ضبط-انتقال داده ها با استفاده از ليزر سوليتون کریستال

استرالیا و کانادا محققان به رهبری پروفسور David J. خزه در دانشگاه سوئين برن و استاد افتخاری در Institut National de la Recherche Scientifique (INRS) قادر به دستیابی به رکورد جهانی-انتقال داده ها بیش از 75 متر از استاندارد فیبر نوری با استفاده از یک طبقه قدرتمند از مارپیچ-شانه ای به نام ساليتون کریستال.

“این یکی از کارآمد ترین سیستم های انتقال اجرا شده در یک استاندارد شبکه های مخابراتی با توجه به ضبط مقدار زیادی از اطلاعات است که می تواند کد گذاری و تبلیغ در یک فیبر نوری با حداقل از دست دادن داده ها می گوید:” پروفسور روبرتو Morandotti از INRS همکاری نویسنده از مطالعه منتشر شده در 22 مه در طبیعت ارتباطات و همکار دراز مدت از پروفسور ماست.

شبکه های مخابراتی و استفاده از بسیاری از فرکانس های مختلف و یا رنگ برای انتقال اطلاعات به عنوان آنجا که ممکن است. زمان شبکه به طور معمول نیاز به یک لیزر جداگانه برای هر رنگ است که دشوار و پرهزینه به راه اندازی به درستی. “در اینجا ما تصمیم به استفاده از یک میکرو شانه به جای چندین لیزر. مانند مو در شانه ما می تواند تولید یک مجموعه ای از فرکانس است که به همان اندازه دور و فاز و دامنه آن می تواند به راحتی و دقیقا کنترل شده” توضیح می دهد که Morandotti. توانایی تامین تمام طول موج با یک جمع و جور یکپارچه تراشه جایگزین بسیاری از موازی لیزر ارائه می دهد بیشترین بهره را از نظر عملکرد و مقیاس پذیری و مصرف برق.

“ما در زمان استفاده از این واقعیت است که یک فرکانس شانه می تواند با ایجاد یک دستگاه شناخته شده به عنوان میکرو حلقه تشدید کننده. قبل از این کار یک خوبی رفتار شانه و در نتیجه به اصطلاح حفره ساليتون مورد نیاز ویژه و منحصر به فرد تعادل بین رنگ پراکندگی و غیر خطی. از جمله شانه به طور معمول دشوار است برای تولید و ایجاد ثبات و واقعا قدرت کارآمد حتی تحت شرایط ایده آل بنابراین محققان به روش جدیدی را برای رسیدن به آنها را برای مخابرات اهداف است. در صورتی که microresonator است که به درستی طراحی شده است برای به دست آوردن یک صلیب نقطه بین نوری حالت های پشتیبانی شده توسط این دستگاه که به نوبه خود باعث ایجاد حق شرط برای تحقق یک نوع متفاوت از میکرو شانه پیشرو به اصطلاح کریستال سالیتون است که هر دو قوی و کاربر پسند” توضیح می دهد که استاد Morandotti.

این کار نشان می دهد که قابلیت های نوری میکرو شانه به انجام و خواستار عملی نوری شبکه های ارتباطات است. به گفته پروفسور Morandotti پیشنهاد مکانیزم می تواند به صورت تجاری به اجرا در 5 سال از هم اکنون پس از شبیه میکرو حلقه رسنترس در نظر گرفته شده برای کمتر خواستار برنامه های کاربردی مانند فیلترینگ در حال حاضر به خوبی شناخته شده و به صورت تجاری در دسترس است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Institut national de la recherche scientifique – INRS. Original نوشته شده توسط آدری-Maude Vézina. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im