بازتاب نور خورشید برای خنک کردن سیاره باعث خواهد شد دیگر تغییرات جهانی

چگونه می تواند جهان در مبارزه با ادامه افزایش درجه حرارت جهانی? چگونه در مورد سایه زمین از بخشی از گرمای خورشید با تزریق استراتوسفر با بازتاب ذرات معلق در هوا? پس از تمام آتشفشانهای آیا اساسا همان چیزی که البته در کوتاه نمایشی انفجار: هنگامی که یک کوههای آتشفشان فوران آن انفجار خوب خاکستر به فضای که در آن ذرات معطل می تواند به عنوان یک نوع از پوشش ابر بازتاب تابش خورشیدی را به فضا و به طور موقت خنک کننده این سیاره است.

برخی از محققان در حال بررسی پیشنهادات برای مهندس اثرات مشابه به عنوان مثال با راه اندازی بازتاب ذرات معلق در هوا به استراتوسفر — از طریق هواپیما بالن و حتی بالن — به منظور جلوگیری از گرمای خورشید و مقابله با گرمایش جهانی. اما چنین خورشیدی geoengineering طرح آنها به عنوان شناخته شده اند می تواند از دیگر اثرات طولانی مدت در آب و هوا.

در حال حاضر دانشمندان در دانشگاه فنی ماساچوست دریافته اند که خورشیدی geoengineering را به طور قابل توجهی تغییر extratropical طوفان آهنگ — مناطق در وسط و بالا عرض های جغرافیایی که در آن طوفان فرم در طول سال هستند و سازی توسط جریان جت در سراسر اقیانوس ها و زمین است. Extratropical طوفان آهنگ به افزایش extratropical مکش و نه خود گرمسیری عموزاده طوفان است. قدرت extratropical طوفان آهنگ های تعیین فراوانی و شدت طوفان مانند و نه’easters در ایالات متحده است.

این تیم در نظر گرفته آرمانی سناریو است که در آن تابش خورشیدی منعکس شد به اندازه کافی برای جبران گرم است که رخ می دهد اگر دی اکسید کربن به چهار برابر در غلظت. در تعدادی از جهانی آب و هوا مدل تحت این سناریو قدرت طوفان آهنگ در هر دو نیمکره شمالی و جنوبی به طور قابل توجهی تضعیف در پاسخ.

تضعیف طوفان آهنگ معنی کمتر قدرتمند طوفان زمستان اما این تیم اخطار می دهد که ضعیفتر آهنگ طوفان همچنین منجر به راکد شرایط به خصوص در فصل تابستان و کمتر باد به دور پاک کردن آلودگی هوا. تغییرات در باد نیز می تواند تاثیر گردش آب های اقیانوس ها و به نوبه خود ثبات ورق یخ.

“حدود نیمی از جمعیت جهان زندگی در extratropical مناطق که در آن طوفان آهنگ های تسلط بر آب و هوا می گوید:” چارلز گرتلر یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه MIT Department of زمین های جوی و علوم سیاره ای (EAPS). “نتایج ما نشان می دهد که انرژی خورشیدی geoengineering نمی خواهد به سادگی معکوس تغییر آب و هوا. به جای آن پتانسیل خود را برای وادار رمان تغییرات در آب و هوا.”

گرتلر و همکارانش خود را منتشر کرده اند نتایج این هفته در مجله تحقیقات ژئوفیزیک نامه. نویسندگان شامل EAPS استاد پل o’gorman همراه با بن Kravitz از ایندیانا دانشگاه جان مور از پکن طبیعی دانشگاه, استیون Phipps از دانشگاه تاسمانی و Shingo واتانابه از ژاپن آژانس دریایی-زمین علم و فناوری

نه چندان آفتابی تصویر

دانشمندان قبلا مدل چه آب و هوای زمین ممکن است مانند نگاه کنید اگر خورشیدی geoengineering حالات شدند و به بازی کردن در مقیاس جهانی با نتایج مختلط. از یک طرف پاشش ذرات معلق در هوا به استراتوسفر را کاهش می دهد ورودی حرارت خورشیدی و به درجه مقابله با گرم شدن کره زمین ناشی از انتشار دی اکسید کربن. از سوی دیگر چنین خنک کننده از سیاره جلوگیری می کند دیگر گازهای گلخانه ای ناشی از اثرات مانند منطقه ای کاهش بارندگی و اسیدی شدن اقیانوس.

نیز وجود داشته اند نشانه هایی که عمدا کاهش تابش خورشیدی خواهد کوچک شدن اختلاف درجه حرارت بین زمین در استوا و قطب و یا در آب و هوا اصطلاح تضعیف این سیاره meridional گرادیان دما خنک کننده خط استوا در حالی که قطب همچنان گرم است. این آخرین نتیجه بود به خصوص جذاب به گرتلر و o’gorman.

“طوفان آهنگ خوراک از meridional متوسط شیب و طوفان آهنگ جالب هستند چرا که آنها به ما کمک کند به درک افراط و آب و هوا” گرتلر می گوید. “بنابراین ما علاقه مند در چگونه geoengineering تحت تاثیر طوفان آهنگ.”

این تیم نگاه چگونه extratropical آهنگ طوفان ممکن است تغییر تحت یک سناریو خورشیدی geoengineering شناخته شده به دانشمندان آب و هوا به عنوان آزمایش G1 از Geoengineering مدل Intercomparison پروژه (GeoMIP) یک پروژه فراهم می کند که انواع geoengineering سناریو برای دانشمندان به اجرا در مدل های آب و هوا به ارزیابی های مختلف آب و هوا اثرات.

