رادیواکتیو ابر بیش از اروپا تا به حال غیر نظامی پس زمینه

مرموز ابر حاوی رادیواکتیو ruthenium-106 که نقل مکان کرد و در سراسر اروپا در پاییز سال 2017 است که هنوز هم آزار اروپا حفاظت در برابر اشعه اشخاص. اگر چه فعالیت غلظت بی ضرر آنها رسیده تا 100 برابر سطوح از آنچه تا به حال بوده است شناسایی بیش اروپا پس از حادثه فوکوشیما. پس هیچ دولتی مسئولیت تا کنون یک پس زمینه های نظامی نمی تواند رد.

محققان در لایبنیتس دانشگاه هانوفر و دانشگاه مونستر (هر دو آلمان) در حال حاضر در بر داشت که از ابری نیست از سرچشمه منابع نظامی — اما نه از غیر نظامی فعالیت های هسته ای ایران. از این رو انتشار ruthenium از یک کارخانه بازفرآوری سوخت هسته ای است قطعی سناریو برای توضیح این حادثه در تابستان 2017. مطالعه منتشر شده در مجله Nature Communications.

پس زمینه

آن است که غیر ممکن است برای ایجاد تمایز روشن بین نظامی و غیر نظامی منابع صرفا بر اساس اندازه گیری ایزوتوپ های رادیواکتیو از ruthenium. برای اولین بار محققان موسسه Radioecology و حفاظت در برابر اشعه در لایبنیتس دانشگاه هانوفر و موسسه Planetology در مونستر دانشگاه موفق به کمیت پایدار ruthenium ایزوتوپ در فیلتر هوا که منتشر شد با رادیواکتیو ruthenium.

در حوزه مطالعه این تیم را ترک متعارف علمی مسیرهای: “ما معمولا اندازه گیری ruthenium ایزوتوپ به بررسی تاریخچه شکل گیری زمین می گوید:” پروفسور Thorsten Kleine از دانشگاه مونستر و اضافه کرد که این روش در اصل برای رسیدگی به سوالات تحقیق در planetology ابزاری بودند در حل این رمز و راز. این واقعیت است که برنامه ruthenium ناشی از فعالیت های هسته ای ایران رخ داده است در مقادیر کوچک و رقیق شده با طبیعی پایدار ruthenium ارائه یک چالش مهم.

از طریق پاک کردن جداسازی شیمیایی از ruthenium فراکسیون از فیلتر هوا و پس از آن با دقت بالا اندازه گیری از طریق اسپکترومتری جرمی محققان تعیین نسبت با ثبات ruthenium از هسته ای منبع. این ruthenium نسبتهای ایزوتوپی موجود در فیلتر سازگار با امضای یک منبع غیر نظامی به ویژه امضای سوخت هسته ای از نیروگاه هسته ای. یک پس زمینه نظامی (مانند تولید سلاح درجه پلوتونیوم) را می توان رد کرد.

بعلاوه با دقت بالا اندازه گیری فعال محققان به منظور جلب بیشتر نتیجه گیری. “ایزوتوپ امضا کشف شده در فیلتر هوا نمایشگاه هیچ شباهت با سوخت هسته ای متعارف غربی تحت فشار یا آب جوش راکتور. آن است که سازگار با ایزوتوپ امضای یک نوع خاص از روسیه, راکتورهای آب تحت فشار بودم-VVER سری. در سراسر جهان حدود 20 راکتور از این نوع VVER در حال حاضر عملیاتی” مشخص پروفسور گئورگ Steinhauser از لایبنیتس دانشگاه هانوفر.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مونستر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>