تحقیقات جدید نشان می دهد دلتای سپرده در مریخ’ Jezero دهانه — مقصد ناسا’ پشتکار مریخ نورد در سیاره سرخ — شکل گرفته در طول زمان ترازو است که ترویج habitability و افزایش حفاظت از شواهد.

موجدار رگه های زمین از فضا قابل مشاهده فاش رودخانه پس از coursed در سراسر سطح مریخ-اما برای چه مدت آب جریان ؟ به اندازه کافی زمان برای ضبط شواهد باستان زندگی با توجه به جدید استنفورد مطالعه است.

دانشمندان بر این باورند که این Jezero دهانه در مریخ — سایت بعدی ناسا ماموریت مریخ نورد به سیاره سرخ — می تواند یک جای خوب به دنبال نشانگر زندگی است. تجزیه و تحلیل جدید از تصاویر ماهواره ای با پشتیبانی از این فرضیه. مدلسازي طول زمان آن را در زمان به شکل لایه های رسوب در دلتا سپرده باستانی رودخانه را در آن ریخت و به دهانه محققان به این نتیجه رسیده اند که اگر در زندگی یک بار وجود نزدیکی سطح مریخ اثری از آن می تواند دستگیر شده اند در دلتا لایه.

“احتمالا وجود دارد آب برای یک مدت قابل توجهی بر روی مریخ و محیط زیست بود و قطعا قابل سکونت حتی اگر آن ممکن است خشک” با توجه به منجر نویسنده متیو Lapôtre استادیار زمین شناسی علوم در دانشگاه استنفورد مدرسه زمین, انرژی و محیط زیست علوم (دانشگاه استنفورد زمین). “ما نشان داد که رسوبات سپرده شد و به سرعت در حال است که اگر وجود دارد آلی آنها می شده اند به خاک سپرده شد به سرعت به این معنی که آنها به احتمال زیاد حفظ شده و محافظت می شود.”

Jezero دهانه انتخاب شد ناسا بعدی مریخ نورد ماموریت تا حدودی به دلیل این سایت شامل یک دلتای رود که بر روی زمین شناخته شده است به طور موثر حفظ مولکولهای آلی در ارتباط با زندگی است. اما بدون درک درستی از میزان و مدت زمان دلتا-ساختمان حوادث قیاس باقی مانده باشد. تحقیقات جدید منتشر شده در آوریل 23 در AGU پیشرفتارائه می دهد راهنمایی برای نمونه recovery به منظور درک بهتر باستانی مریخ آب و هوا و مدت دلتا شکل گیری برای ناسا پشتکار مریخ نورد به مریخ است که انتظار می رود برای راه اندازی در ماه جولای سال 2020 به عنوان بخشی از اولین مریخ نمونه بازگشت از ماموریت.

Extrapolating از زمین

این مطالعه شامل کشف اخیر محققان ساخته شده در مورد زمین: تک رشته ای غیر مستقیم رودخانه ها که لازم نیست که گیاهان در حال رشد بیش از بانک های خود را حرکت افقی حدود ده برابر سریع تر از کسانی که با پوشش گیاهی است. بر اساس قدرت مریخ جاذبه و با فرض این سیاره قرمز ندارد, گیاهان, دانشمندان تخمین می زنند که دلتا در Jezero دهانه در زمان حداقل 20 تا 40 سال به صورت, اما آن تشکیل شد و به احتمال زیاد ناپیوسته و گسترش در سراسر حدود 400000 سال است.

“این بسیار مفید است زیرا یکی از گمنام در مریخ است که زمان” Lapôtre گفت. “پیدا کردن یک راه برای محاسبه نرخ روند, ما می توانیم شروع به دست آوردن که بعد از زمان است.”

چون تک رشته پیچهای تودرتوی رودخانه ها اغلب با پوشش گیاهی بر روی زمین, وقوع آنها بدون گیاهان باقی مانده تا حد زیادی غیر قابل تشخیص تا همین اواخر. تصور می شد که قبل از ظهور گیاهان تنها بافته رودخانه ساخته شده از چندین بسته کانال وجود داشته است. در حال حاضر که محققان می دانید که به دنبال آنها را در بر داشت meandering رودخانه بر روی زمین است که در آن وجود دارد گیاهان مانند در McLeod چشمه شستشو در Toiyabe حوضه نوادا.

“این به طور خاص تا به حال شده است قبل از انجام به دلیل تک رشته رودخانه بدون گیاهان نمی شد واقعا کسی رادار” Lapôtre گفت. “آن نیز سرد مفاهیم چگونه رودخانه ها ممکن است کار کرده اند و بر روی زمین قبل از وجود دارد گیاهان است.”

محققان همچنین تخمین زده است که مرطوب جادوها منجر به افزايش دلتا تجمع حدود 20 برابر کمتر در باستان مریخ از آنها بر روی زمین است.

“مردم فکر شده اند بیشتر و بیشتر در مورد این واقعیت است که جریان در مریخ احتمالا نمی شدند و مستمر شده است که وجود دارد زمانی که شما تا به حال جریان و بار دیگر هنگامی که شما تا به حال خشک جادوها” Lapôtre گفت. “این یک راه جدیدی را برای قرار دادن کمی محدودیت در چگونه اغلب جریان احتمالا اتفاق افتاده در مریخ است.”

یافته های حاصل از Jezero دهانه می تواند کمک به درک ما از چگونگی زندگی تکامل یافته بر روی زمین است. اگر زندگی یک بار وجود دارد, آن به احتمال زیاد نمی تکامل فراتر از تک سلولی مرحله دانشمندان می گویند. چرا که Jezero دهانه تشکیل بیش از 3.5 میلیارد سال پیش و قبل از موجودات زنده بر روی زمین شد و چند سلولی. اگر زندگی یک بار وجود داشته و در سطح تکامل آن متوقف شد توسط برخی از ناشناخته صورتی که سترون این سیاره است. این بدان معناست که مریخ دهانه می تواند در خدمت به عنوان یک نوع کپسول زمان حفظ نشانه هایی از زندگی آن را به عنوان ممکن است هنگامی که وجود داشته بر روی زمین است.

“قادر بودن به استفاده از یک سیاره دیگر به عنوان یک آزمایش در آزمایشگاه برای چه زندگی می تواند شروع کرده اند در جایی دیگر و یا که در آن وجود دارد یک رکورد بهتر از چگونه زندگی آغاز شده و در وهله اول — است که می تواند در واقع آموزش ما یک مقدار زیادی در مورد آنچه در زندگی این است که” Lapôtre گفت. “این خواهد بود که اولین نمونه که دیده ایم به عنوان یک سنگ در مریخ و آورده و سپس برگشت به زمین به طوری که آن را بسیار هیجان انگیز است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de