از بین بردن مواد شیمیایی سمی از آب: جدید سازگار با محیط زیست دوستانه روش

محققان از دانشگاه سوانزی جدید را توسعه داده اند روش سازگار با محیط زیست برای از بین بردن مواد شیمیایی سمی از آب است.

به تازگی اختراع ماشین به نام ماتریس مجمع خوشه منبع (مکینتاش) استفاده شده است به طراحی دستیابی به موفقیت تصفیه آب با استفاده از روش حلال-رایگان رویکرد است.

این تحقیقات از موسسه مواد نوآورانه و پردازش های عددی و فن آوری (تاثیر) در دانشکده مهندسی در دانشگاه سوانزی شد بودجه EPSRC و رهبری پروفسور ریچارد پالمر.

پروفسور ریچارد پالمر توضیح می دهد: “مضر مولکولهای آلی در حال نابود قدرتمند oxidising عامل ازن است که دلیل افزایش یک کاتالیزور است. معمولا چنین کاتالیست های تولید شده توسط روش شیمیایی با استفاده از حلال است که باعث ایجاد مشکل دیگر — چگونه به مقابله با پساب از فرآیند تولید?

سوانسی نوآوری به عنوان یک اختراع دستگاه است که تولید کاتالیست توسط روش های فیزیکی شامل هیچ حلال و بنابراین هیچ پساب. روش جدید یک مرحله تغییر در رویکرد تصفیه آب و دیگر فرایندهای کاتالیزوری.”

پروفسور پالمر ادامه می دهد: “ما رویکرد جدید برای ساخت کاتالیزور برای درمان آب با استفاده از یک فرآیند فیزیکی است که خلاء و مبتنی بر حلال روش رایگان. کاتالیزور ذرات خوشه های نقره ای اتم ساخته شده با تازگی اختراع مکینتاش ماشین.

حل مشکل دیرینه از پایین خوشه میزان تولید — به این معنی که برای اولین بار آن را در حال حاضر امکان تولید به اندازه کافی خوشه برای مطالعه در لوله آزمایش سطح با پتانسیل و سپس به مقیاس بیشتر به سطح دسته کوچک تولیدی و فراتر از آن.”

این خوشه در حدود 10,000 بار کوچکتر از عرض یک تار موی انسان بوده و از علاقه قابل توجهی به محققان به دلیل خواص منحصر به فرد. با توجه به ناکافی نرخ خوشه تولید و تحقیقات در این زمینه محدود بوده است.

جدید مکینتاش روش این تغییر کرده است — آن را مقیاس شدت خوشه پرتو تولید به اندازه کافی گرم خوشه پودر به صورت عملی تست. علاوه بر این از ازن به پودر و سپس از بین می برد آلاينده مواد شیمیایی از آب در این مورد nitrophenol.

در آینده پتانسیل این فن آوری دستیابی به موفقیت پروفسور پالمر خلاصه: “در مکینتاش با رویکرد نانو طراحی کاربردی مواد باز می شود تا به طور کامل افق های جدید در سراسر طیف گسترده ای از رشته ها — از فیزیک و شیمی و زیست شناسی و مهندسی است. بنابراین این قدرت برای فعال کردن رادیکال پیشرفت در فن آوری های پیشرفته — کاتالیزور حسگرهای مواد برای تولید انرژی تجدید پذیر و ذخیره سازی.

به نظر می رسد بسیار مناسب است که اولین تظاهرات عملی سوانزی را سازگار با محیط زیست فرآیند تولید نگرانی چیزی است که همه ما نگران — آب تمیز!”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Swansea University. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im