افزایش درجه حرارت آب می تواند به خطر اندازد جفت گیری بسیاری از گونه های ماهی

چون ماهی است که آماده هستند به همسر خود و به خصوص حساس به تغییرات دما در آینده تا 60 درصد از تمام گونه ها ممکن است مجبور به ترک سنتی خود تخم ریزی مناطق.

در یک متا جدید-مطالعه کارشناسان از آلفرد وگنر موسسه هلمهولتز مرکز پژوهش های قطبی و دریایی (AWI) منتشر کرده اند زمین شکستن یافته در اثر تغییر آب و هوا برای ماهی سهام در سراسر جهان است. به عنوان آنها گزارش خطرات برای ماهی ها بسیار بالاتر از آنچه قبلا تصور به خصوص با توجه به این واقعیت است که در برخی مراحل نمو آنها به خصوص حساس به افزایش درجه حرارت آب. یکی از مهم تنگنا در چرخه ماهی را کم تحمل گرما در طول جفت گیری. به عبارت دیگر درجه حرارت آب در تخم ریزی خود را در مناطق تعیین می کند تا حد زیادی موفقیت چگونه آنها تولید مثل ماهی گیری به ویژه آسیب پذیر به اثرات تغییر آب و هوا — نه تنها در اقیانوس نیز در دریاچه ها و برکه ها و رودخانه ها. به گفته این پژوهشگران تجزیه و تحلیل اگر چپ بدون کنترل تغییرات آب و هوایی و افزایش درجه حرارت آب خواهد شد و تاثیر منفی بر تولید مثل تا 60 درصد از تمام گونه های ماهی. مطالعه خود را امروز منتشر شد در آخرین شماره از مجله علوم.

موجودات را به نفس در جهت بدن خود را برای تولید انرژی; این است که به همان اندازه درست برای انسان و برای ماهی. علاوه بر این ما می دانیم که نیازهای انرژی از انسان و حیوانات به طور یکسان در درجه حرارت بستگی دارد: هنگامی که آن را گرمتر نیاز به انرژی به صورت تصاعدی افزایش می یابد و با آن نیاز به اکسیژن است. بر این اساس این شرح است که موجودات زنده تنها می تواند انطباق با افزایش درجه حرارت در مجاورت با ارائه بدن خود را با اکسیژن بیشتر. اما وجود دارد برخی از گونه های خاص محدودیت در این توانایی; اگر کسانی که محدودیت بیش از حد آن می تواند منجر به بیماریهای قلبی عروقی سقوط.

مسلح با این دانش جدید در meta-مطالعه کارشناسان از آلفرد وگنر موسسه هلمهولتز مرکز پژوهش های قطبی و دریایی (AWI) بررسی کرده اند که در آن زندگی فازهای آب شور و ماهی های آب شیرین در سراسر جهان حساس به حرارت. برای انجام این کار زیست شناسان وارد داده های علمی در درجه حرارت تحمل 694 گونه های ماهی و مورد تجزیه و تحلیل دما که در آن ماهی می تواند زنده ماندن به عنوان بزرگسالان آماده به همسر به عنوان جنین در تخم به لارو و به عنوان بزرگسالان در خارج از فصل جفت گیری.

حساس ترین در طول فصل جفت گیری

“یافته های ما نشان می دهد که هر دو به عنوان جنین در تخم مرغ و به عنوان بزرگسالان آماده به همسر, ماهی بسیار حساس به گرما از خود در مرحله لاروی یا جنسی بزرگسالان, بزرگسالان در خارج از فصل جفت گیری می گوید:” اولین نویسنده و AWI زیست شناس دریایی Dr Flemming Dahlke. “در متوسط جهانی, برای مثال, بزرگسالان در خارج از فصل جفت گیری می تواند زنده ماندن در آب که تا 10 درجه سانتیگراد گرمتر از بزرگسالان آماده به همسر یا تخم ماهی می تواند.”

دلیل این متغیر درجه حرارت تحمل نهفته در آناتومی ماهی: ماهی جنین هیچ آبشش است که اجازه می دهد آنها را برای گرفتن اکسیژن بیشتر. در مقابل ماهی است که آماده هستند برای mate تولید تخم مرغ و سلول های اسپرم; این بدن اضافی جرم نیز باید با اکسیژن به همین دلیل است که حتی در دماهای پایین تر خود را در سیستم قلبی عروقی تحت فشار زیادی.

