اولین پرسشنامه بررسی برای شناسایی جدایی ممکن است مربوط به مشکلات در گربه ها یافت می شود 13.5 درصد از تمام نمونه گربه ها نمایش داده می شود مسائل بالقوه در خود صاحب غیبت با توجه به یک مطالعه منتشر شده در مارس 15 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط Daiana de Souza ماچادو از Universidade Federal de Juiz de Fora, برزیل, و همکاران.

هر چند بسیاری از مطالعات انجام شده بر صاحب جدایی مشکلات در سگ کار کمی انجام شده است به ارزیابی پتانسیل جدایی-مشکلات مربوط به گربه. با وجود این باور رایج که گربه ها خوشحال هستند که سمت چپ به تنهایی برای مدت طولانی از زمان مطالعات اخیر در گربه ها و صاحبان آنها نشان می دهد که حیوان خانگی گربه ها اجتماعی و توسعه اوراق قرضه با صاحبان آنها.

به منظور ارزیابی جدایی-مشکلات مربوط در گربه, de Souza ماچادو و همکاران ایجاد یک پرسشنامه با استفاده از صاحبان گربه. بر اساس نظر سنجی در مطالعات مشابه با سگ, پرسشنامه خواسته صاحبان به ارائه اطلاعات اولیه در هر cat; توصیف آیا گربه خود را نمایش داده می شود رفتارهای خاصی که مالک غایب بود; و توصیف خود و خود را گربه تعاملات و همچنین گربه محیط زندگی. پرسشنامه داده شد به 130 صاحبان گربه بالغ زندگی در شهر Juiz de Fora در میناس گرایس, برزیل در مجموع 223 تکمیل پرسشنامه (یکی در هر cat).

پس از ارزیابی و طبقه بندی پاسخ برای هر دسته بندی, نویسندگان, آماری, تجزیه و تحلیل نتایج خود را. داده ها نشان داد 13.5 درصد از نمونه برداری گربه (30 از 223) ملاقات کرد حداقل یکی از معیارهای جدایی-مشکلات مرتبط با رفتار مخرب اغلب گزارش (در حال حاضر در 20 از 30 گربه). دیگر رفتار یا حالات ذهنی شناسایی شد: بیش از حد تلفظ صوتی (19 از 30 گربه) نامناسب ادرار (18 گربه) افسردگی-بی تفاوتی (16 گربه) پرخاشگری (11 گربه) و اضطراب-اضطراب (11 گربه) و نامناسب دفع مدفوع (7 cats). داده ها همچنین نشان داد این گربه بودند همراه با خانواده با هیچ زن ساکنان خانوار با صاحبان سن 18 تا 35 سال و/یا خانواده با حداقل دو زن از ساکنان و همچنین با داشتن دسترسی به اسباب بازی (P=0.04) و/یا داشتن هیچ حیوان دیگری در خانه (P=0.04).

این پرسشنامه هنوز هم نیاز به اعتبار سنجی بر اساس مشاهده مستقیم از گربه رفتار است. آن را نیز محدود با تکیه بر صاحبان قادر به دقت تفسیر و گزارش خود گربه’ اقدامات در غیاب آنها (مثلا خاراندن در سطوح طبیعی است در گربه ها هر چند برخی از صاحبان ممکن است در نظر آن را مخرب).

اگر چه وجود دارد کار بیشتری باید انجام شود elucidating ارتباط بین انسان ها و حیوان خانگی گربه ها, این پرسشنامه می تواند به عنوان یک نقطه شروع برای تحقیقات آینده در علاوه بر این به نشان می دهد برخی از عوامل محیطی (مانند اسباب بازی) است که می تواند کمک به گربه ها با جدایی مسائل.

نویسندگان اضافه کردن: “این مطالعه فراهم می کند اطلاعات در مورد نشانه های رفتاری سازگار با جدایی مشکلات مربوط به (SRP) در یک نمونه از جمعیت گربههای و همچنین در مورد شیوه های مدیریت مورد استفاده توسط صاحبان آنها. پرسشنامه شناسایی شده که حدود 13 درصد از گربه ها ممکن است نشانه های سازگار با SRP با توجه به صاحبان آنها گزارش و در نتیجه آن می تواند ابزار امیدوار کننده برای تحقیقات آینده بررسی SRP در گربه است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی