مهندسین پزشکی در دانشگاه دوک را ابداع جدید تصویربرداری دستگاه قادر به اندازه گیری هر دو ضخامت و بافت از لایه های مختلف شبکیه در پشت چشم است. این پیشرفت می تواند مورد استفاده برای شناسایی یک نشانگر بیماری آلزایمر به طور بالقوه ارائه گسترده سیستم هشدار دهنده برای بیماری است.

نتایج به نظر می رسد آنلاین در مارس 13 در مجله علمی, گزارش.

“پژوهش های قبلی دیده می شود نازک شدن شبکیه چشم در بیماران مبتلا به آلزایمر اما با اضافه کردن یک نور-پراکندگی روش برای اندازه گیری ما در بر داشت که فیبر عصبی شبکیه لایه نیز ناهموار و بیشتر نظم” گفت: آدم موم استاد مهندسی پزشکی در دانشگاه دوک. “امید ما این است که ما می توانیم با استفاده از این بینش برای ایجاد آسان و ارزان غربالگری دستگاه است که نمی خواهد تنها در دسترس خواهد بود در دفتر دکتر خود, اما در مکان هایی مانند داروخانه های محلی خود را به عنوان به خوبی.”

تشخیص بیماری آلزایمر در حال حاضر تنها پس از یک بیمار شروع به نشان دادن علائم زوال شناختی. حتی پس از آن تنها راه برای قطعی تعیین کند که آلزایمر علت است که با گران MRI و PET اسکن و یا از طریق کالبد شکافی. اما اگر بیماری پیشرفت را می توان متوقف و از طریق مداخلات زود هنگام از جمله مواد مخدر و روان ورزش بیماران می تواند تا حد زیادی بهبود کیفیت زندگی است. این است که چرا محققان به دنبال نشانگرهای زیستی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان علائم هشدار دهنده این بیماری است.

یکی از این پتانسیل نشانگر می آید از شبکیه چشم است که به معنای واقعی کلمه یک فرمت از مغز و سیستم عصبی مرکزی. تحقیقات قبلی نشان داده است که بیماری آلزایمر می تواند باعث تغییرات ساختاری به شبکیه مهمترین نازک شدن درونی شبکیه لایه.

“شبکیه چشم می تواند ارائه دسترسی آسان به مغز و نازک شدن می تواند نشان دهنده یک کاهش در مقدار از بافت عصبی است که می تواند به این معنی است که بیماری آلزایمر در حال حاضر گفت:” موم.

بیماری های دیگر مانند آب سیاه و بیماری پارکینسون, اما همچنین می تواند باعث نازک شدن شبکیه چشم. متناقض نتایج آزمون ممکن است همچنین از تفاوت های بین دستگاه ها اغلب مورد استفاده برای این نوع از اندازه گیری های توموگرافی انسجام نوری (OCT) دستگاه و چگونه محققان از آنها استفاده کنید.

در مقاله جدید موم و دانشجوی کارشناسی ارشد جنرال الکتریک آهنگ نشان می دهد که بالاترین لایه ای از سلول های عصبی در شبکیه چشم از یک مدل موشی بیماری آلزایمر نمایشگاه تغییر در ساختاری بافت. همراه با داده ها بر تغييرات ضخامت این لایه جدید را اندازه گیری می تواند به اثبات می شود بیشتر به راحتی در دسترس بیومارکرهای آلزایمر.

“ما رویکرد جدید می تواند اندازه گیری زبری یا بافت فیبر عصبی لایه درونی شبکیه چشم” گفت: ترانه. “این می تواند به ارائه سریع و مستقیم راه برای اندازه گیری تغییرات ساختاری ناشی از بیماری آلزایمر است که پتانسیل بسیار زیادی به عنوان یک نشانگر این بیماری است.”

OCT است نوری آنالوگ از سونوگرافی. آن را با این نسخهها کار توسط ارسال امواج نور به بافت ها و اندازه گیری چه مدت آنها را به عقب می آیند. در حالی که آن را بسیار مفید تصویربرداری روش معمول مورد استفاده برای ایجاد یک آرایه وسیعی از تشخیص آن دارای محدودیت است.

برای جمع آوری داده های بیشتر موم و آهنگ اضافه شده اندازه گیری به نام زاویه-حل کم انسجام تداخلی (a/LCI) که با استفاده از زوایای نور پراکنده شده به جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد بافت و ساختار. با ترکیب این دو اندازه گیری محققان می تواند عصاره هر دو ضخامت ساختاری و اطلاعات در مورد هر یک از لایه های شبکیه چشم.

“A/LCI اندازه گیری تکمیل اندازه گیری ضخامت ها به منظور بهبود بالقوه سودمند تر کمی بیومارکرهای آلزایمر” گفت: ترانه. “شما نمی توانید بافتنی و سازه اطلاعات در مورد شبکیه چشم با OCT تنهایی. شما نیاز به هر دو روش تصویربرداری. که کلید نوآوری است.”

محققان در حال حاضر مشغول به کار به این ترکیب اضافه شده توانایی به کم هزینه OCT سیستم که موم در حال توسعه از طریق یک spinoff شرکت به نام Lumedica. در حالی که سنتی OCT ماشین آلات وزن بیش از 60 پوند را به کل یک میز و هزینه در هر نقطه بین $50 ، 000 و $120,000, موم, طراحی وزن چهار پوند است که در حدود اندازه یک جعبه ناهار و موم انتظار خواهد بود به فروش می رسد برای کمتر از $15,000.

کلید موم را طراحی 3D-چاپ بخشی است که با استفاده از تقارن برای جبران مکانیکی تناقضات است که می تواند بوجود می آیند سنتی OCT دستگاه به خاطر چیزهایی که به عنوان کوچک به عنوان یک تغییر نامحسوس در درجه حرارت. آهنگ نیز کار کرده است در 3D چاپ چرخشی منشور اجازه می دهد یک/LCI به اسکن کل شبکیه چشم.

“ما هیجان زده هستیم چرا که این تحقیقات نشان می دهد یک راه جدید با استفاده از کم هزینه OCT فن آوری های خارج از سادگی غربالگری به صورت سنتی بیماری های شبکیه گفت:” موم. “اگر ما می توانید با استفاده از این دستگاه به عنوان یک پنجره را به نشانه های اولیه از بیماری های عصبی, شاید ما می تواند کمک به مردم رسیدن به یک مداخله زود هنگام برنامه درمان قبل از آن خیلی دیر است.”

این پژوهش با حمایت موسسه ملی بهداشت (R21AG056245, P30EY005722).

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه دوک. Original نوشته شده توسط کن Kingery. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی