الکتریکی. از طرف دیگر اتانول است electrosprayed. پلیمر جت و الکل یون را در مقابل بارهای الکتریکی. برخورد در هوا آنها را به صورت فوق العاده نازک فیبری فیلم. Electrospinning تکنولوژی به عنوان یک راه برای تولید منسوجات بی بافت فیبری فیلتر شده است توسعه یافته در 50s به پاک کردن هوا در صنعت هسته ای. اما محققان به معرفی مهم بهبود: به جای به دست آوردن nanomats در یک جامد انجام بستر مثل قبل در حال حاضر با فن آوری های جدید, رایگان فیلتر تشکیل شده است پوشش 55 mm سوراخ در غیر رسانا پلی کربنات و صفحه نمایش.

منتشر شده کار تکمیل چرخه نویسندگان مقالات اختصاص داده شده به توسعه تکنولوژی ساخت و مطالعات خواص nanofilters تولید شده با استفاده از این فرایند است. آن تاسیس شد که نوری منحصر به فرد و فیلتر خواص سرچشمه از یک مکانیزم ویژه از “شفا” حفره ها و نقص در ایستاده رایگان فیلتر. چنین سوراخ به معنای واقعی کلمه جذب الیاف فرود بر روی سطح فیلتر. به عنوان یک نتیجه از یک فیلتر خوب و بدون سوراخ های بزرگ می تواند به دست آمده از یک مقدار حداقل از نانوالياف و بر این اساس با حداقل مقاومت در برابر جریان هوا. این فعال شفا از سوراخ بزرگ بین موضوعات را فراهم می کند فیلتر با خواص ذاتی در فیلتر با کالیبره منافذ به اصطلاح track-اچ غشاء (Nuclepores). این دانشمندان همچنین نشان داده است که “شفا” ساز و کار نمی کند در متعارف electrospinning روش که در آن نانوالياف سپرده بر روی انجام یک بستر کاملا به صورت تصادفی.

تست نایلون-4,6 electrospun فیلم نشان داد که این تقریبا وزن و نامرئی پارچه دام کمتر از 98% از ذرات گرد و غبار موجود. برای تست این دانشمندان با استفاده از ذرات از 0.2 تا 0.3 میکرون قطر. این تقریبا مربوط به گرد و غبار است که توسط بینی حلق و نفوذ در ریه ها باعث تعدادی از خطرناک شرایط پزشکی. Submicron ذرات (< 1 میکرومتر در قطر) هستند نیز استفاده می شود برای تست پزشکی و صنعتی و فیلتر. برای ارزیابی عملکرد و مقاومت به جریان هوا مورد آزمایش قرار است به عنوان به خوبی.

آزمایش اندازه گیری مقاومت ساخته شده اند در مفرد نمونه تا کنون. در واقعی فیلتر چند لایه سطح با یک پیکربندی پیچیده است که به طور معمول استفاده می شود. این آزمایش نشان داد که نایلون-4,6 فیلتر کردن مواد تا به حال بهترین خواص از انواع پارچه که قبلا توضیح داده شده. در شرایط رهگیری حد به فیلتر نسبت وزن و رهگیری-مقاومت در برابر جریان هوا نسبت جدید فیلتر مواد بیت هر موجود معادل چندین بار.

در ابتدا به نظر می رسد مانند یک حلقه نشسته بر روی یک ورق کاغذ. در واقعیت آن است که یک نمونه از پارچه جدید برای فیلتر. این نقطه کوچک قرمز در بالای “l” نامه یک نقطه که در آن یک پرتو لیزر نفوذ این فیلم است. کم شدت نور پراکنده نشان می دهد شفافیت بالا از مواد جدید است. انتقال شاخص از محصول جدید بالاتر از یک پنجره شیشه ای.

صحبت در مورد برنامه های کاربردی ممکن است از این مواد به دانشمندان ادعا می کنند آن است که بیش از آشکار هوا و تصفیه آب از ذرات ماده است. از آنجا که مواد پیشی شیشه ای در شفافیت آن را می توان در تحقیقات بیولوژیکی. برای مثال پس از پمپاژ آب یا هوا را از طریق فیلتر ره میکروارگانیسم ها ممکن است به طور مستقیم مشاهده شده در سمت راست و شفاف و فیلتر زیر میکروسکوپ. دوباره این اثر است که با توجه به فوق العاده زیبا با موضوعات. ضخامت آنها به طور قابل توجهی کمتر از حتی نور مرئی با طول موج.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im