قابل حمل “بینی الکترونیکی’ می تواند با دقت انتخاب کنید تا پیشرو بیماری به مواد غذایی لوله (مری) و سرطان شناخته شده به عنوان مری بارت را نشان می دهد اثبات اصل مطالعه منتشر شده در مجله Gut.

این ارزان و غیر تهاجمی روش ممکن است امیدوار کننده آزمایش برای تشخیص سرطان مری در مراقبت های اولیه می گویند محققان.

تعداد موارد جدید ابتلا به این سرطان افزایش یافته است شش برابر بیش از چند دهه گذشته با بسیاری از موارد تشخیص داده که این بیماری در حال حاضر پیشرفته و دشوار است به درمان است.

مری بارت یک بیماری است که در آن سلول های سالم و پوشش لوله های مواد غذایی در حال جایگزین سلول های غیر طبیعی است که شناخته شده و پیشرو به این بیماری است.

می توان آن را تشخیص داده و با استفاده از یک لوله قابل انعطاف با یک دوربین در پایان (آندوسکوپ). اما این روش گران و ناخوشایند برای بیماران, ساخت آن را نامناسب برای جمعیت غربالگری.

بنابراین دانشمندان کشف شده اند دیگر کمتر تهاجمی و ارزان تر از گزینه های از جمله تجزیه و تحلیل ترکیبات آلی فرار یا VOCs ،

VOCs در حال ترکیبات گازی تولید شده توسط فرایند های متابولیک در بدن از جمله التهاب و غیر طبیعی فعالیت های سلولی است که می تواند در شناسایی یک فرد نفس.

محققان می خواستم ببینم چگونه موثر و دقیق قابل حمل “بینی الکترونیکی’ دستگاه خواهد بود برای برداشتن مری بارت.

برخی از 402 بزرگسالان برنامه ریزی برای انجام آندوسکوپی به نفس بسیار حساس بینی الکترونیکی طراحی شده برای تشخیص تفاوت های ظریف در VOC الگوهای برای 5 دقیقه.

این گروه 129 بیماران مبتلا به مری بارت; 141 تا به حال رفلکس اسید بیماری از جمله 50 بود که یک التهاب مری به عنوان یک نتیجه و 132 به حال عادی مری یا فتق هیاتوس که اختصاص علائم خود را.

تحلیل VOC پروفایل شناسایی الکترونیکی بینی نشان داد که این تفاوت قابل توجهی در میان بیماران مبتلا به مری بارت اسید معده به مری و کسانی که با عادی مری/فتق.

حساسیت دستگاه بود که 91 درصد — به عبارت دیگر توانایی آن را انتخاب کنید تا مری بارت-و ویژگی آن بود که 74 درصد — به عبارت دیگر توانایی خود را برای شناسایی کسانی که بدون شرط.

هنگامی که تجزیه و تحلیل بیشتر محدود به بیماران که مصرف مواد مخدر (بازدارنده های پمپ پروتون) برای جلوگیری از تولید اسید معده برای حداقل یک ماه و یا کسانی که با فتق هیاتوس که هر دو به احتمال زیاد به گل تشخیصی آب دقت آن هنوز هم خوب است.

“یافته های مطالعه ما شواهدی ارائه می کند که بیماران مبتلا به [مری بارت] باید VOC نفس چاپ های مختلف از کسانی که بدون” آنها بنویسید.

در حالی که آن را هنوز هم روشن نیست که دقیقا چه نفس VOCs نشان می دهد سلول های سرطانی تغییرات حساسيت و ويژگی VOC نفس تست برای مری بارت است که قابل مقایسه با سرطان سینه و سرطان روده غربالگری آنها توضیح دهد.

شیمیایی تکنیک های تحلیلی برای VOC تجزیه و تحلیل نیز استفاده شده است و بسیار موثر هستند اما آنها نیز گران است. چه چیزی بیشتر آنها وقت گیر و نیاز به کارکنان بسیار ماهر را به کار گیرند و آنها را تجزیه و تحلیل نتایج اشاره به محققان.

تحقیقات بیشتری مورد نیاز خواهد بود به اعتبار این یافته ها در یک مقدار بزرگتر مطالعه آنها تاکید کنیم. اما آنها نتیجه گیری کرد: “با توجه به بالا تحمل بالا و مقبولیت و کم هزینه, نفس, تست ممکن است امیدوار کننده رویکرد مورد استفاده قرار گیرد برای غیر تهاجمی برای غربالگری [مری بارت] در مراقبت های اولیه تنظیم می باشد.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط BMJ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im