محققان در دانشگاه تورنتو مهندسی توسعه کوچک “بخاری” — به اندازه یک قرص-که می تواند اجازه می دهد منابع محدود مناطق در سراسر جهان برای تست برای بیماری های عفونی بدون نیاز به آموزش های تخصصی و یا هزینه تجهیزات آزمایشگاه.

تکنولوژی تنظیم درجه حرارت از نمونه های بیولوژیکی از طریق مراحل مختلف تست تشخیصی است که بسیار مهم است به دقت نتایج آزمون.

“دقت و انعطاف پذیری از ما بخاری باز کردن درب به یک آینده از انجام آن خودتان را تشخیصی کیت می گوید:” دانشجوی دکتری Pranav Kadhiresan توسعه یافته که دستگاه در کنار دانشجوی دکتری Buddhisha Udugama تحت نظر پروفسور وارن چان.

“ما می تواند ترکیب سادگی یک دبیرستان مجموعه شیمی با دقت برش لبه آزمایشگاه ابزار” می افزاید: Kadhiresan. این فن آوری در پشت این تیم کوچک بخاری اختراع توصیف در یک مقاله منتشر شده در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS).

در یک نمونه تست تشخیصی عفونی و بیماری زا, چند, درجه حرارت-تنظیم مراحل درگیر هستند. توانایی کنترل درجه حرارت به ویژه در مناطقی که دسترسی به امکانات پژوهشی محدود هستند.

“فقدان برق می افزاید: یک لایه از پیچیدگی می گوید:” Udugama. “ما مینیاتور بخاری آدرس که. آن را می توان در تنظیمات مختلف برای شناسایی ویروس ها بدون نیاز به برق. اگر ما به طور خلاصه مزایای فن آوری ما آن خواهد بود دسترسی به حمل و دقت است.”

خارج از بخاری قرص تشکیل شده است از یک non-reactive بنفش قالب که کپسوله لیتیوم واکنشی عنصر که معمولا در سلول های باتری. هنگامی که محلول در آب واکنش لیتیوم تعامل با راه حل به انتشار حرارت و گاز هیدروژن است. این در نتیجه افزایش درجه حرارت برای مدت زمان طولانی.

محققان مشاهده شده است که دما مشخصات کنترل مداوم گاز انتشار است که دیکته شده توسط شکل لیتیوم قالب. بعد از تست های متعدد اشکال از لیتیوم قالب — از دایره به مثلث — آنها دریافتند ستاره شکل گیری فقط 8 نشان داده می شود در قطر به ایده آل ترین برای دقیق حرارت.

تحکیم مراحل متعدد به یک تبلت نیز به معنی آموزش های تخصصی مورد نیاز است به کار هر تست تشخیصی کاهش احتمال خطای انسانی و ساخت دستگاه قابل دسترس برای عموم است.

“قرص های مرسوم استفاده از داروها مانند آسپیرین. اما ما در حال حاضر توسعه یک سری از قرص و قرص است که می تواند در تشخیص بیماری ها می گوید:” چان.

“ترکیب شده با گوشی های هوشمند, تکنولوژی, هر کس که یک سیستم قابل حمل است که می تواند مسیر نظارت و تشخیص عفونت. این بسیار مهم است برای جلوگیری از گسترش بیماری است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه تورنتو دانشکده علوم کاربردی و مهندسی. Original نوشته شده توسط شین دای. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im