زمین لرزه تولید امواج لرزه ای با طیف وسیعی از فرکانس های از طولانی نورد حرکت است که آسمان خراش ها نوسان به تشنجی ارتعاشات فرکانس بالا که باعث آسیب بسیار زیادی به خانه ها و دیگر ساختارهای کوچک تر. یک جفت از دانشگاه براون ژئوفیزیک جدید توضیح برای چه کسانی ارتعاشات فرکانس بالا ممکن است تولید می شود.

در یک مقاله منتشر شده در تحقیقات ژئوفیزیک نامه هایقهوه ای اعضای هیات علمی ویکتور Tsai و گرگ Hirth پیشنهاد می کنیم که به سنگ ها برخورد در داخل یک گسل منطقه به عنوان یک زلزله اتفاق می افتد اصلی ژنراتور از ارتعاشات فرکانس بالا. که بسیار متفاوت توضیح از یک سنتی, محققان می گویند و این می تواند کمک به توضیح گیج کننده لرزه ای الگوهای ساخته شده توسط برخی از زمین لرزه. آن را نیز می تواند به دانشمندان کمک کند پیش بینی که گسل هستند به احتمال زیاد به تولید بیشتر آسیب رساندن به زمین لرزه.

“راه ما به طور معمول فکر می کنم از زلزله است که استرس می سازد تا بر روی یک گسل تا زمانی که آن را در نهایت نتواند دو طرف لغزش در برابر یکدیگر و لغزش به تنهایی چیزی است که باعث می شود تمام زمین حرکات را مشاهده می کنیم” گفت: Tsai, استادیار قهوه ای در بخش زمین, محیط زیست و علوم سیاره ای. “ایده این مقاله به ارزیابی این که آیا چیزی وجود دارد دیگر از لغزش. سوال اساسی این است: اگر شما باید اشیاء برخورد در داخل گسل منطقه به عنوان آن ورقه چه فیزیک می تواند در نتیجه از که؟”

نقاشی از مدل های ریاضی که در توصیف برخورد سنگ ها در طول رانش زمین و دیگر باقی مانده جریان Tsai و Hirth توسعه یک مدل پیش بینی پتانسیل اثرات سنگ برخورد در زون گسل. مدل پیشنهادی این برخورد می تواند در واقع به اصل راننده از ارتعاشات فرکانس بالا. و ترکیب برخورد با مدل سنتی لغزش اصطکاکی مدل ارائه می دهد مناسب توضیحات برای زلزله مشاهدات که کاملا متناسب با مدل سنتی تنهایی, محققان می گویند.

برای مثال ترکیب مدل کمک می کند تا توضیح دهد که تکرار زلزله — زمین لرزه اتفاق می افتد که در همان محل در یک گسل و تقریبا یکسان لرزه ای شکل موج. یک چیز عجیب در مورد این زمین لرزه است که آنها اغلب بسیار متفاوت قدر و در عین حال هنوز هم تولید حرکات زمین که تقریبا یکسان هستند. که دشوار است به توضیح توسط لغزش تنها باعث می شود بیشتر حس با برخورد به مدل اضافه شده, محققان می گویند.

“اگر شما دو زمین لرزه در همان گسل منطقه این همان سنگ است که در حال کوبیدن با هم — و یا حداقل سنگ اساسا همان اندازه” Tsai گفت. “بنابراین اگر برخورد در حال تولید این ارتعاشات فرکانس بالا آن را تعجب آور نیست که شما می توانید از همان زمین حرکت در این فرکانس بدون در نظر گرفتن میزان لغزش است که رخ می دهد.”

برخورد مدل نیز ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا زمین لرزه در بیشتر زون گسل — آنهایی که تا به حال مقدار زیادی از زمین لرزه بیش از یک دوره طولانی از زمان — تمایل به تولید آسیب کمتر در مقایسه با زمین لرزه همان قدر در بیشتر نابالغ گسل. در طول زمان تکرار زمین لرزه تمایل به عمل خرد کردن یا اسیاب کردن سنگ در یک گسل ساخت گسل های نرم و صاف. برخورد مدل پیش بینی کرد که نرم و صاف گسل با کمتر دندانه دار سنگ ها برخورد خواهد تولید ضعیف تر ارتعاشات فرکانس بالا.

Tsai و می گوید که کار بیشتری باید انجام شود به طور کامل اعتبار مدل اما این کار اولیه نشان می دهد این ایده است که امیدوار کننده است. اگر این مدل در واقع اثبات معتبر آن می تواند مفید در طبقه بندی که گسل هستند به احتمال زیاد برای تولید بیشتر یا کمتر آسیب رساندن به زمین لرزه.

“مردم را ساخته اند برخی از مشاهدات است که انواع خاصی از گسل به نظر می رسد برای تولید بیشتر یا کمتر با فرکانس بالا حرکت از دیگران, اما از آن شده است به همین دلیل روشن گسل سقوط به یک دسته و یا دیگر” او گفت:. “آنچه که ما در حال ارائه یک پتانسیل چارچوب برای فهم آن است, و ما به طور بالقوه می تواند تعمیم این گسل در سراسر جهان است. نرم و صاف گسل با گرد و ساختارهای داخلی ممکن است به طور کلی تولید کمتر با فرکانس بالا حرکات در حالی که ناهموار گسل تمایل به تولید بیشتر است.”

این تحقیق همچنین نشان می دهد که برخی از طولانی-برگزار می شود ایده های در مورد چگونه زلزله کار ممکن است نیاز به تجدید نظر.

“در برخی از حس ممکن است به این معنی که ما می دانیم که کمتر در مورد جنبه های خاصی از زمین لرزه از ما فکر” Tsai گفت. “اگر گسل لغزش نیست کل داستان و سپس ما نیاز به یک درک بهتر از گسل منطقه ساختار است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه براون. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im