G1 آزمایش فرض آرمانی سناریو که در آن یک خورشیدی geoengineering طرح بلوک به اندازه کافی تابش خورشیدی به متعادل شدن کره زمین است که رخ می دهد اگر غلظت دی اکسید کربن به چهار برابر.

محققان با استفاده از نتایج حاصل از مدل های آب و هوایی اجرا رو به جلو در زمان تحت شرایط G1 آزمایش. آنها همچنین با استفاده از نتایج حاصل از یک پیچیده تر geoengineering سناریو با دو برابر شدن غلظت دی اکسید کربن و ذرات معلق در هوا تزریق به استراتوسفر در بیش از یک طول و عرض جغرافیایی. در هر مدل آنها ثبت شده روز به روز تغییر در فشار هوا در سطح دریا فشار در نقاط مختلف در طول طوفان آهنگ. این تغییرات را منعکس عبور از طوفان و اندازه گیری طوفان آهنگ انرژی است.

“اگر ما نگاهی به واريانس در سطح دریا فشار ما یک حس چگونه اغلب و به چه شدت طوفان تصویب بیش از هر منطقه” گرتلر توضیح می دهد. “ما پس از آن میانگین واریانس در سراسر extratropical منطقه به طور متوسط ارزش طوفان آهنگ قدرت برای نیمکره شمالی و جنوبی.”

ناقص متعادل

نتایج خود را در مدل های آب و هوایی نشان داد که انرژی خورشیدی geoengineering خواهد تضعیف طوفان آهنگ در هر دو نیمکره شمالی و جنوبی. بسته به سناریو آنها در نظر گرفته مسیر توفان در نیمکره شمالی خواهد بود 5 تا 17 درصد ضعیف تر از آن است که امروز.

“ضعیف طوفان آهنگ در هر دو نیمکره به معنی ضعیف تر طوفان های زمستانی بلکه منجر به راکد آب و هوا است که می تواند تاثیر امواج گرما,” گرتلر می گوید. “در تمام فصول این می تواند تحت تاثیر قرار تهویه از آلودگی هوا. آن را نیز ممکن است منجر به تضعیف چرخه آب با منطقه ای کاهش بارندگی. این خوب نیست تغییرات در مقایسه با پایه آب و هوا است که ما استفاده می شود.”

محققان کنجکاو برای دیدن چگونه همان طوفان آهنگ به پاسخ فقط گرمایش جهانی به تنهایی و بدون علاوه بر این از اجتماعی geoengineering به طوری که آنها زد مدل های آب و هوایی دوباره تحت چندین گرمایش-تنها حالات. جای تعجب آنها در بر داشت که در نیمکره شمالی, گرم شدن کره زمین نیز تضعیف طوفان آهنگ توسط همان قدر که با علاوه بر این از خورشیدی geoengineering. این نشان می دهد خورشیدی geoengineering و تلاش برای خنک کردن زمین با کاهش ورودی گرما نمی خواهد انجام این کار بسیار برای تغییر گرمایش جهانی اثرات حداقل در طوفان آهنگ — گیج کننده نتیجه است که محققان مطمئن نیستید که چگونه به توضیح نیست.

در نیمکره جنوبی وجود دارد یک داستان کمی متفاوت است. آنها دریافتند که گرمایش جهانی به تنهایی تقویت خواهد کرد طوفان آهنگ وجود دارد در حالی که علاوه بر این از خورشیدی geoengineering خواهد جلوگیری از این تقویت و حتی بیشتر را تضعیف طوفان آهنگ وجود دارد.

“در نیمکره جنوبی بادها درایو اقیانوس گردش خون است که به نوبه خود می تواند بر جذب دی اکسید کربن و ثبات یخ های قطب جنوب, ورق” o’gorman می افزاید. “پس چگونه طوفان آهنگ تغییر بیش از نیمکره جنوبی است و بسیار مهم است.”

این تیم همچنین مشاهده شده است که تضعیف آهنگ طوفان به شدت در ارتباط با تغییرات در درجه حرارت و رطوبت. به طور خاص مدل های آب و هوایی نشان داد که در پاسخ به کاهش ورودی خورشیدی تابش استوا سرد به طور قابل توجهی به عنوان قطب همچنان گرم است. این کاهش گرادیان دما به نظر می رسد به اندازه کافی برای توضیح تضعیف طوفان آهنگ — یک نتیجه است که این گروه برای اولین بار به نشان می دهد.

“این کار برجسته که خورشیدی geoengineering است نه معکوس تغییر آب و هوا است اما جایگزین کردن یکی از بی سابقه آب و هوا دولت دیگر” گرتلر می گوید. “بازتاب نور خورشید نیست کامل متعادل به اثر گلخانه ای است.”

می افزاید: o’gorman: “دلایل متعددی وجود دارد برای جلوگیری از انجام این کار و به جای آن به نفع کاهش تولید گازهای گلخانه ای از CO2 و دیگر گازهای گلخانه ای است.”

این پژوهش تامین شد, در بخش, توسط بنیاد ملی علوم ناسا و صنعت و بنیاد حامیان دانشگاه MIT برنامه مشترک در علم و سیاست جهانی تغییر دهید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>