از راه دور-اولین شرکت های دیگری هستند Covid-19 فاجعه

به علاوه: یک سنت از قدرت پردازش در گوگل یک بحث کاغذ توالت تصمیم گیری و گیج کننده جدید Netflix سیاست.

این آخر هفته روز یادبود همانطور که در حقيقت با روز یادبود این چیزی که خواهد شد بیش از. این چیزی است که ما می گفتند یک زن و شوهر از سال پیش. ما هنوز در حال گفتن آن فقط در حال حاضر ما در حال صحبت کردن در مورد روز یادبود 2021. خبر خوب این است که سال آینده به تعطیلات می افتد در آخرین تاریخ ممکن, مارس 31. بنابراین ما باید زمان بیشتری را برای واکسن!

در حال حاضر این ستون هفتگی برای همه رایگان است برای دسترسی به. به زودی تنها سیمی مشترکین را دریافت متن به عنوان یک خبرنامه. شما می خواهید به نگه داشتن خواندن آن را در صندوق پستی خود را با اشتراک های سیمی (با تخفیف 50%)و در روند گرفتن همه ما شگفت انگیز تکنولوژی پوشش در چاپ و آنلاین.

Image may contain Logo Symbol and Trademark
به نظر ساده

مانند بسیاری از شما من مشغول به کار از خانه به مدت دو ماه در حال حاضر. من هیچ ایده زمانی که من در دفتر باز خواهد شد و یا اینکه آیا من احساس راحت شدن در آسانسور به سمت بالا به من کوچک کاری که آن را می کند. آن همه بستگی به این ویروس. اما در چند هفته گذشته بوده است وجود دارد افزایش بحث در مورد چگونه ممکن است این مسئله به دلیل دفاتر ممکن است هرگز از حد از یک چیز دیگر—حتی زمانی که Covid-19 بحران عبور می کند. به طور مشترک محیط کاری بیش از ؟

همانطور که با بسیاری از چیزهای صنعت فن آوری است که منجر به راه. Facebook و Google گفت: کارکنان در اوایل این ماه که نمی توان آنها را ملزم به نشان می دهد تا حداقل تا سال 2021: زوکربرگ بعد اضافه کرد که او انتظار دارد که تا سال 2030 نیمی از نیروی کار خواهد بود WFH. توییتر مدیر عامل شرکت جک دورسی کاهش یافته و کفش دیگر امیدوار کارکنان خود را که آنها هرگز مجبور به عبور از آستانه از شرکت louche ساختمان ستاد دوباره اگر آنها اهمیتی نمی دهند ، او بعد از تمدید این پیشنهاد را به کارگران خود را در مربع است. واژه “دائم WFH” شروع به روند. سپس مدیر عامل شرکت Coinbase برایان آرمسترانگ اعلام کرد که پس از قرنطینه خود شرکت خواهد بود “دوراول” عملیات. “پس از یک دوره WFH ما فکر می کنم از راه دور کار می کنند (و یا در دفتر و قسمت کنترل از راه دور) هستند گزینه های است که بسیاری از مردم از جمله استعدادهای برتر ما در حال تمرکز بر استخدام خواهد آمد انتظار از کارفرمایان. آن را نیز بدان معنی است که ما می تواند جذب استعدادهای برتر از سراسر جهان است.” ستون در بود Shopify مدیر عامل شرکت Tobi Lutke که توییتی که شرکت “دیجیتال به طور پیش فرض” و اعلام کرد که “دفتر مداری است.”

وجود طنز در اینجا. برای سال های گوگل و مقلدان شده اند شناخته شده برای اسراف مزایای عرضه شده به کارکنان خود را. ثبت نام با یکی از غول دره سیلیکون و شما دریافت می کنید سه مربع یک روز تمیز کردن خشک, کوتاهی مو خدمات پزشکی و حتی ماساژ. آن را مانند جای خوب تنها با جلسات و OKRs. وجود دارد به طور کلی دلایل منطقی برای این pampering: یکی این است که جذاب در محل کار را جذب و حفظ بهترین کارکنان; دوم این است که تمام کسانی که امکانات مطمئن شوید که کارکنان صرف به عنوان بسیاری از بیدار شدن ساعت در دفتر به عنوان امکان پذیر است. (شامل: راحت نیمکتها اگر شما می خواهید به صرف چند nonwaking ساعت در محوطه دانشگاه.)

اما در حال حاضر این پیام به نظر می رسد: خانه بمانند. که راه را برای قرعه کشی استعداد.

وجود دارد یکی دیگر از روند مرتبط با: پایان سفر کسب و کار. قادر و یا تمایلی به هاپ در یک پرواز ویروس انکوباتور مردم مدیریت برای به دست آوردن با جلسات از راه دور. من در شام به تازگی این زوج چند از روزنامه نگاران با پنج اجرائی—ما آن را با زوم البته—و جنیفر تجدا رئیس PagerDuty شد marveling در چگونه او دیگر از دست دادن دو روز به بازدید از یک واحد مشتری اما انجام ماموریت خود را از راه دور. به طور کلی تمام مدیران اجرائی بودند احساساتی در مورد چقدر خوب نتايج حاصل از کار و ماندن در خانه.

