کار از راه دور دارای قدرت پردازش آن تا زمانی که شما می خواهید یک توسعه

شرکت هایی مانند Facebook و توییتر انتظار می رود بسیاری از کارکنان به کار دور از مقر پس از همه گیر. که خواستار تغییر در شرکت های بزرگ کشت.

در صنعت فن آوری اساطیر منطقه خلیج سان فرانسیسکو است بی همتا بوته از ایده ها و اعدام است. شرکت هایی مانند Facebook پیشنهاد سخاوتمندانه حقوق و سهام جایزه به فریب کارکنان در دره سیلیکون را بیش از حد گرم در بازار کار. آنها برای برخی از کشور گران ترین فضای اداری و قدرت پردازش است که برای اطمینان از کارگران صرف مقدار زیادی از زمان در داخل آن از جمله رفت و آمد شاتل, مواد غذایی, کوتاهی مو و لباس های شسته شده.

دو ماه از بیماری همه گیر موظف به کار از خانه در حال حاضر برخی از تکنولوژی تیتان سوال که ارتدکسی. Facebook مارک زوکربرگ مدیر عامل گفت در یک شرکت videostream هفته گذشته که کار از راه دور خواهد بود یک گزینه برای جدید ترین و موقعیت موجود گفت: “در آستانه او انتظار دارد که نیمی از این شرکت به زحمت خارج از دفتر شرکت به عنوان به زودی به عنوان پنج سال. اطلاعیه خود پس از توییتر, مدیر عامل شرکت جک دورسی گفت که شرکت کارگران ندارد و تا کنون به دفتر بازگشت اگر آنها ترجیح می دهند به کار در جاهای دیگر.

سوئیچینگ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد-در-صندلی های به کار-از-کجا-می-مانند یک چالش برای هر سازمان است اما ممکن است اضافی از روی حیله و تزویر برای شرکت های انکوباتور در دره سیلیکون فرهنگ است. افرادی که مورد مطالعه یا انجام کار از راه دور می گویند رهبران مانند زوکربرگ و مدیران را به اشک خود را از منطقه خلیج ریشه در برخی موارد از لحاظ جسمی—اگر آنها برای جلوگیری از ساخت جدید خود را سپاه از کارگران از راه دور-طبقه دوم کارکنان.

آن سخت است برای دیدن چرا شرکت های فن آوری ممکن است بخواهید به یک بخش کوچکتر از کارگران خود را در داخل خود اسراف دفاتر. راج Choudhury یک دانشکده کسب و کار هاروارد استاد که مطالعات جغرافیای کار می گوید: رئیس مالی و افسران به طور کلی عاشق این ایده از کاهش هزینه های املاک و مستغلات. تکنولوژی کارگران استخدام در خارج از منطقه خلیج به طور کلی کمتر پرداخت می شود; زوکربرگ گفت: Facebook را کاهش حقوق برای افرادی که حرکت به مکان های ارزان تر.

برخی ممکن است پیدا کردن این تجارت ارزشمند اگر آنها ایستاده به دست آوردن زندگی در فضا و زمان رفت و آمد. زوکربرگ گفت: بررسی Facebook کارگران نشان داد 20 درصد بودند و یا بسیار علاقه مند به کار از راه دور با یکی دیگر از 20 درصد تا حدودی علاقه مند است.

اما اتخاذ کار از راه دور دارای هزینه های کمتری به راحتی ردیابی بر روی یک صفحه گسترده. یکی از بزرگترین هماهنگی و مدیریت کارگران در سراسر نقاط و مناطق و قادر به پاسخگویی تنها عملا.

