جمعیت محیط زیست: ریشه های تنوع ژنتيكي در مهر و موم

یک مطالعه جدید به رهبری Ludwig-Maximilians-Universitaet (LMU) در مونیخ محققان نشان می دهد که نوسانات در اندازه جمعیت در گذشته تا به حال یک اثر قابل توجهی در های معاصر, مهر, جمعیت و برآورد خطر فقر ژنتیکی در گونه مورد بررسی قرار گرفت.

در این دوره از تاریخ زمین, تکامل افزایش داده است به یک طیف عظیمی از تنوع زیستی است که به نوبه خود فعال ظهور پیچیده و غنی از گونه اکوسیستم. در دسترس بودن سطوح کافی از تنوع ژنتیکی یک پیش نیاز اساسی برای تکامل. سطوح بالاتری از تنوع ژنتيكي در نتیجه افزایش احتمال این است که هر جمعیت قادر خواهد بود آنها به شرایط محیطی و باقی می ماند تکاملی انعطاف پذیر است. دانشمندان به رهبری LMU زیست شناس تکاملی Jochen گرگ به بررسی تنوع ژنتيکی چند مهر و موم گونه ها و نشان می دهد که بخش بزرگی از امروز تنوع است که با توجه به تاریخی نوسانات در اندازه جمعیت. علاوه بر این نویسندگان با استفاده از نتایج آنها ژنومی تجزیه و تحلیل به استخراج یک پارامتر است که اجازه می دهد تا آنها را برای ارزیابی خطر ژنتیکی که فقر و همخونی مطرح به مهر جمعیت امروز. این مطالعه جدید به نظر می رسد در مجله طبیعت, محیط زیست و تحول.

تنوع ژنتیکی محصول از جهش تصادفی است که از نسلی به نسل. اما جهش نیز می تواند از دست رفته با توجه به اثرات ‘ژنتیکی تنگناها’ به عنوان مثال. چنین تنگناها می تواند رخ دهد هنگامی که بخش بزرگی از جمعیت از دست داده است. “این است که به طور کلی فرض بر این است که جمعیت هایی که ساخته شده تا بسیاری از افراد به احتمال زیاد به نمایشگاه سطوح بالایی از تنوع ژنتيكي می گوید:” گرگ. “ما در حال حاضر آزمایش این فرض برای 17 گونه از مهر و موم توسط تجزیه و تحلیل تفاوت های ژنتیکی بین 458 حیوانات از جمعیت 36.”

از آنجا که تنوع ژنتیکی موجود در حال حاضر روز جمعیت می توانید به ما بگویید که یک معامله بزرگ در مورد ژنتیک را از اجداد خود نویسندگان این مطالعه قادر به استنباط از داده های خود را چگونه جمعیت های مختلف تغییر با زمان. “اطلاعات ژنتیکی هستند مانند یک میکروسکوپ است که اجازه می دهد تا ما را به نقطه را به گذشته می گوید:” گرگ. “بیشتر تفاوت بین توالی های ژنومی دورتر به عقب در زمان خود آخرین جد مشترک زندگی می کردند. ما تجزیه و تحلیل ما را قادر به عقب نگاه هزاران و حتی میلیون ها سال و ما می توانید ببینید که بسیاری از جمعیت باید از طریق رفته بسیار باریک ژنتیکی تنگناها — به عبارت دیگر به شدت در اندازه کاهش می یابد — در حالی که دیگران با تجربه گسترش قابل توجهی.”

محققان با استفاده از “اندازه جمعیت موثر’ به عنوان یک اندازه گیری از میزان تنوع ژنتیکی در یک جمعیت. این پارامتر تعریف شده است به عنوان تعدادی از افراد که تحت نظری شرایط ایده آل خواهد بود انتظار می رود به نمایشگاه همان سطح از واریانس ژنتیکی به عنوان جمعیت مورد علاقه. موثر اندازه جمعیت مرتبط است اما بسیار کوچکتر از اندازه واقعی واقعی جمعیت به دلیل این پارامتر شامل اثرات عوامل مانند رفتار باروری. مرد مهر و موم در برخی از گونه رقابت به شدت برای زنان است. که نشان میدهد که کمتر غالب مردان ممکن است هیچ فرصتی برای تولید مثل است که به نوبه خود کاهش می دهد طیف وسیعی از تنوع ژنتیکی در ادامه نسل است. “ما در ارزیابی تاثیر چنین اثرات اما تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که میزان تنوع ژنتیکی در مهر و موم مدرن تحت تاثیر قرار شده است به طور عمده توسط تاریخی نوسانات جمعیت اندازه که احتمالا مربوط به تغییرات آب و هوا می گوید:” گرگ.

نسبت موثر واقعی اندازه جمعیت است که اغلب استفاده می شود برای پی بردن به اینکه آیا یا نه یک جمعیت داده می شود به اندازه کافی دارای تنوع ژنتيکی برای زنده ماندن در دراز مدت. بسیار کم هوش به عنوان یک سیگنال هشدار از جمعیت با سطح پایین و تنوع به ویژه مستعد ابتلا به اثرات همخونی که در میان چیزهای دیگر, افزایش خطر ابتلا به بیماری است. “اکثر مطالعات ژنتیکی انجام شده در زمینه حفاظت از محیط زیست ارزیابی سطح تنوع ژنتيكي تنها در سراسر چند نسل می گوید:” گرگ. “ما تحقیقات از سوی دیگر گسترش بسیار بیشتر به عقب در زمان. بنابراین ما قادر به نوسانات در اندازه جمعیت به حساب آورد و می تواند محاسبه جمعیت اندازه ما انتظار می رود برای پیدا کردن امروز با توجه به تنوع ژنتيكي.”

انتظار می رود جمعیت اندازه گرفتند و سپس در مقایسه با اندازه واقعی با استفاده از یک مجموعه آماری روش است که نشان می دهد که آیا این نظر جمعیت است بزرگتر و یا کوچکتر از مقدار مورد انتظار. “این به ما می گوید اگر یک جمعیت در معرض خطر است چرا که اندازه فعلی آن است که مقدار بیش از حد کوچک برای حفظ آن گونه خاص در دراز مدت می گوید:” گرگ. در این زمینه مطلق تعداد افراد می تواند گمراه کننده باشد. برای مثال تنها 400 Saimaa حلقه دار مهر و موم زنده ماندن در طبیعت و گونه های در نظر گرفته شده است به عنوان خطر انداخته است.” از یک, ژنتیک, نقطه نظر, اما با وجود کوچک خود را به شماره ما انتظار نداریم که آنها را به مشکلات اجرا در آینده نزدیک به عنوان حیوانات بسیار متغیر می گوید:” گرگ. این نشانه این است که حل و فصل آنها در حال حاضر خود را زیستگاه تنها یک زمان کوتاه پیش — در شرایط تکاملی — و آنها را حفظ طیف گسترده ای از تغییرات است که مشخص اجداد خود. این وضعیت در گالاپاگوس کاملا متفاوت است. وجود دارد بیش از حد مهر و شیر دریایی جمعیت کوچک هستند اما سطح خود را از تنوع ژنتيكي نیز پایین — یک عامل است که در انعکاس ارزش متعارف نسبت موثر و واقعی به اندازه جمعیت. این مطالعه نشان می دهد که مقایسه ای ژنومی تجزیه و تحلیل از جمعیت حیوانات تشکیل یک ابزار مهم برای شناسایی جمعیت های آسیب پذیر به منظور اقدامات حفاظتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>