سمت چپ و راست مغز ما هستند تخصصی برای برخی از توانایی های شناختی. برای مثال در انسان زبان است خام عمدتا در نیمکره چپ و دست راست کنترل می شود توسط موتور قشر مغز در نیمکره چپ. عملکردی lateralization منعکس شده است مورفولوژيک عدم تقارن مغز است. چپ و راست نیمکره متفاوت ماهرانه در مغز, تشریح, توزیع سلول های عصبی خود را از اتصال و neurochemistry. تقارن بیرونی مغز شکل هستند و حتی قابل رویت در endocasts. اکثر انسان ها باید ترکیبی از یک بیشتر طرح ریزی چپ لوب اکسیپیتال (واقع در پشت مغز) با طرح ریزی راست لوب فرونتال. عدم تقارن مغز است که معمولا به عنوان تفسیر بسیار مهم برای انسان عملکرد مغز و شناخت چرا که این نشان دهنده عملکرد lateralization. اما مطالعات تطبیقی میان پستانداران بسیار نادر است و معلوم نیست که جنبه های مغز تقارن واقعا منحصر به فرد انسان است. بر اساس قبلا داده در دسترس دانشمندان فرض بر این است که بسیاری از جنبه های عدم تقارن مغز تکامل یافته تنها به تازگی پس از تقسیم بین اصل و نسب انسان از اصل و نسب ما نزدیک ترین بستگان زندگی شامپانزه.

در یک مقاله جدید محققان از موسسه ماکس پلانک برای تکاملی انسان شناسی و دانشگاه وین اندازه گیری میزان و الگوی شکل عدم تقارن endocasts از انسان و میمون. “میمون بزرگ مغز به ندرت در دسترس برای مطالعه, اما ما را توسعه داده اند روش های استخراج مغز عدم تقارن داده ها از جمجمه است که آسان تر برای دسترسی به. این مطالعه ما ممکن است در وهله اول می گوید:” نویسنده سیمون Neubauer.

این تیم دریافتند که میزان عدم تقارن بود که در مورد مشابه در انسان و بزرگ ترین میمون. تنها شامپانزه ها به طور متوسط کمتر نامتقارن از انسان, گوریل و اورانگوتان. آنها نیز مورد بررسی الگوی تقارن و می تواند نشان دهد که نه تنها انسان بلکه شامپانزه ، گوریل و اورانگوتان نشان داد که عدم تقارن الگوی قبلا شرح داده شده به عنوان به طور معمول انسان: چپ لوب اکسیپیتال راست لوب فرونتال و همچنین تمپورال راست قطب و راست مخچه لوب طرح ریزی بیشتری نسبتا به ثبت بخش است. “آنچه ما را شگفت زده کرد و حتی بیشتر می گوید:” فیلیپ Mitteroecker همکاری نویسنده از مطالعه “بود که انسان شد حداقل سازگار در این عدم تقارن با تعداد زیادی از فردی تنوع در اطراف الگوی رایج ترین است.” نویسندگان این تفسیر به عنوان یک نشانه ای از افزایش عملکرد و رشد و نمو پیمانه مغز انسان است. برای مثال دیفرانسیل پیش بینی از لوب اکسیپیتال و مخچه هستند کمتر ارتباط در انسان از میمون های بزرگ. این یافته جالب است چرا که مخچه در انسان تحت چشمگیر تغییرات تکاملی و به نظر می رسد که نتیجه آن عدم تقارن تحت تاثیر قرار شد به عنوان به خوبی.

پیدا کردن یک مشترک عدم تقارن الگوی, اما تنوع بیشتر در انسان جذاب است, برای تفسیر به مغز انسان تکامل است. یک endocast یکی از ما فسیلی اجداد نشان می دهد که این عدم تقارن دیگر می توان به عنوان شواهد برای انسان خاص عملکردی مغز lateralization بدون دیگر (باستان شناسی) داده است. فیلیپ انجمن همکاری نویسنده این بررسی توضیح می دهد: “این مشترک عدم تقارن الگوی مغز تکامل یافته در حال حاضر قبل از منشاء و نسب انسان است. انسان به نظر می رسد ساخته شده بر اساس این الگوی مورفولوژیکی به ایجاد عملکردی مغز lateralization مرتبط با نمونه رفتارهای انسان.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه ماکس پلانک برای تکاملی انسان شناسی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im