هر درجه گرم شدن کره زمین باعث افزایش فشار بر ذخایر ماهی

این یافته ها اعمال می شود به تمام گونه های ماهی و آن را روشن چرا ماهی های حساس به گرما به خصوص در طول فصل جفت گیری و در مرحله جنینی. بر این اساس در مرحله دوم این تیم از محققان تجزیه و تحلیل تا چه حد درجه حرارت آب در مناطق تخم ریزی این گونه بررسی احتمال افزایش به دلیل تغییر آب و هوا. برای این منظور آنها شاغل جدید آب و هوا حالات (مشترک اجتماعی و اقتصادی مسیرهای — SSPs) نیز استفاده می شود در گزارش بعدی گزارش ارزیابی.

نتیجه گیری خود را تایید می کنند که هر درجه سانتیگراد گرم جادوها مشکل بیشتر برای جهان ذخایر ماهی. “اگر ما انسان می تواند با موفقیت حد گرم شدن آب و هوا به 1.5 درجه سانتیگراد تا سال 2100 تنها ده درصد از گونه های ماهی ما بررسی خواهد شد و مجبور به ترک سنتی خود تخم ریزی مناطق به دلیل افزایش درجه حرارت” توضیح می دهد که AWI زیست شناس و co-نویسنده پروفسور هانس اتو Pörtner. در مقابل اگر گاز گلخانه ای, گازهای گلخانه ای باقی می ماند در بالا و یا بسیار سطح بالا (SSP 5 — 8.5) آن را به احتمال زیاد به تولید دمای گرمایش از 5 درجه سانتیگراد یا بیشتر است که به مخاطره می اندازد تا 60 درصد از تمام گونه های ماهی.

گزینه های محدود برای تطبیق

آن گونه آسیب دیده بود مجبور یا انطباق از طریق تکامل بیولوژیکی — یک فرایند است که به احتمال زیاد به مراتب بیش از حد طولانی — و یا به همسر در زمان دیگری از سال و یا در برخی از مکان های دیگر. “بعضی از گونه ها ممکن است با موفقیت این مدیریت تغییر” می گوید: Flemming Dahlke. “اما اگر شما در نظر بگیرید این واقعیت است که ماهی را اقتباس خود را جفت گیری الگوهای خاص زیستگاه بیش از بسیار طولانی زمانبندی و باید متناسب با آنها جفت گیری چرخه خاص جریانهای اقیانوسی و موجود در منابع غذایی آن را به عهده گرفت که مجبور به رها کردن طبیعی تخم ریزی مناطق معنی خواهد بود که عمده مشکلات آنها است.” علاوه بر این ماهی زندگی در رودخانه ها و دریاچه ها را مشکل است که زیستگاه آنها محدود است به اندازه و موقعیت جغرافیایی از آب در آنها زندگی می کنند: مهاجرت به آبهای عمیق تر و یا به کولر مناطق تقریبا غیر ممکن است.

سطح جدیدی از جزئیات برای بهبود پیش بینی

“ما تجزیه و تحلیل دقیق که پوشش تمام ماهی’ مراحل نمو به ما کمک خواهد کرد به درک این که چگونه این گونه هستند که تحت تاثیر تغییر آب و هوا به چه میزان از دست دادن زیستگاه مناسب است که رانده مربوط به آب و هوا تحول اکوسیستم می گوید:” هانس اتو Pörtner.

هر جا که ماهی مهاجرت و یا تولید مثل نرخ کاهش وجود خواهد داشت جدید تعاملات بین گونه ها و در برخی موارد اکوسیستم را تجربه کاهش در بهره وری است. IPCC منتشر شده مربوط به پیش بینی های آینده در سراسر جهان ذخایر ماهی در آن گزارش ویژه در اقیانوس و Cryosphere در حال تغییر آب و هوا. با توجه به Pörtner: “ما جدید ارزیابی دقیق کمک خواهد کرد که برای بهبود آن بینی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im