درمان امیدوار کننده برای کند کردن بیماری کلیوی ثابت نمی کند در کارآزمایی بالینی

از لحاظ تاریخی نصف و یا بیشتر از افراد مبتلا به دیابت نوع 1 توسعه کلیه بیماری است که اغلب پیشرفت به نارسایی کلیه که نیاز به همودیالیز یا پیوند کلیه برای بقا است. نرخ بالای این دیابتی عارضه کاهش یافته است کمی در سال های اخیر با ظهور راه های بهتر برای کنترل گلوکز خون (قند) سطح و بهبود فشار خون مواد مخدر “اما کلیوی دیابت بیماری است که هنوز هم یک مشکل بزرگ می گوید:” الساندرو Doria, MD, دکترا, MPH, محقق ارشد در Joslin دیابت مرکز بخش و ژنتیک اپیدمیولوژی.

پیشرفت بیماری کلیوی در دیابت نوع 1 است که در ارتباط با افزایش مقدار یک ترکیب در خون به نام اسید اوریک. امیدوار است که مواد مخدر را کاهش می دهد که این سطح اسید اوریک می کند, این بیماری, Doria و همکارانش راه اندازی چند موسسه کارآزمايی بالينی تصادفی است که ثبت نام 530 شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 1 و زود به متوسط بیماری کلیوی.

نتایج حاصل از جلوگیری از زود کلیوی از دست دادن در دیابت (PERL) مطالعه شد فقط منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند (NEJM) پیشرو در تحقیقات بالینی مجله. متاسفانه این مطالعه نشان نداد مورد نظر بالینی مزایای. “این است که به نتیجه ای که ما می خواستیم می گوید:” Doria “اما آن را بسیار روشن در پاسخ به یک سوال مهم علمی.”

دوم محاکمه توسط محققان استرالیایی در بيماران مبتلا به انواع بیماری مزمن کلیه, برخی با دیابت منتشر شده در کنار پرل مطالعه در NEJM یافت نتایج مشابه.

PERL دادگاه خارج از رشد مطالعات متعددی که به دنبال یک گروه از افراد مبتلا به دیابت نوع 1, از جمله یکی که در آن Doria همکاری با آندره Krolewski, MD, دکترا, رئیس بخش ژنتیک و اپیدمیولوژی. در سال 2011 مقاله Joslin دانشمندان نشان داده است که در این گروه افراد با سطوح بالاتری از اسید اوریک در خون خود بودند احتمال بیشتری برای نمایش میزان بالایی از عملکرد کلیه از دست دادن. دو نفر دیگر از گروه های تحقیقاتی در دنور, کلرادو, کپنهاگ, دانمارک به دست آمده نتایج مشابه.

“این عملی کشف دلیل آلوپورینول دارویی که در بازار پس از دهه 1960 به راحتی می تواند به کاهش اسید اوریک می گوید:” Doria که همچنین یک استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد.

تجویز آلوپورینول برای نقرس یک بیماری التهابی ناشی از بیش از حد اسید اوریک او توضیح می دهد. آن را ارزان ژنریک دارو با عوارض جانبی شناخته شده است که تا حد زیادی می تواند اجتناب شود. علاوه بر این آلوپورینول تولید آشکار مزایای بسیار کوچکتر بالینی در میان افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه یک اقلیت از آنها از دیابت است.

Doria همکاری با S. مایکل مور, MD, از دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا به طراحی و انجام یک کارآزمایی بالینی با حمایت از موسسه ملی دیابت و دستگاه گوارش و بیماری های کلیه (NIDDK) و JDRF. PERL کنسرسیوم در نهایت به رشد 16 سایت.

شرکت کنندگان در مدت سه سال کنترل شده با دارونما و دوسوکور کارآزمایی دریافت زمان استاندارد مراقبت از جمله renin-angiotensin system بازدارنده — یک نوع موجود از مواد مخدر نشان داده شده در 1990s به سرعت آسیب کلیوی البته ناقص.

کلید اندازه گیری عملکرد کلیه برای پرل بود که میزان فیلتراسیون گلومرولی (GFR) اندازه گیری چه مقدار از خون فیلتر شده است در هر دقیقه توسط کلیه ها. GFR قطره به بیماری کلیوی پیشرفت می کند.

بیش از سه سال از مطالعه سطوح اسید اوریک کاهش یافته و حدود 35 درصد به طور متوسط در میان مردم داده آلوپورینول در مقایسه با کسانی که نبودند. “اما با وجود این بسیار خوب در کاهش اسید اوریک ما نمی تواند دیدن هر اثر در GFR,” Doria می گوید.

او و همکارانش ادامه خواهد داد به دنبال شرکت کنندگان از طریق سوابق پزشکی خود و از طریق پایگاه داده های ملی که در مسیر مردم که در نهایت پیشرفت به دیالیز یا پیوند کلیه.

محققان در Joslin و دیگر موسسات در ادامه به بررسی دیگر مسیرهای بالقوه برای محافظت در برابر بیماری های کلیوی در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 1.

با وجود آن ناامید کننده نتیجه “پرل بود یک درسی به عنوان مثال استفاده از اپيدميولوژي برای پیدا کردن درمان اهداف و سپس با طراحی یک مطالعه به ترجمه این یافته ها و سعی کنید برای پیدا کردن یک جدید مداخله” Doria می گوید. “در این مورد کار نمی کند. اما این دقیقا همان است که چرا ما در انجام مطالعات اپیدمیولوژیک و چگونه ما درک علمی پیشرفت.”