این موهای ریز موجود در ریشه گیاه نقش مهمی در کمک به کاهش فرسایش خاک یک مطالعه جدید نشان داده است. این پژوهش به رهبری دانشگاه بریستول و منتشر شده در زیست شناسی ارتباطاتفراهم می کند شواهد قانع کننده که ریشه موها ارتباط برقرار کردن با اطراف خاک آنها کاهش فرسایش خاک و افزایش خاک انسجام با اتصال ذرات خاک.

فرسایش خاک می تواند تاثیر مخربی در سراسر جهان و یک تهدید جدی برای کشاورزی مدرن. افزایش تقاضا برای کشاورزی منجر به جنگل ها و مراتع در حال تبدیل به مزارع کشاورزی و مراتع.

بسیاری از گیاهانی مانند قهوه و پنبه و روغن پالم می تواند به طور قابل توجهی افزایش فرسایش خاک فراتر از خاک توانایی برای حفظ و نوسازی. آن را نیز می تواند منجر به افزایش آلودگی و رسوب در رودخانه و یا به دلیل این مناطق اغلب کمتر قادر به نگه داشتن بر روی آب می تواند به بدتر شدن سیل. این مشکل به ویژه فوری با توجه به جهان همیشه در حال گسترش جمعیت انسانی و تغییرات آب و هوایی.

محققان دانشگاه بریستول و اکستر نشان داده اند که تابع بسیار مهم میکروسکوپی ریشه موها در اتصال و تقویت خاک است.

در حالی که مقیاس بزرگتر ریشه, خواص, مانند قطر, طول و سطح منطقه گسترده شده اند مورد مطالعه به درک نقش خود را در جلوگیری از فرسایش خاک اثر که میکرو مقیاس خواص مانند ریشه موها شده است کمتر به خوبی مستند شده است.

تیم تحقیقاتی در نگاه چگونه گیاهان وحشی آرابيدوپسيس تاليانا که تولید ریشه موها در مقایسه با تقریبا یکسان آرابيدوپسيس با همان ریشه مو ساختار در کاهش فرسایش خاک.

آنها دریافتند که در هنگام کاشته شده در کافی تراکم گیاهان با ریشه موها کاهش می یابد خاک از دست دادن تقریبا به طور کامل — در حالی که در غیر این صورت گیاهان یکسان و بدون موهای نمی تواند بنیادی جریان فرسایش.

سه روش مورد استفاده قرار گرفت برای کشف خاک حفظ منافع ریشه موها. ابتدا نمونه ها قرار داده شد در استریل ژل در یک ظرف پتری و سپس در معرض افزایش نیروی گریز از مرکز. این مطالعه نشان داد که, بی مو نهال شد آسان تر برای حذف از ژل در مقایسه با نهال های فراوان با ریشه موها.

دوم این مطالعه نشان داد که ریشه موها نیز نشان داده شده است برای ایجاد ثبات در این گیاه در خاک, به عنوان آنها در افزایش نیروی مورد نیاز برای ریشه کن کردن گیاه.

سوم در گروه تجربی مناظر آزمایشگاه در اکستر ریشه موها کاهش فرسایش آب به تقریبا صفر است.

پروفسور کلر Grierson یکی از این مطالعه منجر نویسندگان از بریستول مدرسه علوم زیستی توضیح داد: “این یافته ها می تواند کلیدی در کمک به مقابله با فرسایش خاک ، وجود دارد سه راه ممکن است ریشه موها می تواند افزایش خاک یا خاک ممکن است با اتصال به طور مستقیم به ریشه مو سطوح ریشه موها ممکن است انتشار مواد برای تقویت خاک و یا ریشه موها ممکن است انتشار مواد است که پردازش شده توسط میکروب ها به چیزی است که می تواند تقویت خاک است.

“ما امیدواریم که دانش ما در مورد خواص گیاهان است که به حداقل رساندن فرسایش خاک خواهد شد اجازه می دهد تا ایجاد و انتخاب بهترین و مناسب کشاورزی و گیاهان”است.

استاد Quine, یک متخصص در سیستم علوم زمین در دانشگاه اکستر افزود: “این هیجان انگیز و واقعا پروژه بین رشته ای در سراسر زیست شناسی ریاضی و مهندسی و علوم محیط زیست به ما داده است ارزشمند بینش های جدید به تاثیر میکروسکوپی ساختار ریشه در ماکروسکوپی رفتار خاک.

“من شگفت زده شد در این تفاوت که ریشه تراکم ساخته شده در کاهش فرسایش خاک تقریبا به صفر زمانی که ریشه تراکم بالا بود در حالی که خاک از دست دادن بود و هنوز هم قابل توجه که ریشه در همان تراکم تا به حال هیچ موها.

“ما هیجان زده به کشف چگونه موهای اعمال این تاثیر فوق العاده ای.”

این تیم در حال حاضر مشغول به کار برای تمایز میان این فرضیه و شناسایی مولکول های درگیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im