تعیین ریشه های بیت المقدس معبد کوه

یکپارچه سازی سن یابی کربن پرتوزا و microarchaeology تکنیک های فعال بیشتر دقیق قدمت باستانی ویلسون طاق بنای تاریخی در بیت المقدس معبد کوه, با توجه به مطالعه منتشر شده در ژوئن 3 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط یوهانا Regev از موسسه علوم وایزمن اسرائيل و همکاران.

سن یابی کربن پرتوزا به ندرت مورد استفاده در اکتشافات باستان شناسی از کلاسیک و پست-کلاسیک سن در مدیترانه شرقی (حدود 8 قرن قبل از میلاد-قرن 6 میلادی) — این است که با توجه به روش دقت و همچنین به عنوان یک تاریخی تکیه بر استفاده از مواد فرهنگ یافته مانند سکه ها و یا متون به برآورد تاریخ خاص بناهای تاریخی.

در این مطالعه Regev و همکاران متمرکز بر تعیین خاص ساخت و ساز در خرما برای ویلسون قوس قوس از “بزرگ جاده” یک باستان پل ارتباط بیت المقدس معبد کوه به خانههای اورشلیم را بالا شهر بود که در کاوش های باستان شناسی در 2015-2019 به عنوان بخشی از یک توریست توسعه پروژه است. ویلسون طاق شده است موضوع بسیار بحث علمی با ساخت و ساز تاریخ پیشنهادی از زمان هیرودیس بزرگ رومی استعمار و یا حتی اوایل دوره ی اسلامی در بیت المقدس (طول حدود 700 سال).

برای درک بهتر زمان خاص از ویلسون قوس (و زمینه های تاریخی در آن ساخته شد), Regev و همکاران با استفاده از یک رویکرد یکپارچه در این زمینه طی حفاری های انجام سن یابی کربن پرتوزا از 33 ساخت و ساز مواد و نمونه ها به طور مستقیم در سایت (به طور کلی سوخته مواد آلی مانند دانه یا چوب موجود در ملات) و همچنین چینه شناسی و microarchaeological تجزیه و تحلیل.

نویسندگان قادر به محدود کردن خرما برای ساخت و ساز اولیه عالی جاده پل ساختار به عنوان داشتن رخ داده بین 20 قبل از میلاد و 20 میلادی در دوران سلطنت هیرودیس بزرگ و یا به طور مستقیم بعد از مرگ او. آنها همچنین کشف دومین مرحله از ساخت و ساز: بین 30 آگهی و 60 میلادی این پل دو برابر اندازه ویلسون قوس در شکل کنونی آن نهایی شد (در این دوره از مستقیم رومی قانون وجود دارد شواهد رومیان شروع و یا گسترش در بسیاری از پروژه های ساختمانی در اطراف بیت المقدس از جمله قنات تامین معبد کوه با آب).

Regev و همکاران توجه داشته باشید که روش خود را با استفاده از بسیاری از نمونه ها برای سن یابی کربن پرتوزا همراه با چینه شناسی و تحلیل می تواند به طور گسترده اعمال می شود در بسیاری دیگر از پر ساخته شده در شهرهای باستانی در سفارش به ریز لحن ساختمان تاریخ خاص باقی مانده است.

نویسندگان اضافه کردن: “رادیوکربن با وضوح بالا گاهشناسی از سوخته باقی مانده reshapes بیت المقدس, تاریخچه حل و فصل طولانی بحث در مورد ورود به آن جنش سایت: معبد کوه.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im