گیاه همراه gatekeepers’ تنوع می تواند کلیدی برای بهتر محصولات

دانشمندان روشن جدید در چه شبکه ای از gatekeepers که کنترل ترافیک در داخل و خارج از سلول های گیاهی کار می کند که محققان بر این باورند که کلید توسعه محصولات غذایی با بزرگتر بازده و توانایی بیشتری برای مقابله با محیط های افراطی.

همه چیز را که یک گیاه نیاز به رشد برای اولین بار نیاز به تصویب از طریق آن سلول های غشاء که در حال محافظت شده توسط یک غربال از خلل و فرج میکروسکوپی به نام aquaporins.

“Aquaporins (AQPs) هستند باستانی کانال پروتئین ها هستند که در اکثر موجودات زنده از باکتری ها برای انسان است. در گیاهان آنها حیاتی متعدد گیاه فرآیند از جمله آب حمل و نقل در رشد و توسعه استرس پاسخ های ریشه و جذب مواد مغذی و فتوسنتز می گوید:” سابق دانشجوی دکتری Annamaria رزا د از ARC مرکز تعالی برای ترجمه فتوسنتز (CoETP) در دانشگاه ملی استرالیا (ANU).

“ما می دانیم که اگر ما قادر به دستکاری aquaporins آن را باز متعدد از برنامه های کاربردی مفید برای کشاورزی از جمله بهبود بهره وری محصول اما در ابتدا ما نیاز به دانستن بیشتر در مورد تنوع تاریخچه تکاملی و عملکرد بسیاری از نقش آنها در داخل گیاه” خانم رزا د می گوید.

پژوهش خود را این هفته منتشر شده در مجله BMC گیاه شناسی, آیا درست است که. آنها شناسایی انواع مختلف از aquaporins موجود در توتون و تنباکو (Nicotiana tabacum) یک مدل گیاه گونه های نزدیک و مرتبط با عمده اقتصادی محصولات کشاورزی مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی و بادمجان و فلفل دلمه ای.

“ما توصیف 76 نوع از این میکروسکوپی ساعت-شیشه ای شکل کانال های خود را بر اساس ژن, ساختار پروتئین ترکیب محل, در این گیاه سلول و در اندام های مختلف گیاه و خود را منشأ تکاملی. این نتایج بسیار مهم است که آنها به ما کمک خواهد کرد برای انتقال پایه تحقیقات کاربردی کشاورزی می گوید:” خانم رزا د که پروژه دکترا متمرکز aquaporins.

“مرکز (CoETP) است که واقعا علاقه مند در درک aquaporins چرا که ما معتقدیم آنها یک بازیکن کلیدی در تبدیل انرژی از طریق فتوسنتز و همچنین کنترل چگونه یک گیاه با استفاده از آب است. است که چرا ما فکر می کنم ما می توانیم با استفاده از aquaporins به منظور افزایش عملکرد گیاه و محصول انعطاف پذیری به تغییرات زیست محیطی می گوید:” رهبری محقق Dr Michael Groszmann از تحقیقات دانشکده زیست شناسی و CoETP در آنو.

Aquaporins همه جا یافت می شود در این گیاه از ریشه به گل های حمل و نقل بسیار متفاوت مولکول ها در هر محل در یک شخص 100 میلیون مولکول در هر ثانیه است. پیکربندی یک aquaporin کانال تعیین بستر آن حمل و نقل و در نتیجه عملکرد آن از حمل آب و مواد غذایی از ریشه به شاخساره به استرس زنگ و یا دانه های توسعه است.

“ما تمرکز بر روی توتون و تنباکو به دلیل آن است که یک رشد سریع مدل گونه است که اجازه می دهد تا ما را به مقیاس از آزمایشگاه به ما این امکان را می برای ارزیابی عملکرد در سناریوهای واقعی. توتون و تنباکو است که از نزدیک مربوط به چند مهم تجاری, محصولات, که به معنی ما به راحتی می توانید انتقال دانش به دست آوریم در توتون و تنباکو به گونه مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی. توتون و تنباکو خود به خود برنامه های کاربردی تجاری و وجود علاقه در سوخت های زیستی و گیاهی و دارویی بخش,” او می گوید.

“این تحقیقات بسیار هیجان انگیز است چرا که تنوع aquaporins نظر خود را تابع و بسترهای آنها حمل و نقل و ميانگين آنها بسیاری از برنامه های کاربردی بالقوه برای محصول بهبود اعم از بهبود تحمل به شوری کارآمد تر استفاده از کود و بهبود تحمل به خشکی و حتی بیشتر پاسخ موثر به بیماری عفونت است. آنها در حال حاضر در حال استفاده در سیستم های تصفیه آب و نتایج ما می تواند کمک به گسترش این برنامه های کاربردی. آینده aquaporins پر از احتمالات می گوید:” Dr Groszmann.

این تحقیقات شده است بودجه توسط شورای پژوهش استرالیا (ARC) مرکز تعالی برای ترجمه فتوسنتز (CoETP) رهبری دانشگاه ملی استرالیا است که با هدف بهبود فرایند فتوسنتز برای افزایش تولید محصولات عمده کشاورزی مانند ذرت و گندم و برنج.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im