فیزیکدانان گرفتن فرد اتم ها در زمین-شکستن آزمایش

در برای اولین بار در فیزیک کوانتوم دانشگاه Otago محققان “برگزار شد” فردی اتم در محل و مشاهده قبلا دیده مجتمع اتمی فعل و انفعالات.

بی شمار از تجهیزات از جمله لیزر آینه یک محفظه خلاء و میکروسکوپ مونتاژ در Otago بخش فیزیک به علاوه مقدار زیادی از زمان و انرژی و تخصص خود را ارائه مواد تشکیل دهنده به بررسی این کوانتومی روند که تا به حال فقط از طریق آماری به طور متوسط از آزمایش شامل تعداد زیادی از اتم است.

این آزمایش را بهبود می بخشد و در زمان دانش با ارائه قبلا دیده به جهان میکروسکوپی حیرت محققان با نتایج.

“روش ما شامل فرد به دام انداختن و خنک کننده از سه اتم به درجه حرارت حدود یک میلیونیوم کلوین بسیار متمرکز با استفاده از پرتوهای لیزر در hyper-تخلیه (وکیوم) مجلسی در حدود اندازه یک توستر. ما به آرامی ترکیب تله حاوی اتم برای تولید کنترل فعل و انفعالات است که ما اندازه گیری می گوید:” دانشیار Mikkel F. اندرسن از Otago بخش فیزیک.

هنگامی که سه اتم رویکرد یکدیگر دو شکل یک مولکول و دریافت یک ضربه از انرژی آزاد شده در فرایند. میکروسکوپ دوربین اجازه می دهد تا روند بزرگ شده باشد و مشاهده شده است.

“دو اتم به تنهایی نمی تواند به شکل یک مولکول در آن طول می کشد حداقل سه نفر برای انجام شیمی. کار ما این است که اولین بار اساسی در این فرایند مورد بررسی قرار گرفته و در انزوا و معلوم است که آن را به چندین نتایج تعجب آور است که نمی رود از قبلی اندازه گیری در ابر اتم” می گوید: پژوهشگر فوق دکترا ماروین Weyland که پیشگام این آزمایش است.

برای مثال محققان قادر به دیدن دقیق نتیجه فرآیندهای فردی و مشاهده یک فرآیند جدید که در آن دو اتم ترک آزمایش با هم. تا به حال این سطح از جزئیات شده است غیر ممکن است برای مشاهده در آزمایش با بسیاری از اتم است.

“با کار کردن در این سطح مولکولی ما در حال حاضر می دانیم بیشتر در مورد چگونه اتم برخورد کرده و واکنش نشان می دهند با یکدیگر است. با توسعه این روش می تواند یک راه برای ساخت و کنترل تک مولکول خاص مواد شیمیایی” Weyland می افزاید.

دانشیار اندرسن اذعان روش و سطح جزئیات می تواند دشوار به درک برای کسانی که خارج از دنیای فیزیک کوانتوم با این حال او معتقد است که برنامه های کاربردی در این زمینه مفید خواهد بود در توسعه آینده کوانتومی فن آوری است که ممکن است تاثیر جامعه تا آنجا که در اوایل کوانتومی فن آوری است که فعال مدرن کامپیوتر و اینترنت.

“تحقیقات در حال قادر به ساخت کوچکتر و کوچکتر در مقیاس دارای طراحی بسیار از توسعه فن آوری در طول دهه گذشته است. برای مثال این تنها دلیلی است که امروزه تلفن های همراه بیشتر قدرت محاسباتی از ابر رایانه ها از 1980s. تحقیقات ما در تلاش برای هموار کردن راه برای اینکه قادر به ساخت در کوچکترین مقیاس ممکن یعنی مقیاس اتمی و من هیجان زده برای دیدن چگونه ما اکتشافات را تحت تاثیر قرار و پیشرفت های تکنولوژیکی در آینده” دانشیار اندرسن می گوید.

این آزمایش ها نشان داد که آن را در زمان بسیار طولانی تر از انتظار می رود به شکل یک مولکول در مقایسه با سایر آزمایش ها و محاسبات تئوری که در حال حاضر کافی برای توضیح این پدیده است. در حالی که محققان نشان می دهد مکانیسم های که ممکن است توضیح دهد که اختلاف آنها برجسته نیاز به بیشتر های نظری توسعه در این منطقه از تجربی مکانیک کوانتومی.

این به طور کامل نیوزیلند بر اساس پژوهش در درجه اول انجام شده توسط اعضای دانشگاه اتاگو بخش فیزیک با کمک از فیزیکدانان نظری در دانشگاه مسی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اتاگو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر