ریمیکس گوشته نشان می دهد در اوایل شروع تکتونیک صفحه ای

جدید Curtin University پژوهش در remixing زمین طبقه ای عمیق داخلی نشان می دهد که جهانی پلیت تکتونیک فرآیندهای که نقش محوری در وجود زندگی بر روی زمین آغاز به کار حداقل 3.2 میلیارد سال پیش.

منتشر شده در طبیعت علمی گزارشمحققان از دانشگاه Curtin زمین پویایی گروه تحقیقاتی re-تجزیه و تحلیل داده جهانی برای تشخیص تغییرات ناگهانی در خصوصیات شیمیایی بازالت و komatiite گدازه سنگ و معتقد شده اند به دست آمده از زمین را بالا و پایین گوشته لایه ها و فوران به سطح بین دو تا چهار میلیارد سال پیش.

محقق دانشجوی دکتری آقای حامد Gamal El Dien از Curtin از زمین و علوم سیاره ای وجود دارد گفت: خیلی علمی بحث بر سر تاریخ شروع دقیق تکتونیک صفحه ای بر روی زمین است.

“برخی از دانشمندان بر این باورند تکتونیک صفحه ای تنها شروع به کار از حدود 800 میلیون سال پیش در حالی که دیگران فکر می کنم آن می تواند به عنوان دور برگشت به عنوان چهار میلیارد سال پیش بلافاصله پس از شکل گیری سیاره ما” آقای Gamal El Dien گفت.

“تا کنون تقریبا تمام شواهد مورد استفاده در این بحث آمد به ندرت از حفظ سطح زمین شناسی پروکسی و کمتر توجه شده است به رکورد نگه داشته و توسط زمین اعماق گوشته — این است که تحقیقات ما می آید.

“برای اولین بار ما قادر به نشان می دهد که یک تغییر قابل توجهی در ترکیب گوشته (یا عمده گوشته remixing) آغاز شده و حدود 3.2 میلیارد سال پیش نشان می دهد جهانی بازیافت از سیاره پوستهای مواد در آن گوشته لایه که به اعتقاد ما نشان می دهد شروع جهانی پلیت تکتونیک فعالیت است.”

در اولین مرحله از زمین سیاره ای تمایز این سیاره بود تقسیم به سه لایه اصلی: هسته گوشته و پوسته است. دانشمندان بر این باورند که وجود دارد بسیار کمی remixing بین سبک پوسته و بسیار متراکم تر گوشته تا شروع تکتونیک صفحه ای.

با این حال از طریق انجام فرآیند فرورانش برخی از فندک پوستهای مواد انجام شده به متراکم تر اعماق زمین و ریمیکس با گوشته. سوال این محققان سپس پرسیده شد که آیا این جهانی و کل-گوشته remixing روند شروع کنم ؟

“نگه داشتن پایه فرآیند فرورانش در ذهن ما hypothesise کهن که نمونه های سنگ بر روی پوسته هستند که در نهایت منابع از اعماق گوشته باید مدرک عمده ‘تکان دهنده’ در گوشته لایه مارک شروع صفحه فرورانش به عنوان یک جزء حیاتی از پلیت تکتونیک فرآیندهای” آقای Gamal El Dien گفت.

برای تکمیل این تحقیقات این تیم نگاه کرد در آن زمان تنوع ایزوتوپی و ترکیب شیمیایی از حدود 6,000 گوشته مشتق شده بازالتی و komatiitic گدازه سنگ مورخ به بین دو تا چهار میلیارد سال است.

تحقیقات co-نویسنده John Curtin استاد برجسته استرالیایی و برنده جایزه استاد همکار ژنگ-شیانگ Li سر زمین پویایی گروه تحقیقاتی گفت: تحقیقات بسیار قابل توجهی در درک پویا تکامل از سیاره ما است.

“صفحه تکتونیکی فعالیت بر روی این سیاره است که مسئول برای تشکیل مواد معدنی و منابع انرژی. همچنین نقش حیاتی برای موجودیت بشر است. تکتونیک صفحه ای یافت منحصر به فرد از عمل بر روی زمین شناخته شده تنها سیاره قابل سکونت” استاد لی گفت.

“ما از طریق تجزیه و تحلیل گذشته نگر از گوشته مشتق شده از نمونه های ما کشف کرد که پس از اولیه شیمیایی طبقه بندی و تشکیل یک پوسته سخت در اولین میلیارد سال از زمین را 4.5 میلیارد سال سابقه وجود دارد در واقع عمده مواد شیمیایی ‘هم بزنید تا برخی از 3.2 میلیارد سال پیش.

“ما این را ‘هم بزنید تا به عنوان اولین شواهد مستقیم از اعماق زمین است که تکتونیک صفحه ای آغاز شده بیش از 3 میلیارد سال پیش منجر به یک گام تغییر در ترکیب گوشته به دنبال آن اکسیژن از جو و تکامل زندگی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه Curtin. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>