محققان یک لیزر جدید مبتنی بر روش فراهم می کند که بی سابقه به نظر اسپری مانند آنهایی که مورد استفاده برای سوخت مایع احتراق در خودرو و کشتی و هواپیما و موتورهای. این روش می تواند به ارائه بینش های جدید به این اسپری اسپری که همچنین مورد استفاده در انواع فرآیندهای صنعتی مانند نقاشی و تولید مواد غذایی پودر و مواد مخدر.

“ما یک روش تصویربرداری برای درک بهتر انتقال از مایع به گاز رخ می دهد که قبل از احتراق سوخت گفت:” تیم تحقیقاتی رهبر ادوارد Berrocal از بخش احتراق فیزیک, گروه فیزیک در دانشگاه لوند در سوئد. “این اطلاعات می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور توسعه دقیق تزریق سوخت استراتژی بهتر سوخت و هوا مخلوط کردن بیشتر کارآمد احتراق و در نهایت کاهش آلودگی گازهای ناشی از احتراق دستگاه به طور معمول استفاده می شود برای حمل و نقل.”

در ما opticaهای نوری و جامعه مجله برای بالا تاثیر تحقیقات Berrocal و همکارانش از دانشکده فیزیک’ بخش فیزیک اتمی توصیف یک رویکرد جدید است که ترکیبی از اشعه x و لیزر ناشی از فلورسانس به مشاهده و کمیت اسپری اسپری پدیده که قبلا در دسترس است. فلورسانس تصاویر ارائه جزئیات بیشتر در مورد اسپری مایع را در فرم از جمله اندازه و شکل در حالی که x-ray رادیوگرافی تعیین کمیت چگونه مایع توزیع شده است.

“معمولا, تصاویر, از, اسپری, اسپری, تار هستند و نمی شامل اطلاعاتی در مورد اسپری های داخلی گفت:” دیگو Guénot برای اولین بار نویسنده این مقاله است. “ما جدید تصویربرداری رویکرد حل این مشکلات و حتی می تواند به تشخیص مقادیر کمتر از مایع تر از همیشه شده است تشخیص داده و قبل از اینکه با اشعه ایکس.”

دیدن به یک اسپری

اسپری بسیار دشوار است به تجسم با نور طبیعی است زیرا هزاران نفر از قطرات کوچک پراکنده نور در تمام جهات. X-ray پرتوهای, اما, نیز جذب می شود و آن را ممکن است برای اندازه گیری مقدار مایع در حال حاضر با تشخیص میزان اشعه ایکس تابش و انتقال از طریق اسپری.

این نوع از تجزیه و تحلیل معمولا نیاز به اشعه x تولید شده توسط بزرگ synchrotrons که در دسترس هستند در تنها چند تخصصی امکانات در سراسر جهان است. محققان غلبه این سد با استفاده از یک جدول جدید-برترین لیزر-پلاسما شتاب دهنده توسعه یافته توسط Olle Lundh تیم در بخش فیزیک اتمی. این طراحی شده است برای تولید اشعه ایکس مناسب برای رزولوشن بالا و زمان حل و فصل x-ray imaging.

“حتی اگر آنها بسیار کوچکتر از یک synchrotron لیزر جدید شتاب دهنده تولید اشعه x در سمت راست گستره انرژی به جذب مایعات و می تواند تحویل آن در پالس که اساسا یخ اسپری حرکت برای تصویربرداری” گفت: Lundh. “همچنین x-ray شار بالا به اندازه کافی برای تولید یک سیگنال خوب بیش از یک منطقه گسترده ای.”

در لیزر-پلاسما شتاب دهنده اشعه x تولید می شود با تمرکز شدید پالس ليزر فمتوثانيه به گاز و یا انجام پلاسما. محققان همچنین با استفاده از این فمتوثانيه پالس لیزر به انجام دو-فوتون تصویربرداری فلورسانس. این روش فلورسانس است که اغلب مورد استفاده در علم زندگی میکروسکوپ به ارائه تصاویر کنتراست بالا از submillimeter مناطق اما به ندرت مورد استفاده برای, تصویر, اسپری, است که معمولا نیاز به تصویربرداری منطقه از چند سانتی متر مربع است.

“دو-فوتون تصویربرداری از یک منطقه نسبتا بزرگ نیاز به بالاتر انرژی ultrashort پالس لیزر” گفت: Berrocal. “واقعیت این است که ما با استفاده شدید فمتوثانيه پرتو لیزر برای تولید اشعه x به معنای ما می تواند به طور همزمان انجام x-ray و دو-فوتون تصویربرداری فلورسانس. انجام این دو روش تصویربرداری در همان زمان با یک نسبتا بزرگ مشاهده شده در منطقه است قبل از انجام شده است.”

گرفتن یک دید واضح و روشنی

محققان برای اولین بار تست شده این روش با تولید اشعه ایکس و قرار دادن یک اسپری در مقابل از x-ray دوربین. با اولین تصویر آن را بلافاصله آشکار است که این اسپری می تواند به وضوح تجسم. محققان سپس تغییر تنظیمات برای اضافه کردن دو فوتون تصویربرداری فلورسانس. با استفاده از ترکیب تکنیک به تصویر جت آب ایجاد شده توسط یک خودرو سوخت رسانی انژکتوری تولید بالاتر اندازه گیری حساسیت نسبت به دست آمده است با بزرگ synchrotron x-ray منابع.

“این روش تصویربرداری را مطالعه اسپری بسیار آسان تر برای هر دو علمی و صنعت محققان چرا که آنها قادر خواهد بود به انجام مطالعات نه تنها در تعداد انگشت شماری از synchrotron امکانات بلکه در حوزه های مختلف لیزر پلاسما شتاب دهنده در آزمایشگاه های سراسر جهان است.” توضیح داد Guénot.

محققان برنامه ریزی برای گسترش این روش برای به دست آوردن تصاویر 3D از اسپری و مطالعه و بررسی چگونگی تکامل آنها در طول زمان. آنها همچنین می خواهم به درخواست آن را به بیشتر به چالش کشیدن و واقع بینانه اسپری مانند بیودیزل و اتانول مستقیم-تزریق اسپری و همچنین برای سیستم های اسپری استفاده می شود برای توربین گاز.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط نوری جامعه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de