DAVIDE BONAZZI/SALZMAN هنر

در فشار برای “open access” (OA)—ساخت مقالات علمی بلافاصله رایگان برای همه—آن را آسان برای فراموش کرد که انتشار هزینه ها نیست و از بین رفت. آنها به سادگی منتقل شده از اشتراک پرداخت می شود عمدتا توسط دانشگاه کتابداران به هزینه های شارژ برای نویسندگان است. کسانی که مقاله-هزینه های پردازش (APCs) که می تواند چند هزار دلار در هر مقاله افزایش نگرانی های خود را. دانشگاهها ترس آنها می تواند تا پایان پرداخت بیشتر برای کمک به دانشمندان در انتشار کار خود را از آنها در حال حاضر برای اشتراک. دانشمندان که باید تحقیق کوچک بودجه اخم که آنها قادر نخواهد بود به پرداخت هزینه نفربرهای. و برخی از سازمان های غیر انتفاعی و علمی جوامع است که انتشار مجلات نگرانی نفربرهای نمی تولید درآمد به اندازه کافی برای حمایت از فعالیت های دیگر مانند جلسات و آموزش.

در حال حاضر دو غیر انتفاعی ناشران برجسته مجلات را عرضه راه های جدید برای حمایت از OA نشریات و بدون تغییر بار به طور کامل به نویسندگان. “هر کس که با ما کار می کنند با تماشای این دو [مدل های جدید] نزدیک می گوید:” مایکل کلارک شریک مدیریت از شرکت مشاوره Clarke & اسپوزیتو که توصیه ناشران. “وجود دارد در حال حاضر یک راه حل خوب است.”

یک روش به نام مشترک برای باز کردن و اجرا امروز سالانه بررسی خواهد تبدیل به طبیعت از اشتراک. برای ایجاد یک مجله آزادانه در دسترس موسسات خواهد بود پرسید: برای یک سهم معادل قبلی خود ثبت نام و اشتراک—منهای 5 درصد تخفیف که سالانه بررسی ارائه شده است برای حفظ یک توده مهم از پرداخت نهاد. برای جلوگیری از freeloading سالانه بررسی می گوید آن را reimpose paywalls و لغو تخفیف اگر به اندازه کافی مشترکین تمدید در هر سال. آن است که برنامه ریزی برای خلبان رویکرد در تا پنج از آن 51 عنوان بسیاری از آن ها به طور گسترده ای اشاره کرد.

Association for Computing Machinery (ACM) راه اندازی یک رویکرد متفاوت در اوایل این سال است. ACM است درخواست موسسات که انتشار بیشترین مقاله در آن 59 مجلات به پرداخت بیشتر از آنها در حال حاضر برای اشتراک در برخی موارد حدود 10 برابر مقدار یا 100.000 دلار در هر سال است. بالاتر هزینه های اجازه خواهد داد که تمام محققان در دانشگاه های شرکت کننده به انتشار تعداد نامحدودی از مقالات ACM در مجلات بدون پرداخت نفربرهای. متوسط هزینه هر مقاله را مورد ضرب و شتم نرخ بازار به طور متوسط برای نفربرهای جامعه می گوید. ACM شرط بندی با رویکرد حفظ آن مجله درآمد در حالی که این انتقال به ساخت تمام 21,000 مقالات کارشناسی آن را منتشر سالانه رایگان برای همه.

تا کنون هر دو روش در حال گرفتن پاسخ مثبت است. در بررسی سالانه برخی از 90 درصد از مشترکان را امضا کرده اند می پردازد که شامل بررسی سالانه زیست شناسی سرطانمی گوید: ریچارد Gallagher رئیس و سردبیر. اجازه داده است که این مجله برای تبدیل شدن به اولین بار به حذف آن paywall در 9 مارس. بررسی سالانه می تواند رول OA تا چهار اضافی مجلات این بهار اگر دیگر کتابداران قبول مدل گالاگر می گوید. کورتیس Brundy کتابخانه مدیر در دانشگاه ایالتی آیووا است که شرکت در این خلبان معتقد است که “دست پایین, عضویت در باز است و ما بهترین گزینه را به عنوان یک جایگزین برای نفربرهای. آن را ساده تر برای پیاده سازی و ما لازم نیست که بسیاری از مدل های دیگر است.”

دانشگاه ها نیز شروع به آغوش ACM مدل. در ژانویه چند که تولید بیشترین مقالات ACM, از جمله موسسه تکنولوژی ماساچوست و دانشگاه کارنگی ملون امضا شده 3-سال معاملات است که قفل در بالاتر پرداخت. (کارنگی ملون انتشار مقالات بیشتر در ACM مجلات از هر ناشر.) ACM است که خوش بینانه تر به دنبال خواهد داشت.