که چالش برانگیز خواهد بود اگر Facebook و دیگر از راه دور-کنجکاو در شرکت های فن آوری در حفظ و اکثر مدیران و مدیران ارشد در محل در میان اتاق کنفرانس, اسنک ایستگاه های روی میز, میز. Choudhury می گوید ترکیبی از راه دور و دفتر کار سخت است به جلو و بدون disadvantaging مردم متشکرم که کمتر مورد توجه از رهبری در حالی که در محل کارگران بیشتر می تواند به راحتی تهیه کردن به مدیران و برنده جوایز. “این دستور غذا برای فاجعه” او می گوید. “برای انجام آن به خوبی شما را به تمام و یا اکثر از راه دور و شما باید به مدیرانی که از راه دور هستند.”

دارن Murph از راه دور در GitLab یک نرم افزار راه اندازی با بیش از 1200 کارگر در بیش از 65 کشور اما نه تنها کار موافق است. او تشبیه ترکیب سنتی ادارات با نیروی کار از راه دور برای مخلوط کردن آب و روغن. “شما در حال رفتن به مجبور به کار واقعا سخت را به مطمئن شوید که کارگران از راه دور احساس نمی مانند یک کلاس دوم” او می گوید.

Facebook نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر. زوکربرگ هفته گذشته گفت که او انتظار دارد به کار در خارج از دفتر خود را بیشتر, اما این شرکت بعید به نظر می رسد برای قرار دادن آن فرانک گری-طراحی دفتر مرکزی برای فروش و یا به درخواست بسیاری از مدیران به حرکت در خارج از دره سیلیکون منحصر به فرد محله.

“من یک زمان سخت باور شرکت ها در حال رفتن به استخدام ارشد در سطح مدیران از راه دور مگر اینکه آن را عمیقا پخته شده را به فرهنگ خود می گوید:” آدم بنت یک مدیر با همکاران Robert Half Technology در سن خوزه. وقتی سیمی خواسته مدیر عامل گوگل Sundar Pichai اگر او را به اتخاذ یک کنترل از راه دور کار استراتژی مانند Facebook او demurred.

حتی اگر شرکت هایی مثل Facebook را تا پایان با کارکنان در تمام سطوح متشکرم بیشتر کارگران از راه دور به محل جدید باری سنگین بر دوش مدیران است. “این باعث می شود مدیریت خیلی سخت تر می گوید:” Sigal Barsade مدیریت استاد در مدرسه وارتون.

مطالعات نشان داده اند که اعتماد سخت تر است برای ایجاد در تیم های مجازی و درگیری می تواند بیشتر رایج است. آن را آسان تر برای سوء تفاهم رخ می دهد و معطل زمانی که مردم قادر به اشتراک گذاشتن فضا و زبان بدن Barsade می گوید. آن را سختتر برای یک مدیر به اطلاع تالار گفتگوی جوانان ایرانی ابرو یا تیز استنشاق است که سیگنال های اتمی با یک تصمیم جدید که در این جلسه صورت می گیرد از طریق چت تصویری گروهی به جای دور یک میز اتاق کنفرانس.

برخی از شرکت ها با ملاحظه و یا به طور کامل از راه دور تیم سعی کنید برای به حداقل رساندن مشکلات با درخواست کارگران برای دریافت راحت ورود به هر بحث و تصمیم گیری و مخالفت با اسناد به اشتراک گذاشته شده و یا ابزار دیگر برای همکاران.

که می تواند احساس بی دست و پا به استخدام جدید, اما آن را لازم می گوید: مایکل آزادی مؤسسین تقلب در تجارت الکترونیک-پیشگیری از شرکت Signifyd که در آن او و تقریبا نیمی از ما گروه مهندسی کار از راه دور. “شما می خواهید مردم به راحتی آن را انجام علنا” او می گوید. “شما نیاز به جایگزین overhearing watercooler مکالمه و این اتفاق نمی افتد اگر مردم در حال ارسال فقط یک پیام است.”

GitLab تنظیم شل به حذف پیام بعد از 60 روز به دلایل مشابه. آن را نیز به دقت اسناد و مدارک تمام فرآیندها در یک آنلاین کتاب از جمله نوشته است که تعریف فرهنگ شرکت و توضیح دهید که چگونه به “رسمی غیر رسمی ارتباطات است.”

که ممکن است اعتصاب برخی به عنوان cringeworthy corporatese اما Murph می گوید که صریح و روشن در مورد این مسائل است موثر تر و معقول تر از چگونه شرکت های با تکنولوژی معمولا تعریف خود را دارند. “دکور دفتر فانتزی یا روشنایی یا پینگ پنگ میز همیشه یک راه وحشتناک برای تعریف فرهنگ,” او می گوید. “فرهنگ باید چگونه شما درمان هر یک از دیگر و یا مشتریان است.”

یک ناشناخته در مورد فناوری محوری به کار از راه دور است که چگونه بسیاری از مردم در نهایت تصمیم آنها ترجیح می دهند فیزیکی فرهنگ ، “فرهنگ یادگیری از اسناد و مدارک صدا بسیار سرگرم کننده می گوید:” والری فردریککسن بنیانگذار مشاور منابع انسانی و استخدام شرکت لویس و همکاران در منلو پارک. “برای بسیاری از این شرکت های فن آوری, مردم دریافت مقدار زیادی از لذت و اجتماعی از بودن قادر به راه رفتن در اطراف و دریافت که نوعی کیک کوچک یا تکه کردن میوه ها و صحبت کردن با مردم است.”

برخی از مردم فقط نمی باید یک شخصیت مناسب برای کار از راه دور چیزی از آنها ممکن است کشف کنند تا پس از آنها آن را امتحان کنید ، لویس حدس بزند که شرکت ها را نیز پیدا کنید که تاریخ و کارکنان به خصوص جدید grads کالج حیاتی به دره سیلیکون تیم مهندسی, نیاز به قرار داده شده در یک دفتر کار برای برخی از زمان برای یادگیری از دیگران و تبدیل شدن به موثر کارگران در دراز مدت.

تحقیقات نشان می دهد بسیاری از مردم نه تنها در Facebook می خواهید برای کار از راه دور شاید به جای یک مرد متاهل حرفه ای و یا حرکت و نزدیک به اسکی و یا پدر و مادر مسن و آن را تبدیل شدن به شایع تر است. ایالات متحده آمریکا اداره آمار کار می گوید 25 درصد از کارگران مشغول به کار از خانه حداقل گاهی اوقات در سال 2018 از 19 درصد در سال 2003.

Facebook و دیگر شرکت های ابراز علاقه به کار از راه دور نیز به احتمال زیاد برای پیدا کردن حمایت قابل توجهی از جوامع خارج از منطقه خلیج امیدوار به جذب بالا پرداخت می شود ساکنان.

برخی از مناطق در حال حاضر در تلاش است. غیر انتفاعی برنامه ای به نام تلسا از راه دور ارائه می دهد $10,000 و مزایای دیگر به کسانی که نقل مکان به شهر اوکلاهما به کار تمام وقت برای شرکت در جاهای دیگر. ورمونت دولت یک برنامه مشابه.

Choudhury می گوید که اگر شرکت هایی مانند Facebook دنبال از طریق در های اخیر خود احساسات بسیاری از نقاط ایالات متحده می تواند بخشی از واژگونی دهه از جوانان تحصیل کرده و مردم مجبور به مهاجرت به منطقه خلیج فارس و دیگر شهرهای ساحلی. که تست اینکه آیا شما واقعا نیاز به کار کردن از گران دره سیلیکون به اختراع چیزی بزرگ بعدی.


بزرگ تر سیمی داستان
  • آنچه اتفاق افتاده است زمانی که من روشن از مک به ویندوز
  • نیجریه کلاهبرداران پاره کردن بیکاری سیستم
  • بی امان راه اندازی برای ردیابی سریع فورد self-driving cars
  • اجتماعی فاصله تبدیل به هنجار شده است. آنچه ما آموخته است ؟
  • فیلم را نشان می دهد و به rewatch زمانی که شما طلب عادی
  • 👁 آنچه که هوش به هر حال ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>