بازگرداندن بینایی با ژن درمانی

انسان تکیه غالب در بینایی خود را. از دست دادن چشم انداز به این معنی نیست که قادر به خواندن و تشخیص چهره و یا پیدا کردن اشیاء. دژنراسیون ماکولا یکی از دلایل عمده اختلال بینایی دور جهان نزدیک به 200 میلیون نفر مبتلا هستند. گیرنده در شبکیه و مسئول به جذب نور از محیط زیست از طریق چشم است. بیمار گیرنده خود را از دست دادن حساسیت به نور است که می تواند منجر به اختلال دید و یا حتی نابینایی کامل.

دانشمندان موسسه مولکولی و بالینی چشم پزشکی بازل (IOB) همراه با همکاران از آلمان پستانداران (مرکز dpz حذف شده) — لایبنیتس موسسه تحقیقات پستانداران در گوتینگن را توسعه داده اند به طور کامل از رویکرد درمانی جدید بر اساس ژن درمانی. آنها موفق به فعال کردن انحطاط گیرنده با استفاده از نزدیک به نور مادون قرمز. یافته های خود را منتشر شده در مجله علوم.

علت اصلی نابینایی در کشورهای صنعتی است و انحطاط گیرنده از جمله دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و retinitis pigmentosa. در طول پیشرفت دژنراتیو photoreceptor بیماریهای حساس به نور و نور حساس photoreceptor مناطق در شبکیه چشم وجود داشته باشند. برای مثال بیماران مبتلا به دژنراسیون ماکولا از دست دادن بینایی در بخش مرکزی شبکیه چشم خود را, اما حفظ بینایی محیطی.

دانشمندان در حال حاضر موفق به توسعه یک رویکرد درمانی جدید برای بازگرداندن حساسیت به نور در انحطاط شبکیه چشم بدون تاثیر منفی باقی مانده بینایی. آنها با الهام از گونه های موجود در طبیعت مانند خفاش و مار است که می تواند ترجمه و بومی سازی نزدیک به نور مادون قرمز ساطع شده از بدن خود را طعمه. این انجام شده است با استفاده از گرما-کانال های یونی حساس که قادر به تشخیص گرمای نزدیک به نور مادون قرمز. این را قادر می سازد خفاش ها و مارها را به چیزی قرار گرفتن حرارتی و تصاویر بصری در مغز و در نتیجه واکنش نشان می دهند به محیط زیست خود را با دقت بیشتر. به تجهیز شبکیه گیرنده با نزدیک به مادون قرمز حساسیت محققان ابداع سه جزء سیستم. جزء اول شامل مهندسی DNA است که تضمین می کند که ژن های برنامه نویسی برای گرما حساس کانال تنها در بیان گیرنده. بخش دوم یک طلا nanorod کوچک ذرات است که به طور موثر جذب نزدیک به نور مادون قرمز. جزء سوم است که یک آنتی بادی است که تضمین اتصال قوی بین گرما حساس کانال در بیان گیرنده و نانوميلههای طلا که به صورت محلی و ضبط نزدیک به نور مادون قرمز و محلی انتشار گرما.

محققان برای اولین بار آزمایش سیستم خود را در مهندسی موش با شبکیه ماکولا تایید که نزدیک به نور مادون قرمز به طور موثر برانگیخته گیرنده این سیگنال های منتقل شده به سلول های گانگلیونی شبکیه دومی نمایندگی خروجی از شبکیه چشم به سمت بالاتر ویژوال مراکز در مغز است. بعد آنها نشان داد که تحریک ماوس چشم با نزدیک به نور مادون قرمز نیز توسط سلول های عصبی در مغز منطقه ای که مهم است برای آگاه بینایی به قشر بینایی اولیه. آنها همچنین طراحی های رفتاری آزمایش که در آن درمان نشده موش کور قادر به استفاده از نزدیک به مادون قرمز تحریک به یادگیری یک کار ساده در حالی که کور موش تحت درمان با سه جزء سیستم می تواند انجام وظیفه مربوط به نزدیک به مادون قرمز محرک.

در همکاری با آرنولد Szabo یک همکاری نویسنده این مقاله و استادیار در Semmelweis University در مجارستان محققان می تواند تست رویکرد جدید در شبکیه انسان است که می تواند زنده نگه داشته شود و در محیط کشت برای ماه هر چند کوری مجموعه در یک روز و یا پس از مرگ توسط گیرنده از دست دادن توانایی خود را برای تشخیص نور است. نتایج تجربی نشان داد که پس از درمان با سه جزء ژن درمانی روش نزدیک به نور مادون قرمز نوردهی فعال انسان شبکیه چشم بصری مدارات.

“ما باور داریم که نزدیک به مادون قرمز تحریک یک گام مهم به سوی ارائه مفید بینایی به نابینایان بیماران به طوری که آنها دوباره می توانید توانایی خود را برای خواندن و یا دیدن چهره می گوید:” دانیل Hillier رئیس junior گروه تحقیقاتی بصری مدارات و تعمیر در dpz حذف شده و می افزاید: “ما می خواهیم به امید به افراد نابینا با این یافته ها و هم تشدید خواهد شد ما فعالیت های پژوهشی در این زمینه در اینجا در dpz حذف شده را در داخل پروژه اصلی که بر مرمت دید.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط آلمان Primatenzentrum (dpz حذف شده)/آلمانی پستانداران مرکز. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im