سه سابق دانش آموزان گفته اند که دانشگاه هاروارد باستان شناس گری Urton propositioned یا امور با آنها.

© سام اگدن

در صبح روز 30 مارس شناس جید Guedes خواندن یک مقاله در موضوع دانشگاه هاروارد زرشکی که در آن یک دانشجوی سابق ادعا شده که باستان شناس گری Urton بود propositioned او. این داستان باعث Guedes حافظه از یک حادثه در جولای 2012: او تا به حال شده است یک دانشجوی دکتری در دانشگاه هاروارد و Urton بود که به زودی به بخش صندلی تا به حال دعوت به یک “tête-à-tête” به بحث در مورد او تحقیقات امیدوار کننده. Guedes احساس کرده بود “واقعا بزرگ است—این استاد علاقه مند است در کار من است.”

سپس او یک ایمیل از Urton: “من تعجب می کنم اگر شما علاقه مند خواهد بود در چیزی بیشتر صمیمی? … چه می شود اگر من یک اتاق هتل و پس از آن ما به یک بطری شراب و صرف یک بعد از ظهر در مکالمه و اکتشاف? … من امیدوارم که این است که تکان دهنده به شما و یا نگران کننده است. …”

Guedes پاچه مشورت دوستان و سلامت روان مشاور و تبدیل Urton پایین. او گزارش خود را درخواست اما در حال حاضر خواندن یک حساب کاربری که در برخی از راه به موازات خود او پر از خشم. یک شاغل انسان شناس در دانشگاه کالیفرنیا در سان دیگو و Scripps موسسه اقیانوس شناسی او نوشته شده Urton 2012 ایمیل در 1 ژوئن در توییتر. یک روز بعد از او شکایت از آزار و اذیت جنسی علیه Urton با دانشگاه هاروارد را به عنوان نهم ،

Urton یک محقق مشهور از آند باستان شناسی نیست پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر. Harvard Crimson گزارش کرده است که Urton عذرخواهی برای رفتار خود به Guedes در بیانیه ای به آنها در 2 ژوئن.

Guedes نبود تنها کسی که آب گرفتگی با خاطرات ناخوشایند این هفته است. “من روز را صرف تکان دادن; من شده اند قادر به خواب می گوید:” انسان شناس کری Brezine در حال حاضر یک تحلیلگر داده در دانشگاه Michigan, Ann Arbor سابق و دانشجوی دکتری Urton است. “من بیمار این اتفاق افتاده است به افراد دیگر است.”

در گفتگو با علوم, Brezine مدعی است که Urton او را اغوا در از راه دور در زمینه سایت در پرو در سال 2003. او 32 و می گوید Urton استخدام کرده بود او را به ایجاد یک پایگاه داده از نمونه هایی از khipu پیچیده و گره دار پارچه که اینکا استفاده می شود به عنوان یک عددی سیستم ضبط. Brezine می گوید او و Urton امر از سال 2003 تا 2009 در حالی که او خود کارفرما و بعد از آن دکترای خود تحت مشاوره. او مدعی است که او کار و پژوهش در khipu وابسته Urton خوب خواهد شد مشروط بر جنسیت. او به فکر پر کردن شکایت دانشگاه هاروارد عنوان نهم ،

The Crimson مقاله با افزایش junior جیمز Bikales است باعث زلزله در دانشگاه هاروارد انسان شناسی و بخش طولانی توسط یک گروه کوچک از مردان است. و آن را آغاز کرده است به سرنگونی Urton که “تا هفته گذشته بود که یکی از محترم ترین محققان در جهان می گوید:” باستان شناس لوئیس Jaime Castillo گیاهی در دانشگاه کاتولیک ملی واتیکان پرو که در آن Urton دارای افتخاری استادی. Urton یک جهان اقتدار در khipu دریافت کرده مک آرتور “نابغه” گرانت و یاران هیم. او و Castillo کره پیشین وزارت فرهنگ در پرو کار کرده و با هم در سن جثه ده مرو زمینه مدرسه در پرو در سال های اخیر است. با توجه به Castillo Butters “در همه زمینه های کاری و سفرهای شده است وجود دارد هیچ حادثه هیچ شکایتی.”

در 2 ژوئن, دانشگاه هاروارد دانشکده هنر و علوم دین کلودین گی قرار داده Urton در پرداخت مرخصی اداری در انتظار یک بررسی کامل از این اتهامات است. در بیانیه روز شنبه, گی گفت: دانشگاه هاروارد سیاست است نه اظهار نظر در عنوان IX تحقیقات. او اضافه کرد که “دانشگاه هاروارد عمیقا متعهد به ارائه یک محیط برای همه اعضای جامعه ما است که عاری از آزار جنسی و سوء رفتار. … ما را تشویق هر عضو از جامعه ما که تجربه رفتار نامناسب به جلو آمده.”

