در روز پنج شنبه بعد از ظهر ناسا اپراتور ارسال خواهد شد وداع زودی به اسپیتزر تلسکوپ فضایی از آنتن در روي اعماق فضا ارتباطی پیچیده در جنوب کالیفرنیا. آن را به سیگنال های رادیویی حدود 10 دقیقه به 165 میلیون مایل سفر در سراسر فضای بین سیارهای. زمانی که اسپیتزر دریافت رادیو فرماندهی آن را به بوت شدن به حالت ایمن و رله فرمان بازگشت را به روي. که انتقال را به طور رسمی پایان اسپیتزر 16-سال ماموریت و اجازه می دهد که تلسکوپ به رانش مسالمت آمیز از طریق درجه اعتبار ساقط است.

“این رفتن به یک لحظه تلخ و شیرین می گوید:” مایکل ورنر یک ستاره شناس ناسا کار کرده است که به عنوان اسپیتزر را دانشمند پروژه از سال 1983 زمانی که تلسکوپ بود کمی بیشتر از یک ایده است. “من مطمئن هستم که آن را به تا حدودی اما من افتخار بزرگی در نقش من در آن اتفاق می افتد.”

اسپیتزر در سمت چپ زمین کمی پس از نیمه شب 25 آگوست سال 2003 بالای دلتا II سنگین پرتاب موشک از کیپ کاناورال در فلوریدا. ایستاده 13 فوت قد و وزن £ 2 ، 000 لوله شکل تلسکوپ ورود در فضای مشخص شده آغاز هیجان انگیز عصر جدید برای نجوم است. محدوده طراحی شده بود به مطالعه ستارگان و سیارات فراخورشیدی و کهکشان ها در مادون قرمز یک منطقه از طیف الکترومغناطیسی فقط در طرف دیگر از نور مرئی.

اشعه مادون قرمز حرارت داده شده توسط تمام اجسام گرمتر از صفر مطلق اما اثر فیلترینگ از جو زمین باعث می شود آن را دشوار برای ضبط مشاهدات مادون قرمز از زمین. از لحاظ تاریخی این بدان معنی است که بسیاری از عالی astro پدیده که ثبت نام تنها به تغییرات دما از کیهان بود و غیر قابل دسترس به landbound ستاره شناسان. اسپیتزر وعده داده شده به فاش کردن این نامرئی کنار جهان است.

اگر چه اسپیتزر نبود ناسا برای اولین بار مادون قرمز تلسکوپ فضایی آن را به مراتب قوی تر از پیشینیان خود بود و انتظار می رود به کار برای سال و نه ماه. تنها یک هفته پس از آن وارد و در فضایی اسپیتزر باز چشم خود را برای اولین بار. اولین تصویر از آن فرستاده شده در بازگشت به زمین نشان داد عظیم ستارگان مهد کودک که در آن فرم ستاره در تلاطم ابرهای گاز و گرد و غبار شناخته شده به عنوان تنه فیل سحابی. “ما می توانید ببینید حق دور است که ما در یک رژیم جدید تا آنجا که مادون قرمز نجوم نگران بود می گوید:” ورنر.

از آن پس اسپیتزر انقلابی در درک ما از جهان و جایگاه ما در آن است. این نشان داد که خشونت دنیای ستارگان مهد کودک اجازه می دهد دانشمندان برای دیدن با سابقه وضوح نوزاد ستاره است که خواهد بود در غیر این صورت پنهان در پشت ابرها از گرد و غبار. اسپیتزر همکاری با هابل به نقطه دور ترین کهکشان تا کنون آن را کشف صدها کهکشان کوتوله ده ها میلیون سال نوری دور و به ما یک پنجره روشن به قلب کهکشان ما که آن هم معمولا پنهان با گرد و غبار است. آن نشان داد که این بار به شکل مجموعه ای از باستان ستاره ها در مرکز کهکشان راه شیری بود بیش از پیش شناخته شده و به کمک دانشمندان با دقت بیشتری تعیین شکل خانه ما در کهکشان. اگر چه اولین سیارات فراخورشیدی تا به حال تنها کشف شده است چند سال قبل از اسپیتزر راه اندازی شد آن را به سرعت نشان داد ما اولین نگاه اجمالی از آب و هوا در سیارات بیگانه آشکار گردان باد و در نقاط و کمک به کشف چهار سیاره جدید در اطراف TRAPPIST-1 ساخت آن را بزرگترین و شناخته شده از سیستم های سیاره ای در خارج از خود ما است.

“اسپیتزر شده است تحول برای مطالعه سیارات فراخورشیدی در جزئیات می گوید:” قدیمی لوئیس یک اخترفیزیکدان در دانشگاه کرنل و متخصص در exoplanet جو. “برای بسیاری از ما در ستاره شناسی, جامعه, خداحافظی اسپیتزر است خداحافظی با یک دوست عزیز که سفر با ما از طریق جهان هستی است.”

