Polynesians فرمان توسط ستاره ملاقات بومی آمریکایی ها مدتها قبل از اروپایی ها وارد

Polynesians در Nuku هیوا جزیره ای در شمال Marquesas حمل اثری از مادری آمریکایی و نسب.

دیمیتری الکساندر/National Geographic

حدود 1200 C. E. Polynesians بودند کارشناسی ارشد اکتشاف اقیانوسی رومینگ 7000 کیلومتر در سراسر اقیانوس آرام در بست یا باد کردن کیکس. هدایت تغییرات ظریف از باد و امواج مسیرهای مهاجرت پرندگان, انفجار نور از bioluminescent پلانکتون و موقعیت آنها رسیده و حل و فصل سلیمان از نیوزیلند به Rapa Nui یا جزیره ایستر, نزدیکترین جزیره پلینزی به آمریکای جنوبی است.

پس از آن به تعجب می کنم: آیا این جهانی کاشفان آن را آخرین 3800 کیلومتر به جنوب امریکا ؟ یک ژنومی مطالعه از بیش از 800 مدرن Polynesians و مادری آمریکایی ها نشان می دهد آنها انجام داد.

این کار باعث تقویت زودتر مدارک و شواهد است که در جایی—شاید در سواحل شمالی آمریکای جنوبی—دو گروه ملاقات کرد و خوب مخلوط قبل از دوران استعمار اروپایی. و این حرکت تا محبوب ترین مدل از جایی که آمریکایی های بومی ژن برای اولین بار در زمان ریشه در پلینزی تغییر تمرکز از Rapa Nui به جزایر دورتر غرب است.

“این بسیار عالی و هیجان انگیز مطالعه می گوید:” لارس Fehren-Schmitz یک انسان شناسی ژنتیک در دانشگاه کالیفرنیا (UC), Santa Cruz. گسترش تحقیقات ژنومی به سلیمان فراتر از Rapa Nui “چیزی بود که از دست رفته بود از کل تصویر است.”

قبلی نکات تماس بین دو منطقه شامل سیب زمینی شیرین که اهلی در آند اما رشد و خورده سراسر غرب آفریقا برای صدها سال قبل از اروپا وارد شده است. و یک 2014 مطالعه از 27, مدرن, مردم از Rapa Nui در بر داشت آنها بومی آمریکایی اصل و نسب قدمت آن را بین 1300 C. E. و 1500 C. E.—حداقل 200 سال قبل از اولین اروپایی ها فرود آمد وجود دارد در 1722 C. E. اما یک سال 2017, باستانی DNA مطالعه رهبری Fehren-Schmitz داشت هیچ نشانه ای از آمریکایی های بومی نسب در پنج نفر زندگی می کردند که در Rapa Nui قبل و پس از تماس با.

جمعیت ژنتیک آندرس مورنو-Estrada و انسان شناس Karla Sandoval هر دو در مکزیک ملی آزمایشگاه ژنتیک برای تنوع زیستی, سفر به Rapa Nui در سال 2014 و دعوت جامعه به شرکت در مطالعه. آنها تجزیه و تحلیل ژنوم گسترده اطلاعات از 166 نفر از این جزیره است. سپس آنها را ترکیب آن داده های ژنومی با تجزیه و تحلیل از 188 پلینزی مردم از 16 جزایر دیگر که نمونه های ژنتیکی جمع شده و در 1980s.

“این شگفت انگیز مجموعه داده ها می گوید:” آنا-Sapfo Malaspinas یک جمعیت متخصص ژنتیک در دانشگاه لوزان که منجر 2014 کار است که شواهد برای تماس با.

01500مترجدیدنیوزیلندایالات متحدهآسیاشیلیپروکلمبیااین MarquesasPalliserMangarevaRapa Nuiاقیانوس آرام

X. لیو/علوم

مورنو-Estrada Sandoval و تیم خود را در بر داشت که مردم در بسیاری از سلیمان تا به حال هر دو اهل جزایر پلینزی و اروپایی تبار, بازتاب خود را استعماری تاریخ. اما آنها همچنین قادر به شناسایی مقدار کمی از آمریکایی های بومی نسب در مردم از شرق جزایر پلینزی از Palliser این Marquesas, Mangareva و Rapa Nui. بومی آمریکایی توالی شد و تقریبا یکسان—به ظاهر یک میراث از یک آستین پیش از ملاقات با یک بومی آمریکایی گروه به جای پایدار تماس بیش از نسل مورنو-Estrada می گوید.

مقایسه آن با توالی ژنوم از مردم از 15 گروه های بومی از ساحل اقیانوس آرام آمریکای لاتین, محققان دریافتند بیشترین شباهت به Zenu یک بومی از کلمبیا, تیم, گزارش, امروز در طبیعت.

تجزیه و تحلیل از ظهر بومیان آمریکایی توالی نشان می دهد این نسب به نظر می رسد برای اولین بار در Fatu هیوا در جنوب Marquesas حدود 28 نسل پیش که تاریخ آن به حدود 1150 C. E. که در مورد زمانی که این جزیره حل و فصل شد Polynesians بالا بردن امکان تماس اتفاق افتاده و حتی پیش از آن. میراث ژنتیکی که مخلوط شد و سپس انجام شده توسط پلینزی voyagers به عنوان حل و فصل آنها جزایر دیگر از جمله Rapa Nui.

که در آن دقیقا همان اولین برخورد صورت گرفت این تیم نمی توانم بگویم. مدرن آمریکای لاتین ماهیگیران در دریا از دست داده اند شناخته شده به رانش تمام راه را به جزایر پلینزی. “این می توانست یک قایق گم شده در اقیانوس آرام” مورنو-Estrada می گوید.

اما آن را بیشتر احتمال دارد که Polynesians سفر به شمال شرقی آمریکای جنوبی می گوید Keolu فاکس یک ژنوم دانشمند at UC San Diego. اهل جزایر پلینزی voyagers اغلب سفر بین سلیمان و می تواند سفر به آمریکای جنوبی و برگشت شاید چند بار فاکس می گوید. “در روند این Polynesians بازگرداندن سیب زمینی شیرین و آنها نیز بازگرداندن یک قطعه کوچک از آمریکایی های بومی DNA” از روابط در سرزمین اصلی. “اقیانوس است که یک مانع” برای Polynesians او می گوید.

Fehren-Schmitz و دیگر پژوهشگران معتقدند تماس با احتمال وجود دارد اما استرس است که تنها ancient DNA می تواند با ارائه شواهد مستقیم از یک برخورد. اما DNA تنزل به سرعت در مناطق استوایی و اهل جزایر پلینزی جوامع است که به یاد داشته باشید که بی احترامی توسط دانشمندان غربی در گذشته ممکن است تمایلی به اعطای مجوز برای مطالعات ژنتیکی از اجداد خود می گوید: روباه که Kānaka Maoli (بومی هاوایی). به جلو حرکت می کند او می گوید: محققان باید عمیقا درگیر بر اساس مداوم با نسل جوامع در بسیاری از جزایر است.

در حال حاضر “این مطالعه به ما نشان می دهد یک مسیر جدید به دنبال, می گوید:” فرانسیسکو تورس Hochstetter یک باستان شناس در پدر سباستین Englert انسان شناسی موزه در هنج روا در Rapa Nui. “از آن باز می شود ذهن ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im