هنوز هم ناشران واگذار خطرات وجود دارد. یکی از بزرگ رایگان است-سوار مشکل است. “مردم شروع به خود را بپرسید, به خصوص اگر ما در حال تجربه کاهش بودجه در یک کتابخانه ‘چرا من پرداخت برای این که دیگر مردم نمی?'” می گوید لیزا Janicke Hinchliffe از کتابخانه دانشگاه در دانشگاه Illinois Urbana-Champaign.

گرفتن برخی از موسسات به پرداخت بیشتر است یکی دیگر از چالش است. ACM را دیدم که به دلیل نیاز به دو سوم از آن اشتراک درآمد حاصل از حدود 1700 موسسات که انتشار سه مقاله در هر سال و یا کمتر در هر ACM مجله. بقیه می آید از حدود 1000 موسسات که هر انتشار بیش از سه مقاله در سال است. 1700 موسسات خواهد شد که انگیزه ای برای رها کردن اشتراک هنگامی که مجلات تبدیل شدن به رایگان و ACM به این نتیجه رسیدند که نفربرهای نمی تواند جایگزین درآمد از دست داد.

به جای تحت ACM را طرح قیمت گذاری برای OA 11 با مدارس است که انتشار بیش از 75 مقاله در هر سال در ACM مجلات خواهد پرداخت بالاترین نرخ $100,000 در سال 10 برابر افزایش می دهد. در یکی از کم هزینه ردیف تقریبا 90 دانشگاه های که منتشر 20 تا 29 مقاله در سال خواهد پرداخت 35.000 دلار در سال است. به طور کلی ACM تخمین می زند که اگر نیمی از 1000 موسسات ثبت نام در, خود را در مجلات می توانید یک انتقال کامل به استئوآرتريت در عرض 5 تا 7 سال در حالی که باقی مانده حلال. آیا ساختار قیمت گذاری آثار ممکن است شناخته شده برای حداقل 3 سال زمانی که اولیه قرارداد منقضی می گوید اسکات Delman ACM است مدیر انتشارات.

حتی اگر این مدل موفق آن روشن نیست که چگونه به طور گسترده ای آنها را گسترش. مجلات منتشر شده توسط بررسی سالانه مثلا غیر معمول هستند: اگر چه هر یک به نظر می رسد فقط یک بار در سال و تنها حاوی مقالات بررسی برخی از آنها در جهان بسیار بیشتر ذکر مجلات آنها را باید دارا برای بسیاری از کتابخانه ها.

این آزمایش جدید تاکید است که جستجو برای دوام مسیر به استئوآرتريت انتشار همچنان ادامه دارد. جاده موفقیت به احتمال زیاد اجرا می شود از طریق دانشگاه کتابداران مانند Brundy که مایل به اختصاص برخی از آنها بودجه های تنگ به تست ترتیبات جدید. “ما می خواهیم به حمایت آزمایش می گوید:” Brundy که مشغول به کار با ACM دانشگاه کالیفرنیا و دیگر موسسات برای توسعه ACM مدل جدید. ایالت آیووا به تازگی پذیرش شرایط است که دو نهاد را پرداخت سالانه برای $17,500. “آن پایین می آید” او می گوید: “به چه مقدار از یک تعهد یک کتابخانه است برای باز کردن دسترسی.”

برای رفع عدم تعادل بین پرداخت و انتشار …

1000 موسسات که انتشار بیشترین مقاله در Association for Computing Machinery است (ACM) در مجلات ارائه نامتناسب کوچک و به اشتراک گذاری اشتراک درآمد.

موسسات که انتشار بیشتر درصد از تمام ACM مقالات منتشر شده درصد از تمام اشتراک درآمد
بالا 100 30 5
Top 250 50 10
بالای 500 65 20
بالای 1000 80 30
دیگر 1700 20 70

Association for Computing Machinery

… ACM پیشنهاد جدید مدل قیمت گذاری

به پایدار سرمایه گذاری یک حرکت به تمام آن مقالات مجلات رایگان به عنوان خوانده شده, ACM می خواهد به افزایش قیمت بالا-موسسات چاپ و نشر و پایگاه آنها در انتشار حجم. موسسات شرکت کننده در این قرارداد جدید را دریافت نامحدود نشر و خواندن. در حال حاضر اکثر ACM مشترکین پرداخت مقدار مشابه — در حدود 8000 دلار در سال است.

تعداد مقالات منتشر شده در سال باز-طرح دسترسی به قیمت
75+ $100,000
60-74 $75,000
40-59 $60,000
30-39 $45,000
20-29 $35,000
16-19 $25,000
12-15 $17,500
8-11 $12,500
4-7 $10,000
0-3 $8000*
*کاهش می یابد به عنوان بخشی از مطالب منتشر شده دسترسی باز را افزایش می دهد

Association for Computing Machinery

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im