این نتایج را تهدید به سرنگونی عقل متعارف است که کار می رود بهتر است اگر ما جمع آوری آن را انجام دهد. اگر شرکت های فن آوری می تواند انتشار محصولات بزرگ بدون استقرار توسعه دهندگان در worktables فروش مردم می تواند معاملات از راه دور و روزنامه نگاران می تواند به نوشتن داستان فوتی و فوری از خود شیروان چرا زحمت به ترک خانه Covid یا هیچ Covid? کمین در پس زمینه از همه این است که یک مشکل سوال: تعامل انسان واقعی مبالغه?

به نظر می رسد مضحک سوال. در عین حال در اینجا ما با داده های ظاهری ثابت کند که کسب و کار با این نسخهها کار بهترین زمانی که ما در حال و نه دفتر و نه در سفر و دیدن یکدیگر تنها از طریق شیشه ای ما را نمایش می دهد.

خواننده من و نه خرید آن. نظر من این است که شما ممکن است قادر به گرفتن برای یک زمان بسیار طولانی بدون تعامل فیزیکی. اما در نهایت آن را گرفتن با شما است. در مشاهده و تجربه قوی در روابط کسب و کار ما توسعه را از طریق چهره به چهره و تعامل سخت برای اندازه گیری, اما غالبا کمک به ما نزدیک, معاملات بهبود کار ما و ترویج کنید. (آنها همچنین می تواند منجر به شغل جدید است که ممکن است توضیح دهد, در بخش, که چرا شرکت های مشتاق به نگه داشتن ما housebound.)

به علاوه آن را بیشتر سرگرم کننده است. که یک نوار بالا با توجه به نحوه تلخ WFH می توانید دریافت کنید.

معلوم می شود که مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا با من موافق. در مصاحبه با نیویورک تایمزگفت: این امر می تواند یک اشتباه به “overcelebrate” افزایش بهره وری از کارمندان خانه نشین. “یکی از چیزهایی که من احساس است که شاید ما در حال سوزاندن برخی از سرمایه اجتماعی ما ساخته شده است تا در این مرحله که در آن ما همه کار از راه دور” او گفت:. “چه اندازه است؟”

فقط به این دلیل که ما نمی توانیم اندازه گیری ارزش در زندگی واقعی تعامل به این معنا نیست که کار ما نیست در نهایت رنج می برند از عدم آن است. و یا به عنوان جونی میچل می گوید: “شما نمی دانید که آنچه شما کردم تا آن را رفته است.” جونی ملاقات Satya.

Image may contain Label Text Symbol and Sign
سفر در زمان

در کتاب من در مورد گوگل در این پیچیده, من شرح داده شده در طول چگونه قدرت پردازش شد پخته شده به شرکت محل کار. بخشی از حساب من شرح داده شده یک پست وبلاگ در مورد onboarding از یک مهندس نرم افزار به نام تیم بری. (او به تازگی در اخبار برای عموم اعلام خروج خود را از آمازون, انگیزه های اخلاقی عوامل):

در آوریل 2010 یک مهندس نرم افزار به نام Tim Bray وبلاگ تجربیات خود را به عنوان یک Noogler در یک روز در کوه مشاهده. او از خواب بیدار در گوگل آپارتمان موقتی در حالی که بازدید از خانه اش پایگاه در سیاتل. او گرفتار یک گوگل با اتوبوس به دانشگاه انجام یک کمی از کار با استفاده از گوگل Wi-Fi عرضه به مسافران پس از رسیدن در زمان به صورت رایگان صبحانه در یکی از Google کافه. برای ناهار یک همراه و همدم او را به جیا کافه در سراسر چند پارکینگ شناخته شده برای آن بسیار عالی سوشی. (پنج شنبه بود دیگ داغ روز است.) بعد از آن در بعد از ظهر او می خواست به خرید یک دوربین جدید پس از او قرض گرفته شده یکی از رایگان الکتریکی-طراحی تویوتا Priuses در دسترس کارکنان و سوار به یک بهترین خرید خود را خرید. در 6:30 pm کسی گفت: “شام ؟” و او به همراه همکاران خود را به دیگری, گوگل, کافه, غذا خوردن, نقاشی با آبرنگ روی گچ در جداول پیک نیک به عنوان خورشید مجموعه ای بیش از دامان استخر, والیبال ساحلی دادگاه و اندازه کامل ماکت T. rex فسیلی به نام “استن.”

Image may contain Symbol
از من بپرسید یک چیز

رودریگو می نویسد: “در زمانی که مردم در حال squirreling دور کوه از کاغذ توالت از آن آسان است به از دست رفته مرگ یک محصول که دریافت بسیار کمی هیاهو هنگامی که آن را وارد بازار گردید و حتی کمتر از زمانی که اسکات تصمیم به کشتن آن: تیوبلس کاغذ توالت. آن شگفت انگیز بود. سریع به جلو به اوایل این سال وقتی که من رفتم به دوباره مرتب TP من از آمازون. خارج از بورس. که زمانی که من شروع به نگران شدن. شروع کردم به گوگل ” اسکات تیوبلس کاغذ توالت قطع?’ مطمئن شوید به اندازه کافی من در بر داشت یک Facebook صفحه ای که تا به حال یک لیست بزرگ از مردم درخواست اسکات را به ما TP. تماس های مکرر توسط طرفداران برای اسکات را به ما TP شده اند ملاقات limpest از پاسخ. از آن زمان به بعد من سعی کردم تماس گرفتن با اخبار محلی بی بی سی, ملی, اخبار, اساسا هر کسی که گوش می دهد اما فایده ای نداشت.”

پس از من قرار داده و هیچ محدودیتی برای آنچه که می خواسته می شود در این فضا رودریگو من نمی خواهد در مورد شکایت خود را بالا بردن این وسواس عجیب و غریب. اما من احساس می کنم کمی فریب خورده زمانی که من را به این و کشف کرد که نیویورک تایمزکمتر نوشت: یک مقاله غواصی عمیق به اسکات قطع تیوبلس کاغذ توالت. آن را مانند وودوارد و برنشتاین! کسی گوش! من خوشحال هستم به خواسته می شود در مورد هر چیزی—و من به شدت اصرار خوانندگان به درخواست دور چون شما متوجه خواهید شد که اگر من نمایش داده شد در مورد کاغذ توالت در هر بشکه پایین بودن خراشیده. اما اگر شما در حال رفتن به ولگرد از “چه بود استیو جابز بود ؟” یا “خواهد Facebook نظارت هیئت مدیره کار می کند ؟” حداقل من چیزی که رقبای من نوشته شده نیست معادل آن از تحصیلات تکمیلی پایان نامه در.

شما می توانید با ارسال سوالات به [email protected] نوشتن درخواست لوی در خط موضوع.

پایان زمان نیوز

Netflix اعلام کرد که انصراف از حساب های کاربری که نمی جریان هر چیزی در یک سال مگر اینکه آنها می گویند آنها می خواهند به نگه داشتن عضویت. یک شرکت صرف نظر کردن مداوم جریان درآمد فقط به خاطر یک مشتری نیست با استفاده از خدمات خود را? ما باید درباره پایان جهان!

Image may contain Label Text Symbol and Sign
تاریخ و زمان آخرین اما نه کم

است موفقیت این زوم عروسی—دقت وقایع توسط نیکول Pajer—یک ضد به استدلال من در حمایت از تعامل انسان واقعی? اجازه دهید که از زن و شوهر خوشحال در چند سال به عنوان آنها به نوبه خود صفحات خود را روی صفحه نمایش شات دفترچه.

پس از آن وجود دارد برندان Koerner تند و تلخ حساب خود را 12 ساله شجاع, نقشه گوگل, سفرنامه یک جزئی-لیگ برتر-ورزشگاه سفر که هرگز اتفاق می افتد. من امیدوارم که یک روز آنها را ببینید پورتلند دریا سگ بازی در ورزشگاه خانگی خود در ایالت مین است. شاید در سال 2022?

واقعی آهنگساز. نوازندگان واقعی. اما هوش مصنوعی هادی—شاید خود را با استفاده از بیومتریک—remixes در زمان واقعی به ارائه یک شخصی موسیقی متن فیلم به زندگی خود را. در اینجا داستان من در LifeScore, cofounded توسط یکی از مخترعان از سیری.

سیمی را مگان Molteni طول می کشد دوره آنلاین است که شما واجد شرایط به عنوان یک مخاطب تحقیقی. شما می توانید آن را در حالی که WFH!

که آن را برای این هفته است. لذت بردن از شکستن. فقط نپرسید که بیش از حد سخت و چه آن را به یک استراحت از.

Image may contain Logo Symbol and Trademark

همین حالا آینده مشترک-تنها نسخه از این ستون. اشتراک سیمی (50 ٪ off برای خوانندگان متن) امروز.


اگر شما خرید چیزی را با استفاده از لینک ها در داستان ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون. بیشتر بدانید.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • چقدر یک انسان زندگی در واقع با ارزش است ؟
  • همه گیر انتقاد خیابان اصلی: “ما در حال تلاش برای زنده ماندن”
  • همه چیز ما در مورد Covid-19 آنتی بادی آزمایش (تا کنون)
  • راه هایی برای آرام ماندن و استراحت در طول قرنطینه
  • سوالات متداول و راهنمای خود را به همه چیز Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im