کوانتومی اسکنر بدن? چه اتفاقی می افتد زمانی که بردار گرداب پرتوهای دیدار با پراکندگی رسانه

انتشار نور از طریق هر نوع رسانه — می شود آن را فضای رایگان و یا بیولوژیکی بافت-و نور را پراکنده خواهد کرد. نیرومندی به پراکندگی مشترک مورد نیاز برای ارتباطات و سیستم های تصویربرداری. ساختار نور با استفاده از آن از بینی الگوهای مقاوم به پراکندگی و بنابراین به عنوان یک ابزار همه کاره. به ویژه در حالت ساختار نور حمل مداری تکانه زاویه ای (OAM) را به خود جذب قابل توجه برای برنامه های کاربردی در تصویربرداری پزشکی.

OAM درونی ملک از نور اعطا مشخصه حلقه ای شکل به مکانی مشخصات. قطبش مشخصات OAM حالت نور نیز می تواند ساختار. Superimpose دو OAM حالت شما می توانید یک بردار گرداب پرتو (FVO) مشخص doughnut توزيع شدت در پرتو مقطع و با فضایی نوع قطبش. VVBs در نظر گرفته شده مناسب و سودمند برای کوانتومی برنامه های کاربردی در فناوری پزشکی است.

نوآورانه سرطان اسکنر

یک تیم بین المللی از محققان به تازگی منتشر شده یک مطالعه جامع از VVB انتقال در محيط پراکنده. این تیم همکاری تحت نظارت اتحادیه اروپا FET-باز کردن پروژه سرطان اسکن که پیشنهاد به منظور توسعه یک کاملا جدید واحد فن آوری مفهوم پزشکی تشخیص استقرار ایده های جدید در کوانتوم اپتیک و مکانیک کوانتومی. مفهوم جدیدی است که بر اساس واحد های انتقال و تشخیص فوتون ها در یک فضای سه بعدی از زاویه ای مداری حرکت گرفتاری و فراطیفی ، از لحاظ تئوری این عناصر می تواند کمک به توسعه یک اسکنر است که می تواند صفحه نمایش برای سرطان و تشخیص آن در یک اسکن از بدن بدون هیچ گونه خطر از تابش.

به عنوان توضیح داده شده در گزارش خود را در این تیم پیاده سازی یک پلت فرم های انعطاف پذیر برای تولید VVBs و پرتوهای گاوسی و بررسی انتشار آنها از طریق یک رسانه ایست که ویژگی های بیولوژیکی بافت. آنها نشان می دهد و تجزیه و تخریب هر دو فضایی مشخصات و قطبش الگوی حالت های مختلف نور است.

آماده هدف پراکنده

برای هر دو پرتوهای گاوسی و VVBs نویسندگان سخن گفتن است که فضایی پروفایل تحت یک تغییر ناگهانی به عنوان غلظت متوسط را افزایش می دهد فراتر 0.09%: ناگهانی swift کاهش کنتراست. نویسنده دید که این تغییر به دلیل حضور یک پس زمینه یکنواخت ناشی از پراکنده اجزای پرتوهای.

بررسی قطبش پروفایل آنها دریافتند که VVB رفتار کاملا متفاوت از آن از پرتوهای گاوسی. پرتوهای گاوسی در حال حاضر یک الگوی قطبش است که تحت تاثیر پراکندگی روند. در مقابل VVBs در حال حاضر یک مجتمع توزیع قطبش در عرضی هواپیما. این تیم مشاهده کرد که بخشی از VVB سیگنال می شود به طور کامل قرار گرفت که از آن عبور می کند از طریق پراکندگی رسانه ای اما بخشی از سیگنال حفظ ساختار آن است.

این بینش به نحوه تعامل با پراکندگی رسانه می تواند بر رفتار ساختار OAM نور نشان دهنده یک گام به جلو در کاوش چگونه آن را ممکن است ارتباط برقرار کردن با بافت بیولوژیکی. این تیم امیدوار است که خود را جامع مطالعه را تحریک خواهد کرد تحقیقات بیشتر به اثرات پراکندگی نور بافت-تقلید از رسانه ها برای پیشبرد تلاش برای نوآورانه پزشکی, تکنولوژی تشخیص.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط SPIE–انجمن بین المللی اپتیک و فوتونیک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر