دانشمندان می دانند که coronaviruses از جمله SARS-CoV-19 ویروس مسئول COVID-19 همه گیر می تواند عفونی باقی می ماند برای روز — و یا حتی دیگر — در فاضلاب و آب آشامیدنی.

دو پژوهشگران هیژو Liu استادیار شیمی و مهندسی محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید و استاد وینچنتزو Naddeo مدیر بهداشتی و زیست محیطی تقسیم مهندسی در دانشگاه سالرنو به نام برای تست بیشتر برای تعیین اینکه آیا تصفیه آب, روش های موثر در کشتن SARS-CoV-19 و coronaviruses به طور کلی.

این ویروس می تواند حمل و نقل در میکروسکوپی قطرات آب یا ذرات معلق در هوا که وارد هوا از طریق تبخیر یا اسپری محققان نوشت: در سرمقاله برای علوم محیط زیست: آب, تحقیقات و فن آوریپیشرو محیط زیست, مجله انجمن سلطنتی شیمی انگلستان.

“ادامه COVID-19 همه گیر برجسته نیاز فوری به یک ارزیابی دقیق از سرنوشت و کنترل این ویروس مسری در محیط زیست” لیو گفت. “مهندسان محیط زیست مثل ما هستند و قرار به اعمال تخصص خود را به آدرس این نیازها بین المللی همکاری برای حفاظت از سلامت عمومی است.”

در طول یک سال 2003 شیوع سارس در هنگ کنگ فاضلاب نشت ناشی از یک خوشه از موارد از طریق aerosolization. هر چند هیچ مورد شناخته شده از COVID-19 شده اند ناشی از فاضلاب نشت رمان coronavirus است که نزدیک به یک است که باعث سارس و عفونت از طریق این مسیر می تواند امکان پذیر است.

رمان coronavirus همچنین می تواند استعمار بيوفيلم که خط آب آشامیدنی و سیستم های ساخت حمام های یک منبع احتمالی aerosolized انتقال است. انتقال این مسیر است که تصور می شود یک منبع اصلی از قرار گرفتن در معرض باکتری که باعث Legionnaire بیماری, برای مثال.

خوشبختانه اکثر تصفیه آب روال در حال فکر برای کشتن و یا حذف coronaviruses به طور موثر در هر دو آشامیدنی و فاضلاب. اکسیداسیون با hypochlorous acid یا peracetic acid و غیر فعال سازی توسط تابش اشعه ماوراء بنفش و همچنین کلر در حال فکر به کشتن coronaviruses. در تصفيه خانه فاضلاب است که با استفاده از غشاء بركترس این هم افزایی اثرات میکروارگانیسم های مفید و فیزیکی جداسازی مواد جامد معلق فیلتر کردن ویروس متمرکز در لجن فاضلاب.

لیو و Naddeo احتیاط این است که بسیاری از این روش های مطالعه نشده است برای اثربخشی به طور خاص در SARS-CoV-19 و دیگر coronaviruses و آنها را به نام برای تحقیقات بیشتر.

آنها همچنین نشان می دهد به روز رسانی های موجود آب و فاضلاب زیرساخت در شیوع نقاط داغ که احتمالا دریافت coronavirus از مکان هایی مانند بیمارستان و درمانگاه جامعه و خانه های سالمندان. برای مثال انرژی کارآمد, light-emitting diode مبتنی بر اشعه ماوراء بنفش point-of-استفاده از سیستم می تواند ضد عفونی کردن آب قبل از ورود به عمومی سیستم درمان.

آب آشامیدنی-استفاده مجدد از سیستم های که تصفیه فاضلاب به آب شیر نیز نیاز به تحقیق کامل برای coronavirus حذف و احتمالا جدید استانداردهای نظارتی برای ضد عفونی محققان نوشت.

به حدی که ویروس ها می توانند استعمار بيوفيلم است همچنین هنوز شناخته نشده است. بيوفيلم در حال نازک لزج باکتریایی رشد که خط لوله از بسیاری از پیری سیستم آب آشامیدنی. بهتر نظارت coronaviruses در بيوفيلم ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از شیوع بیماری.

افزایش استفاده خانگی از bactericides, virucides و ضد عفونی کننده احتمالا باعث افزایش آنتی بیوتیک-باکتری های مقاوم در محیط زیست است. درمان فاضلاب تخلیه شده به طبیعی آبراه خواستار نظارت دقیق از طریق کل چرخه آب. لیو و Naddeo تماس در داروخانه ها, محیط زیست, مهندسین, میکروبیولوژی و بهداشت عمومی متخصصان چند رشته ای به منظور توسعه و راه حل های عملی برای آب آشامیدنی سالم و سالم در محیط های آبی.

در نهایت کشورهای در حال توسعه و برخی از مناطق در بسیار از کشورهای توسعه یافته مانند روستایی و جوامع فقیر که فاقد زیرساخت های اساسی برای حذف رایج دیگر آلاینده ها ممکن است قادر به حذف SARS-CoV-19 یا نه. این مکان ممکن است تجربه مکرر COVID-19 شیوع بیماری که به راحتی از طریق دنیای تجارت و مسافرت است. لیو و Naddeo نشان می دهد دولت های کشورهای توسعه یافته باید حمایت و سرمایه گذاری, آب و فاضلاب, سیستم های هر کجا که آنها مورد نیاز است.

“این است که در حال حاضر برای همه روشن است که جهانی شدن نیز معرفی جدید خطرات بهداشتی. که در آن آب و فاضلاب سیستم های کافی خطر ابتلا به پیدا کردن رمان ویروس بسیار بالا است” Naddeo گفت. “مسئول و ایده آل سناریو دولت های کشورهای توسعه یافته باید حمایت و سرمایه گذاری, آب و فاضلاب, سیستم های در کشورهای در حال توسعه به منظور همچنین حفاظت از شهروندان کشورهای خود را دارند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im