همچنین در 2 ژوئن, انسان شناسی گروه حذف Urton به عنوان مدیر مطالعات کارشناسی پست او برگزار شده بود به مدت 2 سال پس از بخش صندلی از 2012 تا 2018. در 4 ژوئن 25 اعضای هیات علمی در انسان شناسی بخش ارسال Urton نامه خواستار او را به استعفا. “این شواهد قوی مطرح در این اتهامات را نابود کرده است ما اعتماد به نفس در توانایی خود را به عنوان یک معلم و همکار و عضو سازنده بخش” نامه است.

به عنوان Crimson مقاله اشاره شد, سوال در مورد Urton را انجام پدید آمده در 2015 طرح دعوی در دادگاه واصل شده توسط انسان شناس پزشکی کیمبرلی Theidon در حال حاضر در دانشکده فلچر دانشگاه تافتز, Medford. او گفته او را تکذیب کرد تصدی در سال 2013 به دلیل تبعیض جنسیتی و در اقدامی تلافی جویانه برای او وکالت برای دانش آموزان بودند که قربانیان آزار و اذیت جنسی. در ماه ژانویه ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای این مدار برای اولین بار در بوستون در برابر حکومت او.

دانشگاه تافتز, Medford, انسان شناس کیمبرلی Theidon شکایت دانشگاه هاروارد برای تبعیض جنسیتی را از دست داد.

کیمبرلی Theidon

به عنوان شواهدی از آزار و اذیت در بخش Theidon به طرح دعوی در نهایت شامل حساب که خشم Guedes. در استشهاد واصل در سال 2016 به بعد علاوه بر طرح دعوی در دادگاه ناشناس Harvard Extension School student نوشت که در سال 2011 او پرسید: Urton برای یک نامه توصیه قبل از او موفق به دریافت نمره نهایی در کلاس های خود. در پاسخ Urton پیشنهاد او پیوستن به او در یک جلسه خصوصی به بحث در مورد “قول” در انسان شناسی. با توجه به استشهاد, Urton دستور فرمت دانشجو به مستقیما به اتاق او رزرو کرده بود در این سبک مبل سازی ساده وسبک فرمانده هتل در نزدیکی دانشگاه هاروارد در 29 دسامبر 2011. “من شراب نوشید او به ارمغان آورد و شد مست. او در واقع ساخته شده ناخواسته پیشرفت های جنسی و من فرستاده شده به پیشرفت,” او نوشت.

او سپس شروع به “رضایت طرفین امر” با Urton که در ادامه و تا زمانی که او نقل مکان کرد و از دولت در سال 2013. “من می خواهم به اتمام تحصیل در دانشگاه هاروارد به جز که من ملاقات گری Urton,” او نوشت: در استشهاد.

در مصاحبه این هفته گسترش دانش آموز در حال حاضر 52 می گوید: او در نقل مکان کرد از دولت در سال 2013 به دلیل امر با Urton بود “بسیار آسیب زا است.” او می گوید: او به شدت افسرده و در بیمارستان بستری شد و پس از اقدام به خودکشی. او با ترک شغل خود را در دانشکده پزشکی هاروارد و متوقف در نظر گرفتن کلاس. “من می دانستم که من نمی خواهد زنده بماند اگر من را ترک نمی کند [هاروارد],” او گفت: علم.

او می گوید: در استشهاد است که در سال 2016 پس از او احساس قوی تر او تماس دفتر رئیس دانشگاه هاروارد جمهور جلب Gilpin فاوست به او بگویید در مورد Urton “preying در من به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد. … من می خواستم به در ضبط برای جلوگیری از او را از صدمه زدن به افراد دیگر است.” او شکایت اما بعد از ثبت استشهاد در حمایت از Theidon است. او گفت: علم او بر این باور Theidon ترویجی برای زنان دیگر ادعا آزار و اذیت تحت تاثیر قرار داده بود چگونه Urton سپس بخش صندلی به کار گرفته Theidon تصدی مورد.

به اتهام تعامل با فرمت دانشجو اتفاق افتاده در سال 2011 سال Brezine به پایان رسید او امر با Urton و دور نقل مکان کرد. Brezine یک بافنده به حال نیز در نظری ریاضی در کالج رید. Urton استخدام او در سال 2002 به عنوان به عنوان دستیار تحقیقاتی برای ایجاد مهمی پایگاه داده آنلاین در khipu. Brezine سفر با Urton به یک از راه دور در زمینه سایت در پرو جایی که او مدعی, Urton propositioned او. آنها شروع به یک امر است. “من فکر Gary فکر می کردم که من تا به حال ایده های خوب است که من می تواند سهم خود را به میدان” Brezine می گوید.

