هسته می تواند دور مانند یک توپ فوتبال یا مستطیلی مانند فوتبال. دیگران کمی مستطیلی اما misshapen, مانند سیب زمینی. یکی از تنها دو راه برای رعایت سوم شکل به ندرت مواجه می شوند زمانی است که هسته wobbles مانند یک کج بالا.

محققان قبلا دیده این نادر سنج سه محوره هسته تلو تلو خوردن خود را کوتاه تر عرضی محورها. اما دانشگاه نوتردام محققان و همکاران به تازگی کشف کردند که هسته نیز تلو تلو خوردن در حد واسط محور. پژوهش خود را “طولی حرکت Wobbling در 187Au” بود که به تازگی در لیگ برتر فیزیک در مجله Physical Review Letters.

این کار در زمان چهار تا پنج روز کامل یک بار تیم مونتاژ در آزمایشگاه ملی آرگون در ایلینویز. نوتردام فیزیک دانشجوی کارشناسی Nirupama Sensharma بود که نویسنده در این مقاله حدود یک سال و تجزیه و تحلیل داده ها. کار او برجسته شد به تازگی در طبیعت است.

Sensharma کار با Umesh Garg, استاد گروه فیزیک به منظور توسعه یک آزمایش با استفاده از یک ایزوتوپ از طلا برای پیدا کردن اگر هسته wobbled به عنوان پیش بینی در یک مدل نظری توسعه یافته توسط Stefan Frauendorf همچنین یک استاد گروه فیزیک. Frauendorf حال فرض است که سنج سه محوره هسته را دو نوع مختلف از حرکت wobbling.

اساسی تحقیق که Garg گفت: لازم نیست فوری نرم افزار برای فناوری انتخاب شد و به عنوان انتخاب سردبیر در مجله. آن را نیز برجسته به عنوان خلاصه در فیزیک آنلاین مجله انجمن فیزیک آمریکا. مقالات انتخاب شده برای پوشش باید تجربی دستیابی به موفقیت و یا ارائه یک نظریه با دیدگاه های جدید در میان معیارهای دیگر.

“جایی که اهمیت آن نهفته است در تایید قدرت پيش بينی اساسی چارچوب نظری ایجاد اعتماد به نفس بیشتری در پیش بینی های دیگر در مورد فیزیک هسته ای,” Garg گفت. “این در میان چیزهای دیگر می تواند کمک به ما در درک چگونگی پروسه های مختلف اتفاق می افتد در ستارگان محیط و چگونه عناصر سنگین مانند طلا تشکیل شده در جهان است.”

در سال 2016 Frauendorf پیشنهاد یک آزمایش بر روی یک طلا هسته پس از پیش بینی wobbling باید وجود داشته باشد.

“استاد Garg گروه ایجاد شده برجسته آزمایش برای اندازه گیری توزیع تابش” Frauendorf گفت و اشاره کرد که این آزمایش اعتبار خود را پیش بینی.

این کار با بودجه دولتی توسط دپارتمان انرژی ایالات متحده به پایان رسید در آزمایشگاه ملی آرگون ای در داخل یک ابزار به نام Gammasphere. Gammasphere است که جهان قدرتمند ترین طیف سنج اشعه گاما و جمع آوری اشعه گاما اطلاعات زیر تلفیقی از یون های سنگین. داخل Gammasphere یک پرتو یون و هسته هدف ترکیب برای ایجاد یک مقدار سنگین تر بسیار هیجان زده در خود جای داده است که به دور از اشعه گاما. با رعایت الگو و خواص اشعه گاما, محققان می توانید کشف ساختار هسته-و یک wobbling هسته بسیار خاص و ساختار.

در ابتدا Garg و همکاران خود را برنامه ریزی شده به دنبال wobbling در 189Au اما به پایان رسید تا به طور تصادفی پر یکی دیگر از ایزوتوپ طلا 187Au بیشتر به شدت. اشتباه شد یک نعمت غیر مترقبه یکی.

“که یکی حق معلوم” Garg گفت. “اما این که چگونه علم می رود; اگر ما در حال انجام این آزمایش دقیقا به عنوان برنامه ریزی شده من احتمالا دوباره و گفت: این اتفاق بسیار به نظر می رسد مانند چیزی که ما دنبالش هستیم.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نوتردام. Original نوشته شده توسط Deanna Csomo McCool. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی