دانشگاه ایالتی فلوریدا محققان کشف کرده اند یک رمان ساختار هیبریدی آلی معدنی مواد است که نشان می دهد پتانسیل برای فن آوری های کارآمد تر.

استاد شیمی و بیوشیمی Biwu کارشناسی ارشد و تیم خود را منتشر کرده اند یک مطالعه جدید در مجله علم پیشرفت است که توضیح می دهد که چگونه آنها به ایجاد یک نانوساختار توخالی برای متال هالید perovskites که اجازه می دهد مواد به منتشر می کنند بسیار کارآمد نور آبی. متال هالید perovskites یک ماده است که نشان داده اند که پتانسیل زیادی برای فوتون های مرتبط با فن آوری های مانند دیودهای نور و لیزر اما دانشمندان هنوز مشغول به کار آنها را کارآمد تر و موثر است.

“ساخت نسل جدید رنگ را نمایش می دهد و نورپردازی حالت جامد نیاز به مواد شب تاب و دستگاه ها از سه رنگ اصلی قرمز سبز و آبی” Ma گفت. “اگر چه راه های متعدد از تنظیم رنگ نشان داده شده است برای perovskites برای رسیدن به بسیار کارآمد سبز و قرمز تولید گازهای گلخانه ای تولید کارآمد و پایدار آبی تولید گازهای گلخانه ای ناچیز نیست. این کار را فراهم می کند facile روش برای آماده سازی بسیار کارآمد آبی ساطع فیلم های نازک.”

کارشناسی ارشد پژوهش در FSU شده است کار بر روی توسعه و مطالعه متال هالید perovskites و پروسکایت-مواد مربوط به صورت های نوری و انرژی برنامه های کاربردی از سال 2014. تیم خود را پیشگام تحقیقات علمی در ساختاری و ترکیبی کنترل متال هالید perovskites و ارقام است که اجازه می دهد آنها را به نمایشگاه منحصر به فرد و خواص مفید باشد.

در این مورد محققان مشغول به کار با یک متال هالید پروسکایت ساخته شده از سزیم برمید سرب nanocrystals برای ساخت ساختار. قبلی نانوساختارهای ساخته شده از این مواد از جمله nanoplatelets, ساخت نانوسيم های و نقاط کوانتومی حال مثبت خمیدگی; این اولین بار است که منفی انحنای ساختار توخالی از یک متال هالید پروسکایت که نمایشگاه تلفظ کوانتومی اندازه اثر.

“ما اعتقاد داریم که کار ما را تحریک اکتشاف از دیگر نانوساختارها با قابل توجه و خواص منحصر به فرد” Ma گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی فلوریدا. Original نوشته شده توسط کاتلین Haughney. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de