محققان می گویند آنها به حل رمز و راز از دست رفته تخم های دایناسور

یک Protoceratops لانه با جنین فر در داخل نرم-پوسته تخم مرغ

M. الیسون/© AMNH

پانزده سال پیش, علامت Norell آمد در سراسر یک کلاچ از تخم های دایناسور در جنوب مغولستان است. منجمد در محل بودند حداقل یک دوجین جنین از تریسراتوپس نسبی Protoceratops. اما “چیزی عجیب و غریب” می گذرد می گوید: شناس که با این نسخهها کار در موزه آمریکایی تاریخ طبیعی. این بود که اگر کوچک دایناسورها بودند فر داخل نامرئی تخم مرغ است. در سنگ بلافاصله اطراف هر miniskeleton بود مبهم سفید هاله. در حال حاضر بیش از 10 سال بعد او و همکارانش می گویند که آنها باید به حل رمز و راز: دایناسورها گذاشته بود نرم و پوسته تخم مرغ.

خود را مطالعه جدید از Protoceratops کلاچ کمک می کند تا توضیح دهد که چرا دایناسور تخم مرغ نسبتا نادر—بسیاری گذاشته نرم-پوسته تخم مرغ است که بعید به fossilize. کار خود را نیز ممکن است برای مفاهیم چگونه دایناسورها رشد و تمایل خود را جوان. و دوم مطالعه در طبیعت نشان می دهد شکارچیان بزرگ دریایی به نام mosasaurs رفت نرم در پرورش زمان بیش از حد.

این Protoceratops کاغذ قانع کننده است می گوید: Ricardo Araújo دیرین شناس در ویژگی های دانشگاه لیسبون موسسه پلاسما و گداخت هسته ای. آن را بر “چگونه کمی از ما می دانیم که در مورد باور نکردنی تنوع دایناسور مثل استراتژی.”

Norell و مولکولی paleobiologist Jasmina Wiemann در دانشگاه ییل و تحليل دو چنگال های فسیلی دایناسور تخم مرغ—که از 75 میلیون سال Protoceratops از مغولستان و یک کلاچ گذاشته حدود 215 میلیون سال پیش توسط Mussaurusاز بستگان از گردن غول مانند Diplodocus.

مچاله شدن نرم-پوسته تخم مرغ است که ممکن است گذاشته شده است که توسط یک mosasaur

لژاندر et al. (2020)

آنها با استفاده از یک تکنیک جدید که وزند نمونه ها در نور لیزر و سوابق چگونه تغییرات نور آن را به عنوان تعامل با نمونه سطح ارائه سرنخ به ترکیب شیمیایی از پوست تخم مرغ. مولکولی اثر انگشت مدرن نرم پوسته متفاوت است که از پوسته سخت. این هاله در اطراف Protoceratops و Mussaurus تخم مرغ هر دو نشان داد یک فسیل نسخه از این “نرم پوسته تخم مرغ” اثر انگشت.

Mussaurus زندگی می کردند در اوایل عصر دایناسورها تا Norrell و Wiemann می گویند این احتمال وجود دارد که اولین دایناسورها گذاشته نرم-پوسته تخم مرغ است. اما Protoceratops لانه را نشان می دهد برخی از گونه ها هنوز تخمگذار نرم تخم مرغ به سوی پایان عصر دایناسورها 66 میلیون سال پیش حتی به دیگران تکامل برای ذخیره کردن پوسته سخت تخم مرغ است.

دایناسورها تخمگذار نرم تخم مرغ ممکن است به خاک سپرده اند به آنها داده می شود که چند تن بالغ دایناسور است که اقدام به نشستن در چنین شکننده کلاچ احتمالا تا پایان با تخم مرغ نیمرو. دفن نرم-پوسته تخم مرغ نیز نگه می دارد و آنها را از خشک شدن بوم شناس می گوید: ریکی-John Spencer در غربی دانشگاه سیدنی.

اگر دینو بچه را دفن تخم مرغ خود را از چنگال ممکن است تجربه دماهای پایین تر و توسعه آهسته تر—که منجر به “پیشرفته تر جوجه سراز تخم دراورده” که ممکن است مورد نیاز کمتر مراقبت والدین نشان می دهد چارلز Deeming یک زیست شناس در دانشگاه لینکلن. وجود دارد برخی از شواهد که در حال حاضر در pterosaurs بالدار خزندگان مربوط به دایناسورها که همچنین گذاشته نرم-پوسته تخم مرغ است. در سال گذشته Deeming و همکارش دیوید Unwin در دانشگاه لستر استدلال که کودک pterosaurs شد تا به خوبی توسعه یافته است که آنها می توانند پرواز بلافاصله بعد از جوجه ریزی.

دوم طبیعت مطالعه نشان می دهد برخی از باستان دریایی غول گذاشته نرم-پوسته تخم مرغ که ممکن است تخم فقط چند دقیقه پس از آنها گذاشته شد. در 68 میلیون سال سنگ در قطب جنوب است که تشکیل شده در کف دریا شناس جولیا کلارک در دانشگاه تگزاس آستین و همکاران کشف 30 سانتی متر بلند شی است که اندازه و ظاهر تخلیه فوتبال است. در زیر یک میکروسکوپ های شل و ول و دیوار مچاله شی باید ساختار لایه خزندگان تخم مرغ است که آنچه کلارک فکر می کند جسم است.

این دومین فسیلی تخم مرغ همیشه یافت می شود و ممکن است متعلق به یک mosasaur 10 متری دریایی درنده. برخی از مارها و مارمولک, زندگی mosasaur بستگان تخم با پوسته نازک که هچ تقریبا به عنوان به زودی به عنوان آنها گذاشته است. پیدا کردن نشان می دهد mosasaurs ممکن است بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de