اسپیتزر و اساسا تغییر دیدگاه ما از جهان اما تلسکوپ به روز شد شماره از شروع. برای اندازه گیری فوق العاده-ضعف تغییرات درجه حرارت در سراسر سال نوری از فضایی اسپیتزر خود را تا به حال نگه داشته می شود بسیار سرد است. آن سفر کرده به فضا با شش سال عرضه هلیوم مایع است که دامنه فقط چند درجه بالاتر از صفر مطلق. وقتی که هلیم فرار از, Spitzer ماموریت را به پایان آمده است. حتی اگر ناسا تا به حال بسته بندی شده بیشتر هلیوم برای سفر تلسکوپ غیر معمول Earth-فرار خورشیدی مدار بدان معنی است که آن ها در حدود 10 میلیون مایل دور از خانه در هر سال باعث می شود که انتقال داده ها به طور فزاینده ای به چالش کشیدن.

اما به عنوان ورنر می گوید: “طبیعت مهربان بود به ما.” زمانی که اسپیتزر به هلیوم تامین زد در سال 2009 دمای انجماد از بین سیارهای در فضا نگه داشته تلسکوپ سرد به اندازه کافی برای ادامه فعالیت برخی از آن ابزار است. این علامت شروع اسپیتزر به اصطلاح “گرم” ماموریت زمانی که تلسکوپ عامل بود در یک خوشبو -408 درجه فارنهایت است. پاداش تمدید ماموریت تلسکوپ زندگی برای یک دهه دیگر. اگر چه آن را از دست داده توانایی برای نظارت بر برخی از جالبترین اشیاء در جهان, آن را هنوز هم می تواند مشاهده نسبتا داغ اشیاء مانند کهکشان های دور گرد و غبار کفن ستاره ها و سیارک در نزدیکی زمین.

یکشنبه علامت اسپیتزر در آخرین روز از جمع آوری داده ها قبل از ناسا می فرستد و فرمان تلسکوپ برای ورود به حالت امن. آن نهایی واگذاری است اندازه گیری زودیاک نور یک نور تولید شده توسط نور خورشید که پراکنده شده توسط گرد و غبار. آخرین تصویر اسپیتزر ارائه خواهد شد به زمین خواهد بود از یک سحابی کمین در لبه کهکشان ما است که در ارتباط با شکل گیری ستاره های عظیم.

“رصدخانه واقعا احساس می کند مانند یک عضو از خانواده, و آن را بسیار غمگین به ماموریت خود پایان می گوید:” لیزا Storrie-لومباردی که مشغول به کار در اسپیتزر تیم در Caltech برای 20 سال است. “در همان زمان وجود دارد بسیار برای جشن به عنوان دستاوردهای آن پیشی گرفته و ما wildest dreams.”

با توجه به ورنر وجود دارد هیچ محدودیت های فنی جلوگیری از اسپیتزر از ادامه مشاهدات برای حداقل یک سال دیگر. در عوض ناسا بازنشسته اسپیتزر بنابراین منابع آن می تواند اختصاص داده شده به آژانس نسل بعدی رصدخانه مادون قرمز, the James Webb Space Telescope است که حدود 1000 بار قوی تر است.

در بسیاری از راه های اسپیتزر یک راه گشا ماموریت برای روزنامه می گوید: Eric Smith, ناسا James Webb Space Telescope برنامه دانشمند. Webb است باریک تر از نظر جهان از اسپیتزر اما آن بهبود یافته مجموعه ای از سنسورهای به معنی آن خواهد بود قادر به انجام دقیق مشاهدات از سیارات فراخورشیدی شناخته شده که بسیاری از آنها کشف شد توسط اسپیتزر. روزنامه را بزرگتر آینه به معنی آن نیز قادر خواهد بود به پروب جهان اولیه برای نشانه هایی از اولین کهکشان ها در یک منطقه از فضا و زمان است که فراتر از دسترس اسپیتزر آلات.

ناسا انتظار دارد که 10 میلیارد دلار Webb برای راه اندازی در ماه مارس سال 2021 اگر چه دولت های اخیر پاسخگویی دفتر گزارش می گوید وجود دارد تنها 12 درصد شانس جلسه این قاب زمان. در ضمن ورنر می گوید ستاره شناسان ادامه خواهد داد به پروب اسپیتزر گسترده مخزن داده ها به یادگیری بیشتر در مورد بسیاری از ستارگان و سیارات و کهکشان ها که از آن مشاهده شده در طول 16 سال گذشته. اسپیتزر ممکن است مرده اما آن میراث علمی را در زندگی می کنند.


بزرگ تر سیمی داستان
  • در داخل فدرال’ نبرد در برابر Huawei
  • هزاره بی معنایی از نوشتن در مورد تکنولوژی
  • هوش مصنوعی باعث بد حتی بدتر پزشکی
  • دانشمندان ساخته شده تقریبا شکست ناپذیر lithium-ion battery
  • وجود دارد بیش از حد بسیاری از شرکت های lidar. آنها نمی توانند تمام زنده ماندن
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im