پس از لکه های کنجکاو الگو در مقالات علمی — آنها توصیف سیارات فراخورشیدی به عنوان خنک تر از حد انتظار — دانشگاه کرنل ستاره شناسان بهبود یک مدل ریاضی به دقت سنج دمای سیارات از سیستم های خورشیدی صدها سال نوری دور است.

این مدل جدید دانشمندان اجازه می دهد تا به جمع آوری اطلاعات در یک exoplanet مولکولی شیمی و به دست آوردن بینش در کیهان ” سیاره آغاز با توجه به تحقیقات منتشر شده 23 آوریل در مجله اختر فیزیک نامه.

قدیمی, Lewis, دستیار استاد نجوم و معاون مدیر کارل ساگان موسسه (CSI), تا به حال متوجه شده است که بیش از پنج سال گذشته مقالات علمی توصیف سیارات فراخورشیدی به عنوان مقدار خنک تر پیش بینی شده توسط مدلهای نظری.

“به نظر می رسید به یک روند — یک پدیده جدید” لوئیس گفت. “این سیارات فراخورشیدی به طور مداوم سردتر از دانشمندان انتظار می رود.”

به تاریخ ستاره شناسان شناسایی شده به بیش از 4100 سیارات فراخورشیدی است. در میان آنها “داغ Jupiters” یک نوع رایج از گازی غول پیکر است که همیشه در مدار نزدیک به میزبان خود ستاره. با تشکر از ستاره قاطع جاذبه داغ Jupiters همیشه یک طرف رو به ستاره خود را به یک وضعیت شناخته شده به عنوان “قفل جزر و مدی.”

بنابراین به عنوان یک طرف داغ مشتری broils سیاره را به دور کنار ویژگی های بسیار سرد و درجه حرارت. در واقع این داغ کنار tidally قفل شده exoplanet bulges مانند یک بادکنک شکل دادن به آن را مانند یک تخم مرغ.

از فاصله ده ها تا صدها سال نوری ستاره شناسان به طور سنتی دیده می شود exoplanet درجه حرارت به عنوان همگن — به طور متوسط درجه حرارت — ساخت آن را به نظر می رسد بسیار سردتر از فیزیک را دیکته کند.

درجه حرارت در سیارات فراخورشیدی — به خصوص داغ Jupiters — می تواند متفاوت باشد با هزاران درجه با توجه به منجر نویسنده رایان مک دونالد یک محقق در CSI که گفت: گسترده درجه حرارت می تواند ترویج کاملا متفاوت شیمی در طرف های مختلف از این سیاره است.

پس از پدیده هنگامی آشکار شد بیش از exoplanet مقالات علمی لوئیس مک دونالد و تحقیقات مرتبط Jayesh Goyal حل رمز و راز از ظاهر کولر درجه حرارت: ستاره شناسان’ ریاضی اشتباه بود.

“هنگامی که شما درمان یک سیاره تنها در یک بعد شما ببینید یک سیاره خواص — مانند دما — نادرست” لوئیس گفت. “شما را تا پایان با تعصبات. ما می دانستیم که 1000 درجه تفاوت بودند درست نیست اما ما نیست که یک ابزار بهتر است. در حال حاضر ما انجام دهد.”

ستاره شناسان در حال حاضر ممکن است با اطمینان اندازه سیارات فراخورشیدی’ مولکول.

“ما نمی خواهد بود قادر به سفر به این سیارات فراخورشیدی هر زمان در چند قرن بعد بنابراین دانشمندان باید با تکیه بر مدل” مک دونالد گفت و توضیح داد که نسل بعدی تلسکوپ فضایی آغاز شروع 2021, جزئیات exoplanet داده خواهد شد بهبود یافته است به نقطه ای که در آن دانشمندان می توانید پیش بینی های این مدل های سه بعدی.

“ما فکر میکردیم باید منتظر فضای جدید تلسکوپ برای راه اندازی گفت:” مک دونالد “اما ما مدل های جدید نشان می دهد که داده های ما در حال حاضر — از تلسکوپ فضایی هابل — در حال حاضر می تواند ارائه سرنخ با ارزش است.”

با به روز رسانی مدل های که ترکیب فعلی exoplanet اطلاعات ستاره شناسان می توانید اذیت کردن درجه حرارت در همه طرف از یک exoplanet و بهتر تعیین سیاره ترکیب شیمیایی.

گفت: مک دونالد: “هنگامی که این نسل بعدی تلسکوپ فضایی بروید تا آن را جذاب بود به دانستن آنچه که این سیارات واقعا دوست دارم.”

بودجه برای این پژوهش ارائه شده توسط دانشگاه کرنل.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کرنل. Original نوشته شده توسط بلین Friedlander. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im