یک “قلب تپنده” منجمد نیتروژن کنترل پلوتون را بادها و افزایش ممکن است به ویژگی های بر روی سطح آن با توجه به یک مطالعه جدید.

پلوتون معروف به شکل قلب ساختار به نام Tombaugh Regio به سرعت مشهور شد و پس از ناسا ماموریت افق های جدید اسیر فیلم از سیاره کوتوله در سال 2015 و نشان آن نیست که بی ثمر جهان دانشمندان فکر آن بود.

اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد پلوتون مشهور نیتروژن قلب قوانین آن گردش جوی. کشف چگونه پلوتون جو رفتار را فراهم می کند دانشمندان با جای دیگر مقایسه به سیاره خود ما. چنین یافته می تواند با دقت اشاره کردن هر دو مشابه و ویژگی های متمایز بین زمین و یک سیاره کوتوله میلیاردها مایل دور.

گاز نیتروژن — یک عنصر همچنین موجود در هوا بر روی زمین — شامل بسیاری از پلوتون را نازک جو همراه با مقدار کمی کربن مونوکسید و گاز گلخانه ای متان. منجمد نیتروژن نیز پوشش می دهد بخشی از پلوتون سطح در شکل یک قلب است. در طول روز یک لایه نازک از این نیتروژن یخ هوا گرم و تبدیل به بخار. در شب بخار متراکم و یک بار دیگر فرم های یخ. هر دنباله ای است که مانند یک ضربان قلب پمپاژ نیتروژن بادها در اطراف سیاره کوتوله.

تحقیقات جدید در AGU را در مجله تحقیقات ژئوفیزیک: سیارات نشان می دهد این چرخه هل پلوتون جو به گردش در جهت مخالف چرخش آن — یک پدیده منحصر به فرد به نام retro-چرخش است. به عنوان هوا شلاق نزدیک به سطح آن حمل و نقل گرما دانه از یخ و ذرات مه برای ایجاد تاریک باد رگه و دشت در سراسر شمال و شمال غرب مناطق.

“این واقعیت تاکید دارد که پلوتون جو و بادها-حتی اگر چگالی جو بسیار پایین است — می تواند تاثیر سطح” گفت: Tanguy برتراند یک اخترفیزیکدان و دانشمند سیاره ای در مرکز تحقیقات Ames ناسا در کالیفرنیا و مطالعه منجر نویسنده.

بیشتر از پلوتون را نیتروژن یخ است که محدود به Tombaugh Regio. سمت چپ آن “لوب” است که 1000 کیلومتر (620 مایل) ورق یخ واقع در 3 کیلومتری (1.9-مایل) عمیق حوضه نام Sputnik Planitia — یک منطقه است که دارای بسیاری از سیاره کوتوله را نیتروژن یخ به دلیل کم ارتفاع. قلب راست “لوب” تشکیل شده است از ارتفاعات و غنی از نیتروژن یخچالهای طبیعی است که گسترش به حوضه.

“قبل از افق های جدید همه فکر پلوتون بود و نت بال-کاملا مسطح و تقریبا هیچ تنوع” برتراند گفت. “اما آن را کاملا متفاوت است. آن است که بسیاری از مناظر مختلف و ما در حال تلاش برای درک آنچه در جریان است وجود دارد.”

بادهای غربی

برتراند و همکارانش مجموعه ای را برای تعیین نحوه گردش هوا — که 100000 بار نازک تر از آن است که از زمین — ممکن است شکل امکانات در سطح. این تیم کشیده داده ها از افق های جدید’ 2015 پرواز به تصویر کشیدن پلوتون توپوگرافی و آن پتو نیتروژن یخ. آنها سپس شبیه سازی چرخه نیتروژن با یک پیش بینی آب و هوا مدل و ارزیابی چگونه بادها وزید در سراسر سطح.

گروه کشف پلوتون را باد بالا 4 کیلومتر (2.5 کیلومتر) ضربه به غرب — جهت مخالف از سیاره کوتوله شرقی چرخش — در یک كلاسيك-چرخش در طول بیشتر از آن سال است. به عنوان نیتروژن در Tombaugh Regio تبخیر در شمال می شود و یخ در جنوب حرکت آن به سوی غرب باعث بادها, با توجه به مطالعه جدید. هیچ جای دیگری در منظومه شمسی دارای چنین فضایی به جز شاید نپتون قمر تریتون.

این پژوهشگران همچنین دریافتند یک جریان قوی از سرعت در حال حرکت در نزدیکی سطح هوا در امتداد مرز غربی از Sputnik Planitia حوضه. جریان هوا است مانند باد الگوهای بر روی زمین مانند Kuroshio در امتداد لبه شرقی آسیا است. نیتروژن اتمسفر متراکم به یخ درایوهای این باد, الگوی, با توجه به یافته های جدید. Sputnik Planitia بالا صخره دام هوای سرد در داخل حوضه که در آن آن را به گردش و قوی تر می شود به عنوان آن می گذرد از طریق منطقه غرب.

شدید غربی مرز زمان وجود هیجان زده Candice هانسن-Koharcheck یک سیاره دانشمند با موسسه علوم سیاره ای در توسان آریزونا که نبودم درگیر با این مطالعه جدید.

“این بسیار این نوع از چیزی که است که با توجه به توپوگرافی و یا ویژگی تنظیمات,” او گفت:. “من تحت تاثیر قرار است که پلوتون را مدل پیشرفته به نقطه که شما می توانید بحث در مورد منطقه ای و آب و هوا.”

در گسترده تر مقیاس هانسن-Koharcheck فکر جدید مطالعه را جذاب. “کل این مفهوم پلوتون را قلب تپنده یک راه فوق العاده برای فکر کردن در مورد آن,” او اضافه شده است.

این باد الگوهای ناشی از پلوتون را نیتروژن قلب ممکن است توضیح دهد که چرا آن میزبان تیره دشت و باد رگه به غرب از Sputnik Planitia. بادها می تواند حمل و نقل گرما — که گرم سطح — و یا می تواند ساییده شدن و تیره شدن یخ توسط حمل و نقل و ته نشین کردن ذرات مه. اگر بادها در سیاره کوتوله swirled در جهت های مختلف آن مناظر نگاه ممکن است کاملا متفاوت است.

“اسپوتنیک Planitia ممکن است به عنوان مهم برای پلوتون را از آب اقیانوس است که برای آب و هوای زمین,” برتراند گفت. “اگر شما را حذف Sputnik Planitia — اگر شما پاک کردن قلب از پلوتون — شما نمی خواهد که همان گردش,” او اضافه شده است.

یافته های جدید اجازه می دهد تا محققان به کشف عجیب و غریب در جهان, جو و مقایسه آنچه که آنها کشف آنچه آنها در مورد زمین است. این مطالعه جدید همچنین می درخشد نور را در یک شی 6 میلیارد کیلومتر (3.7 میلیارد مایل) و دور از نور خورشید با یک قلب که گرفتار مخاطبان در سراسر جهان.

“پلوتون است برخی از رمز و راز برای همه” برتراند گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im