احتمالا فعال تکتونیکی سیستم در ماه

محققان کشف کرده اند یک سیستم پشته در سراسر nearside از ماه صدر با تازه در معرض تخته سنگ. پشته می تواند شواهدی از فعال قمری فرآیندهای تکتونیکی محققان می گویند احتمالا اکو از پیش تاثیر که تقریبا پاره ماه از هم جدا.

“وجود دارد این فرض که ماه طولانی است مرده, اما ما در حفظ و پیدا کردن که این مورد گفت:” پیتر شولتز استاد در دانشگاه براون, گروه زمین, محیط زیست و علوم سیاره ای و همکاری نویسنده این تحقیقات که در مجله زمین شناسی. “از این مقاله به نظر می رسد که ماه هنوز هم ممکن است creaking و ترک خوردگی — به طور بالقوه در حال حاضر روز — و ما می توانیم شواهد در این پشته.”

بیشتر از سطح ماه است که تحت پوشش سنگپوش پودری پتو از زمین تا سنگ ایجاد شده توسط ثابت بمباران ریز شهاب سنگ ها و دیگر impactors. مناطق عاری از سنگپوش که در آن ماه را سنگ بستر در معرض هستند vanishingly نادر است. اما Adomas Valantinas یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه برن که رهبری این تحقیقات در حالی که یک پژوهشگر در قهوه ای با استفاده از داده های ناسا را Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) به نقطه عجیب و غریب لخت نقاط در داخل و اطراف قمری ماریا زیادی تکه های تیره در ماه nearside.

“در معرض بلوک در سطح نسبتا کوتاه عمر چون سنگپوش تجمع که اتفاق می افتد به طور مداوم” شولتز گفت. “هنگامی که ما می بینیم آنها وجود دارد نیاز به توضیح بعضی از برای چه و چرا آنها در مکان های خاص.”

برای مطالعه Valantinas استفاده LRO را Diviner ابزار است که اندازه گیری دمای سطح ماه. فقط به عنوان بتن-پوشش شهرستانها در زمین حفظ گرمای بیشتری نسبت به روستاها در معرض سنگ بستر و قالب دار سطوح در ماه باقی می ماند گرمتر از طریق قمری از سنگپوش-پوشش سطوح. با استفاده از شب مشاهدات از Diviner, Valantinas تبدیل شده تا بیش از 500 تکه از در معرض سنگ بستر در باریک پشته زیر یک الگو در سراسر قمری nearside ماریا.

چند پشته صدر با در معرض سنگ بستر تا به حال ديده نشده شولتز می گوید. اما کسانی که پشته در لبه های باستان گدازه پر تاثیر حوضه و می توان توضیح داد که با ادامه تضعیف در پاسخ به وزن ناشی از گدازه پر کنید. اما این مطالعه جدید کشف کرده اند که فعال ترین پشته مربوط به یک سیستم مرموز از ویژگی های تکتونیکی (پشته ها و گسل ها) در قمری nearside نامربوط به هر دو گدازه پر حوضه و دیگر جوان گسل که crisscross این ارتفاعات است.

“توزیع است که ما در اینجا یافت نشد التماس برای های مختلف توضیح” شولتز گفت.

Valantinas و شولتز نقشه برداری از تمام مواجهه نشان داد در Diviner داده و در بر داشت جالب همبستگی. در سال 2014 ناسا جام ماموریت یافت شبکه های باستانی ترک ها در ماه پوسته. کسانی که ترک شد کانال های که از طریق آن جریان ماگما به سطح ماه به شکل عمیق رسوخ. Valantinas و شولتز نشان داد که blocky پشته به نظر می رسید به خط فقط در مورد کاملا با رسوخ نازل جام.

“این تقریبا یک به یک همبستگی” شولتز گفت. “که باعث می شود ما فکر می کنم که آنچه که ما در حال دیدن یک فرآیند مداوم هدایت می شود با همه چیز اتفاق می افتد در ماه های داخلی است.”

شولتز و Valantinas نشان می دهد که پشته بالاتر از این باستان رسوخ arestill تاب رو به بالا. به سمت بالا حرکت می شکند و سطح را قادر می سازد سنگپوش به تخلیه به ترک ها و حفره خروج از بلوک های در معرض. چون لکه های برهنه در ماه تحت پوشش قرار گرفتن بیش نسبتا به سرعت این ترک خوردگی باید کاملا اخیر احتمالا حتی در حال انجام امروز. آنها اشاره به آنچه آنها دریافتند که مورچه ها برای فعال Nearside تکتونیکی سیستم.

محققان بر این باورند که مورچه ها در واقع مجموعه ای در حرکت میلیاردها سال پیش با تاثیر بر روی ماه را farside. در مطالعات قبلی شولتز و یک همکار پیشنهاد این تاثیر که تشکیل 1500 مایل قطب جنوب Aitken حوضه شکسته داخلی در طرف مقابل این nearside رو زمین. ماگما و سپس پر شده از این ترک ها و کنترل الگوی dikes شناسایی در جام ماموریت. این واحد پشته متشکل از مورچه ها در حال حاضر ردیابی در ادامه تنظیمات در طول این باستان نقاط ضعف.

“این به نظر می رسد مانند پشته در پاسخ به چیزی که اتفاق افتاده 4.3 میلیارد سال پیش” شولتز گفت. “غول اثرات دراز مدت اثرات. ماه دارای یک حافظه بلند مدت. آنچه که ما شاهد آن هستیم در سطح امروز شهادت به آن حافظه طولانی و اسرار آن را هنوز هم نگه می دارد.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه براون. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im