سریع تکامل در ماهی: ژنومی و تغییرات در عرض یک نسل

تکامل است که معمولا به عنوان یک فرایند آهسته با تغییرات در صفات در حال ظهور بیش از هزار نفر از نسل تنها. در طول سال های اخیر تحقیقات نشان داده است که سازگاری صفات خاص رخ می دهد با سرعت بیشتری. با این حال تعداد بسیار کمی از مطالعات خارج از میکروارگانیسم ها قادر به نشان می دهد تجربی چگونه به سرعت انتخاب طبیعی شکل کل ژنوم.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر دانیل Berner در دانشگاه بازل وزارت علوم محیط زیست در حال حاضر ارائه مدرکی برای تکامل سریع در یک نسل با استفاده از threespine stickleback ماهی به عنوان مدل ارگانیسم. پنج سال مطالعه ترکیب کار آزمایشگاه رشته آزمایش های ریاضی مدل سازی و تجزیه و تحلیل ژنوم.

زیستگاه: دریاچه ها و رودخانه ها

در دریاچه کنستانس منطقه stickleback باید سازگار با محیط زیست زیستگاه های مختلف — دریاچه ها و رودخانه ها. به بررسی چگونه به سرعت انطباق رخ می دهد در سراسر ژنوم دریاچه و رودخانه-خانه ماهی عبور شد و در آزمایشگاه بیش از چندین نسل است. ژنوم از دو اکوتیپ شد و در نتیجه مخلوط و در نتیجه متنوع ژنتیکی تجربی جمعیت.

در مرحله دوم محققان منتشر شد هزاران نفر از این تجربی ماهی به یک, طبیعی رودخانه زیستگاه بدون مقیم stickleback افشای آنها را به انتخاب طبیعی است. پس از یک سال باقی مانده ماهی شد دوباره و بررسی ژنتیکی.

“این فرضیه از این آزمایش این بود که در این رودخانه زیستگاه است که در آن حیوانات آزمایشگاهی به حال برای زنده ماندن انواع ژنتیکی اصلی رودخانه جمعیت را در فرکانس افزایش می دهد می گوید:” Berner. “ما تا به حال هیچ ایده که آیا این امر می تواند قابل اندازه گیری در یک نسل است.”

تجزیه و تحلیل ژنوم تایید فرضیه

برای ثبت تغییرات بالقوه در ژنوم محققان برای اولین بار تا به حال برای شناسایی DNA مناطق به احتمال زیاد به هدف توسط انتخاب طبیعی است. برای انجام این کار آنها در مقایسه با اصلی دریاچه و رودخانه جمعیت بر اساس توالی DNA داده است. این نشان داد صدها نفر از مناطق در ژنوم به احتمال زیاد مهم برای تطبیق با دریاچه و رودخانه شرایط. دقیقا در این مناطق تجربی جمعیت را توالی DNA اطلاعات از قبل و بعد از میدان آزمایش شد و سپس نسبت به شناسایی تغییرات در فرکانس مولفه های ژنتیکی.

نتیجه حمایت از فرضیه: به طور متوسط در فرکانس ریور گونه افزایش حدود 2.5% در هزینه دریاچه انواع. “این تفاوت ممکن است به نظر می رسد در نگاه اول است اما واقعا قابل توجهی که تعمیم بیش از چند ده نسل می گوید:” Berner. این آزمایش نشان می دهد که تکامل رخ می دهد بسیار سریع درست در مقابل چشمان ما — و نه تنها در میکروارگانیسم ها. “چنین سریع تکامل ممکن است کمک به برخی از موجودات زنده برای مقابله با جریان سریع تغییرات زیست محیطی ناشی از انسان” Berner نتیجه می گیرد.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه بازل. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>