با حمایت از Urton نامه توصیه به عنوان به خوبی به عنوان یک علم مقاله در khipu همكاري با او وارد دانشگاه هاروارد دوره دکترا در انسان شناسی. او ادامه داد: برای Urton و امیدوار به انجام پایان نامه در khipu. اما او خود را تغییر پروژه به دلیل Urton کنترل دسترسی به khipu در دانشگاه هاروارد مجموعه و همچنین پایگاه داده یک منبع کلیدی در این زمینه است. او می ترسید او را به خودداری دسترسی اگر او هم عصبانی شدم و او را در.

“اگر شما می دانستید من شور و شوق برای Inka khipu و تعجب که چرا آن را در پایان نامه, وضعیت دسترسی به khipu پایگاه داده فیلم” Brezine نوشت: در یک ایمیل به علم. “Gary روشن ساخته است که او می تواند و خواهد لغو دسترسی من در هر زمان اگر من انجام نمی به اندازه کافی.”

انسان شناس جید Guedes ارسال شده در 2012 جیر از دانشگاه هاروارد باستان شناس گری Urton دعوت او به یک اتاق هتل.

Chunbai ژانگ

Brezine مدعی است که برای سال Urton نگه داشته و پیگیری از جایی که او بود در همه زمان و ناراحت شدم وقتی که او به صرف زمان در کلاس های دیگر و یا اجتماعی با دانش آموزان است. هنگامی که او مشغول کار های دیگر او پیشنهاد کرد او استعفا اگر او به اندازه کافی اختصاص داده شده به khipu پایگاه داده. “من به او وابسته برای اشتغال و ادامه داد: مراجع آموزش دستیار تکالیف,” او می گوید. “اکثر انرژی من رفت به مدیریت ارتباط من با گری … نگه داشتن در سمت خوب … مطمئن شوید من او را به جرم.”

پس از “سال از درخواست” از Urton, Brezine در نهایت مشورت دانشگاه هاروارد دین برای دانشجوی تحصیلات تکمیلی امور Garth McCavana. او به یاد می آورد که او تاکید کرد که شکایت به ندرت کار می کرد در قربانی را به نفع. پیچیده مورد او دانشگاه هاروارد را منع نمی دانشکده از داشتن رابطه جنسی با دانش آموزان و یا کارمندان تا سال 2015. (بسیاری از دانشگاه های دیگر ممنوع چنین روابط سال پیش از آن.)

Brezine می گوید McCavana سعی در کمک به او چکش را یک توافق با Urton است که اجازه می دهد او را به دسترسی به پایگاه داده برای پایان نامه, اما تاکید کرد و آن را وابسته به “صرفا گری را خوب خواهد شد.” او می گوید: او قدردانی McCavana صداقت و تصمیم به انجام پایان نامه های خود در استعمار منسوجات به جای. اگر چه Urton او باقی مانده مشاور او می تواند دسترسی به پارچه از محققان دیگر. او چپ دانشگاه هاروارد در سال 2011 برای postdoc در انسان شناسی در میشیگان. اما او در بر داشت آن را غیر ممکن است برای نوشتن یک کتاب او برنامه ریزی شده بود در تاریخ آند ریاضیات به دلیل آن نیاز به دسترسی به khipu. “این مشکل برای من به دست بالا گرفتن هزینه های” از امور مربوط به او را با Urton او می گوید:.

McCavana نیست پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر.

Brezine تصمیم گرفته است به صحبت می کنند و به نام چون “من خیلی ناراحت و با خودم گفتم که من نمی آن را دنبال کنند چرا که مردم دیگر ممکن است مجبور به رفتن را از طریق آن. من فقط نمی دانم که این عادت او بود. من فکر کردم من منحصر به فرد بود.”

Theidon استدلال می کند که دانشگاه هاروارد باید به دنبال هر گونه شکایت در مورد Urton و دیگران حتی اگر آنها نبودند رسمی. “من فقط می تواند آن را تحمل نمی کند” او می گوید. “چگونه بسیاری از دانش آموزان آیا شما فکر می کنم ممکن است مورد آزار و اذیت? آنها از دست رفته زنان در این زمینه است.”

امروز مردم شناسی امور زنان و نه مردان شاغل و با سه نفر شاغل و یا یک سوم زنان است. این انجمن مردم شناسی گزارش می دهد که 45 درصد از انسان شناسان شاغل هستند. این هفته بخش کوچکتر رهبری از جمله صندلی Ajantha سوبرامانیان (که در مرخصی) و اقدام صندلی روآن Flad, تشکیل کمیته ای برای بررسی چگونگی فرهنگ آن ممکن است مشکل ساز برای زنان و به پیشنهاد توصیه. “ما متعهد به تعمیر روابط ما و پرورش حمایت بیشتر امن و عادلانه دپارتمان فرهنگ” بخش وب سایت می گوید.

با گزارش توسط Rodrigo پرز ارتگا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de