پیش بینی تنوع زیستی رودخانه

تنوع زیستی به شدت تهدید هر دو در سوئیس و در سراسر جهان و موجودات متعدد روبرو هستند و عظیم کاهش می یابد — به خصوص در اکوسیستم آب شیرین. تمام گونه های زنده در رودخانه ها — از جمله ماهی ها و بسیاری از های مختلف بی مهرگان آبزی مانند mayflies, stoneflies و caddisflies — بسیار مهم برای عملکرد این اکوسیستم. اما بسیاری از گونه ها در معرض خطر با توجه به زیستگاه همگن آلودگی توسط آفت کش ها و مواد مغذی و گسترش غیر از گونه های بومی. به منظور درک و حفاظت از اکوسیستم رودخانهای ارزیابی خود تنوع زیستی ضروری است.

ترکیب زیست محیطی DNA و مدل های هیدرولوژیکی

در یک مطالعه جدید این گروه تحقیقاتی از Florian Altermatt استاد در گروه زیست شناسی تکاملی و زیست محیطی مطالعات دانشگاه زوریخ (UZH) و موسسه فدرال سوئیس و آبزیان علم و فناوری (Eawag) توسعه یک رویکرد رمان به پیش بینی الگوهای تنوع زیستی در اکوسیستم رودخانه. “برای اولین بار ما در ترکیب استفاده از محیط زیست DNA با مدل های هیدرولوژیکی به منظور پیش بینی در مورد وضعیت تنوع زیستی در یک بسیار خوب وضوح در سراسر حوضه از صدها کیلومتر مربع می گوید:” Altermatt.

تنوع زیستی پیش بینی با دقت بالا

همه موجودات زنده به طور مداوم ریخته DNA خود را به محیط زیست. با جمع آوری نمونه های آب و استخراج و تعیین توالی به اصطلاح زیست محیطی DNA (ادنا) تنوع زیستی تعیین می شود سریع تر و کمتر تهاجمی و جامع تر نسبت به شناسایی موجودات زنده خود را. از آنجا که DNA در رودخانه ها حمل و نقل می تواند در پایین دست جریان جریان برای بسیاری از کیلومتر, اطلاعات در وقوع موجودات زنده در بالادست حوضه آبریز نیز دریافت کرده است. با استفاده از مدل های ریاضی بر اساس هیدرولوژیکی اصول دانشمندان قادر به بازسازی الگوهای تنوع زیستی برای کل 740 کیلومتر مربع حوضه از Thur در شمال شرقی سوئیس با رزولوشن جریان بخش از یک کیلومتر. “مدل ما منطبق بر مشاهده مستقیم از حشرات آبزی’ محلی اتفاق با دقت بی سابقه ای از 57 به 100 ٪ می گوید:” لوکا Carraro اول نویسنده از مطالعه.

شناسایی نهان زیستی نقاط

این Thur حوضه آبریز است که نماینده بسیاری از زمین-استفاده از انواع, از جمله, جنگل, کشاورزی و شهرک سازی. بنابراین به عنوان یک generalizable مثال برای بسیاری از اکوسیستم رودخانهای. علاوه بر این روش جدید می تواند برای استفاده در مقیاس بزرگ و با وضوح بالا ارزیابی تنوع زیستی دولت و تغییر حتی با کمترین دانش قبلی از رودخانه اکوسیستم. “به طور خاص رویکرد را قادر می سازد تا نقاط مهم تنوع زیستی شناسایی می شود که ممکن است در غیر این صورت نادیده گرفته و در نتیجه قادر می سازد با تمرکز استراتژی حفاظت از به اجرا” می افزاید: Altermatt.

سریع کاربرد یافته های تحقیقاتی در سوئیس

بسیاری از کشورها در حال حاضر در حال احداث آبزی biomonitoring با استفاده از ادنا و می تواند سود از رمان روش. با توجه به فلوریان Altermatt سوئیس دارای یک نقش پیشرو در این زمینه: “انتقال از یافته های علمی به نرم افزار بسیار سریع است. ما در حال حاضر نهایی دستورالعمل برای اداره فدرال برای محیط زیست در مورد چگونگی استفاده از ادنا در استاندارد تنوع زیستی نظارت است.” این آن را آسان تر برای توصیف و نظارت بر تنوع زیستی برای کل شبکه از سوئیس و رودخانه ها است که در مورد 65,000 کیلومتر در کل.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه زوریخ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر