فیزیکدانان با استفاده از نوسانات اتم برای کنترل یک گذار فاز

هدف از “Femtochemistry” است که به فیلم و کنترل واکنش های شیمیایی با چشمک می زند از نور است. با استفاده از متوالی پالس لیزر اتمی اوراق قرضه می تواند هیجان زده دقیقا و شکسته به عنوان مورد نظر. تا کنون این نشان داده شده است برای انتخاب مولکول های. محققان در دانشگاه گوتینگن و موسسه ماکس پلانک برای بيو شيمي در حال حاضر موفق به انتقال این اصل به یک جامد کنترل آن ساختار بلوری در سطح. نتایج منتشر شده در مجله طبیعت.

این تیم به رهبری توسط Jan Gerrit Horstmann و پروفسور نوئل Ropers تبخیر یک لایه بسیار نازک از ایندیم بر روی یک سیلیکون کریستال و سپس سرد کریستال را به -220 درجه سانتیگراد است. در حالی که ایندیم اتم فرم رسانا فلز زنجیره ای در سطح در دمای اتاق آنها خود به خود تنظیم مجدد خود را به الکتریکی عایق شش ضلعی در چنین دماهای پایین است. این فرایند شناخته شده به عنوان انتقال بین دو فاز — فلزی و عایق — و می توان با لیزر پالس. در آزمایش های خود را محققان سپس روشن سطح سرد با دو پالس لیزر و بلافاصله پس از آن مشاهده شده به ترتیب از ایندیم اتم با استفاده از یک پرتو الکترونی. آنها دریافتند که ریتم پالس لیزر دارای نفوذ قابل توجهی در چگونه به طور موثر سطح را می توان تغییر به حالت فلزی.

این اثر را می توان با نوسانات اتم ها در سطح, به عنوان اولین نویسنده Jan Gerrit Horstmann توضیح می دهد: “به منظور رسیدن از یک کشور به دیگر اتم ها را به حرکت در جهات مختلف و در انجام این کار غلبه بر نوعی از تپه شبیه به سوار غلتکی coaster. یک پالس لیزر به اندازه کافی نیست برای این و اتم صرفا نوسان به جلو و عقب. اما مثل یک تاب حرکت دوم پالس در زمان مناسب می تواند فقط به اندازه کافی به سیستم انرژی را انتقال ممکن است.” در آزمایش های خود را فیزیکدانان مشاهده چند نوسانات اتم که نفوذ تبدیل در راه بسیار متفاوت.

یافته های خود را نه تنها کمک به درک اساسی از سریع تغییرات ساختاری بلکه باز کردن دیدگاه جدید برای سطح فیزیک. “نتایج ما نشان می دهد استراتژی های جدید برای کنترل و تبدیل انرژی نور در مقیاس اتمی می گوید:” Ropers از دانشکده فیزیک در دانشگاه گوتینگن است که یک مدیر در موسسه ماکس پلانک برای بيو شيمي. “هدف کنترل حرکات اتم ها در مواد جامد با استفاده از پالس لیزر توالی نیز می تواند آن را ممکن است برای ایجاد قبلا unobtainable ساختار کاملا جدید خواص فیزیکی و شیمیایی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه گوتینگن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de