پلاستیک گرد و غبار توسط باد به پارک های ملی ایالات متحده—بیش از 1000 تن در هر سال

طوفان که عبور بیش از مناطق شهری و حمل و نقل microplastics به بیابان مانند در پارک ملی کوه راکی.

کون تصاویر/گتی ایماژ

از راه دور مناطق بیابانی و پارک های ملی در غرب ایالات متحده در حال گرفتن گرد پلاستیکی هر سال شاید 1000 تن یا بیشتر بر اساس یک مطالعه جدید. تا به یک چهارم از میکروسکوپی قطعات پلاستیکی—که از فرش و لباس و حتی رنگ اسپری—ممکن است سرچشمه در طوفان گذشت بیش از شهرستانها در این نزدیکی هست در حالی که بقیه به احتمال زیاد می آید از دورتر پرت مکان. یافته های, برای اولین بار, اذیت کردن, از هم جدا جغرافیایی ریشه اضافه کردن به نصب شواهدی وجود دارد که چنین microplastic آلودگی های شایع در سراسر جهان است.

“ما چیزی است که نمی خواهد برود می گوید:” جانیس Brahney یک biogeochemist در دانشگاه ایالتی یوتا و سرب نویسنده در مقاله جدید. “این در حال حاضر در گردش در سراسر جهان است.”

Brahney نیست مجموعه ای از آهنگ های پلاستیکی آلودگی است. در عوض او می خواست به مطالعه و بررسی چگونگی وزش باد گرد و غبار حاوی مواد مغذی به اکوسیستم. او راه اندازی یک مطالعه آزمایشی با ملی جوی رسوب برنامه برای جمع آوری چنین گرد و غبار در شبکه ای از ایستگاه های آب و هوا معمولا استفاده می شود برای نمونه آب باران در سراسر ایالات متحده عمدتا در مکان های از راه دور.

به دنبال نمونه از 11 مناطق دور افتاده در غرب ایالات متحده از جمله گراند کانیون پارک ملی درخت یوشع Brahney متوجه رنگی قطعات زیر میکروسکوپ. “من متوجه شدم که من در به دنبال رسوب از پلاستیک بود که واقعا تکان دهنده است.” Brahney ندارد بودجه را به مطالعه microplastic آلودگی بنابراین او تحلیل خود زمان صرف “بسیار طولانی و پر استرس سال” از شب و تعطیلات آخر هفته شمارش نزدیک به 15,000 قطعات کوچک—بسیاری از آنها کمتر از یک سوم عرض موی انسان است.

Brahney در بر داشت بسیاری از ریز الیاف به احتمال زیاد از لباس و فرش و سایر منسوجات. او همچنین کوچک ذرات در حدود 30% که رنگی درخشان حوزه است. کوچکتر از پلاستیک دانه های ریز صیقل شده اند که مورد استفاده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی دیگر در این حوزه قطعات از رنگ است که ممکن است منتشر شده به اتمسفر در طول اسپری نقاشی او می گوید.

Microplastic دانه مانند این یکی در نوک موچین استفاده می شود در رنگ.

جانیس Brahney/Utah State University

چلسی Rochman یک بوم شناس در دانشگاه تورنتو که مطالعات microplastics تماس که پیدا کردن “قابل توجه است.” این رنگ “یک کل منبع جدید که واقعا بحث شده است قبل از.”

70 درصد باقی مانده از ذرات شد سخت تر برای طبقه بندی. بنابراین Brahney و همکار تبدیل به یک تکنیک به نام Fourier transform infrared spectroscopy به تجزیه و تحلیل آن دسته از ذرات و الیاف. آن نشان داد که نمونه های موجود به طور متوسط 4% پلاستیک است. “که تعداد منفجر ما دور می گوید:” Brahney که تا به حال انتظار می رود کمتر از 1%.

پس از در حال اجرا اعداد Brahney و همکاران او تخمین زده است که حدود 132 قطعه microplastic زمین در هر متر مربع از بیابان در هر روز. که اضافه می کند تا به بیش از 1000 تن پلاستیک در هر سال در سراسر پارک های ملی و دیگر مناطق حفاظت شده از غرب ایالات متحده—معادل 300 میلیون بطری های پلاستیکی آنها گزارش امروز در علم. دیگر مطالعات مشابه در بر داشت مقدار microplastics در مکان های از راه دور از جمله در اروپا پیرنه کوه و در قطب شمال. اما مطالعه جدید به مراتب دقیق تر داده که کمک Brahney در گام بعدی: بدانند که در آن پلاستیک از آینده بود.

برای انجام این کار Brahney با استفاده از یک آب و هوا مدل برای شناسایی مسیرهای طوفان برای 48 ساعت قبل از آنها به سایت های نمونه. طوفان که تا به حال با گذشت بیش از و یا در نزدیکی شهرهای بزرگ انجام شده بیشتر microplastic از دیگر طوفان های او یافت می شود. بزرگترین مقدار انجام شد در طوفان که تا به حال با گذشت بیش از دنور; این طوفان سپرده 14 برابر حد microplastic در پارک ملی کوه راکی نمونه ایستگاه به عنوان طوفان که آمد از جهت دیگر. قطعات microplastic نیز بزرگتر از آن است که حل و فصل کردن هوا در آب و هوای خشک نشان می دهد که بادهای قوی از طوفان برداشت کرده بود سنگین تر قطعات.

Brahney می گوید: بسیاری از پلاستیک است احتمال دارد که از بیشتر نقاط دوردست آورده از طریق ارتفاع بالا بادها به جای منطقه ای rainstorms. حدود 75 درصد از پلاستیک سپرده شد در طول خشک به جای آب و هوای بارانی. آن قطعه به شدت تمایل به کوچکتر—اندازه بسیار ریز گرد و غبار که سفر می تواند برای هزاران کیلومتر. علاوه بر رسوب الگوهای نشان داد برخی از تاثیر جریان جت. بالاتر از ارتفاع سایت ها نیز تمایل به بیشتر microplastic بیشتر بنحوی که حرکت ذرات در جو و ممکن است در گردش در سطح جهان است.

Rochman خواستار این قطعه از مطالعه “وای” ، تلاش برای درک الگوها و فرآیندهای چگونه microplastics حرکت در سراسر جهان است تنها در آغاز او می گوید.

Brahney در حال حاضر کار با جوی دانشمندان که تخصص در گرد و غبار و حمل و نقل به مطالعه این پرسش که چگونه پلاستیکی ذرات حرکت را از طریق فضای که در آن آنها می آیند ممکن است و چقدر می تواند در هوا. خیلی از این microplastic ممکن است در گردش برای سال اگر نه دهه او می گوید. این ذرات ممکن است باید اول حل و فصل در مزارع کشاورزی یا بیابان و یا اقیانوس و سپس برداشت شده است تا دوباره توسط بادها به عنوان بخشی از یک جهانی “پلاستیک چرخه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de